Соснові шишки від інсульту

Інсульт займає перші рядки по смертності практично в усіх розвинених країнах. Після цього захворювання більшість людей, якщо і виживає, то залишаються інвалідами. Учені всього світу шукають засоби, здатні допомогти пережити та відновитися пацієнтові після цієї хвороби. Особливу увагу в цьому списку займають соснові шишки.


Найстрашніше при інсульті — це його несподіваність. Порушується кровообіг, відмирають клітини головного мозку. Згідно із статистикою, один з трьох пацієнтів помирає після інсульту. Ті пацієнти, які змогли перенести інсульт і вижити, проходять тривалий курс реабілітації, який, на жаль, також не завжди проходить вдало. Важливо, якомога раніше надати допомогу таким людям і на додаток до медикаментозного лікування скористатися і народними засобами для лікування та відновлення після хвороби.

Соснові шишки від інсульту

Чим корисні соснові шишки?

Позитивний ефект лікування настоянкою та відваром соснових шишок відмічають не лише народні цілителі, але і учені. Наукові дослідження різних властивостей шишок сосни ведуться вже упродовж багатьох років. Їх дія при різних захворюваннях вивчається не лише нашими ученими, але і американськими, японськими та вченими багатьох інших країн.
У екстракті соснових шишок міститься велика кількість компонентів, включаючи:

 • Полісахариди;
 • Дубильні речовини;
 • Лігніни;
 • Фенольні кислоти.

Ці біологічно активні хімічні речовини в клінічних дослідженнях показали сприятливу дію на клітинному рівні. Є багато різних хвороб, коли застосування соснових шишок різної міри зрілості може бути корисним і допоможе швидше відновити здоров’я.
Що стосується інсульту, згідно з проведеними дослідженнями, таніни здатні робити цілющий ефект на нейрони головного мозку. Згідно із зробленими висновками, вони:

 • Знижують чутливість до зменшення кровообігу, і, як наслідок, підвищують стійкість до кисневого голодування, що знижує ризик поразки судин;
 • Сприяють відновленню постраждалих клітин головного мозку, не повністю зруйнованих під час нападу;
 • Знижують процес відмирання нейронів, який невідновний;
 • Ефективні при ішемічних і геморагічних інсультах.

На основі танінів розробляються лікарські препарати, які в майбутньому можуть стати основним засобом лікування інсультів. Дослідження в цьому напрямі тривають. І не лише у напрямі лікування інсульту, але і інших хвороб. Є позитивні результати доки ще не великих досліджень про позитивний ефект в лікуванні ВІЛ, деяких видів раку, грипу, простого герпесу.

Настоянка червоних соснових шишок

Найбільш популярна для лікування інсульту настоянка на червоних соснових шишках. Її застосовують також для профілактики та лікування:
Високого артеріального тиску;

 • Захворювань судин;
 • Інфаркту міокарду;
 • Захворювань серця.

Таніни, що містяться в таких шишках, покращують тонус і еластичність судин, проникність капілярів. Усе це має сприятливу дію на судини головного мозку, попереджає загибель клітин головного мозку. Як відомо, в усіх, хто переніс інсульт, порушується координація руху та мова. Прийом настоянки на червоних шишках сприяє поліпшенню та відновленню загублених функцій.

Соснові шишки від інсульту

Її можна приймати спільно з основним лікуванням. Вона тільки посилюватиме дію прописаних лікарем лікарських препаратів. При прийомі настоянки поступово можна зменшувати дозування фармацевтичних препаратів. Звичайно, робити це треба, погодивши з лікарем.
Корисні біоактивні речовини, що містяться в ній, знижують відкладення холестерину на стінках кровоносних судин, попереджають злипання червоних кров’яних клітин і, як наслідок, утворення тромбів.
Про цілющу дію настоянки позитивно відзиваються лікарі і пацієнти. Вона допомагає впоратися з побічними ефектами інсульту, такими як:

 • Високий кров’яний тиск;
 • Ушкодження судин головного мозку;
 • Параліч;
 • Парези.

Як приготувати настоянку на червоних соснових шишках?

Рецепт приготування лікувальної настоянки простий. Зібрані червоні шишки укласти щільно в літрову скляну банку. Природно, що шишки спочатку треба перебрати, очистити від прилиплих соснових голок, вимити прохолодною водою і просушити.

Залити шишки горілкою. Настоювати треба впродовж двох-трьох тижнів. Потім профільтрувати через два-три шари марлі і перелити в пляшку з темного скла. Можна спочатку перелити у світлу пляшку і дати відстоятися день, два. Осад потрібно акуратно відокремити. Його не повинно залишитися в настоянці.

Приймають настоянку по 1 чайній ложці, заздалегідь розбавивши водою, тричі на день за 25-30 хвилин перед їжою.
Перед початком прийому обов’язково треба переконатися у відсутності алергічної реакції. Таке, хоча і рідко, але може бути. Для цього потрібно в столовій ложці розбавити 5-6 крапель настоянки. Якщо протягом доби немає ніяких проявів алергії у вигляді почервоніння, свербежу та інших симптомів, можна приступати до лікування.

Якщо все ж є алергічна реакція, то прийом настоянки треба розпочати з 4 крапель, обов’язково розбавлених водою і поступово, впродовж декількох днів, довести до 1 чайної ложки.

Є рекомендації розбавляти настоянку перед прийомом в солодкому чаї. Все залежить від індивідуальних особливостей. Але, як правило, усі настоянки краще розбавляти в чистій звичайній воді.

Курс лікування тривалий і може тривати від півроку і до року. Є дві схеми лікування:

 • Прийом настоянки три тижні, перерва тиждень і знову повторити курс;
 • 2 місяці прийом настоянки, потім зробити перерву 2 місяці і повторити.

Для профілактики інсультів та інших серцево-судинних захворювань — 1 чайна ложка настоянки один раз в день за півгодини до їди, розбавлена водою або чаєм. Приймають її постійно.

Коли збирати червоні шишки

Лікувальний ефект будь-якого препарату залежить від правильно заготовленої сировини. Для приготування настоянки треба зібрати шишки в той період, коли в них накопичується максимальна кількість танінів. А найбільше їх в насінні шишок. Тому шишки мають бути дозрілими. Червоні шишки і називаються саме так, тому що вони зрілі. Не червоні звичайно, а коричневі.

Наша країна велика і з різними кліматичними зонами. Тому і час збирання шишок може різнитися в різних регіонах. Але у будь-якому випадку — це кінець зими початок весни. Хоча можна збирати їх впродовж усього літа по осінь.

Але кращий час — це весна. В цей час шишки ще знаходяться на деревах, починають розкриватися і викидати насіння. Тому головне — не проґавити час збирання. Шишки мають бути розкриті, але в них має бути насіння. Ось такі, як на картинці

Соснові шишки від інсульту

Рвати їх треба тільки з сосни. Ті, які впали на землю, як правило, вже викинули насіння. Колір таких шишок коричневий або червонувато-коричневий.

Літні шишки менш якісні за своїми лікувальними властивостями. Під дією дощів і сонця, вони втрачають частину своїх корисних властивостей і стають менш ефективними.
У кінці весни, початку літа можна запасатися молодими зеленими шишками. Такі шишки також корисні, але для інших цілей. В основному зелені шишки застосовують для лікування бронхо-легеневих та простудних захворювань.

Протипоказання

Сосна здавна славилася своїми цілющими властивостями. Але, на жаль, є люди, яким протипоказано застосовувати її дари для лікування і відновлення свого здоров’я. Не можна застосовувати настоянку шишок від інсульту та інші лікувальні препарати сосни людям з:

 • Захворюваннями нирок;
 • Гепатитом в гострій стадії;
 • Панкреатитом.

Особливу обережність треба проявляти вагітним жінкам і людям старше 60 років.
Можливі також алергічні реакції при індивідуальній непереносимості.

Іноді, як побічний ефект, прийом настоянки може викликати головний біль і біль або дискомфорт у шлунку.
У будь-якому випадку перед початком лікування треба отримати консультацію лікаря і відповідного фахівця.

Рецепт В’яземського з сосновими шишками

Олександр Юрійович В’яземський не називає себе народним цілителем, травником. На своєму сайті він представляє себе прибічником зміцнення і лікування народними методами. Він автор багатьох розробок в цій області. Настоянка на соснових шишках якраз і відноситься до одних з них.

Рецепт настоянки В’яземського на соснових шишках

Найстрашніше для пацієнтів, що перенесли інсульт — його ускладнення. Людина може на усе життя, залишитися безпорадним інвалідом, що вимагає постійної уваги і догляду. Найважливішим в період реабілітації стає відновлення втрачених функцій, нехай не повністю, але хоч би людина могла себе елементарно обслуговувати і не стати «тягарем» для рідних.

Для настоянки беруть червоні шишки, п’ять-шість штук і 0,5 літра горілки. Шишки заливають горілкою і прибирають в темне місце на 10 днів. Після закінчення терміну настоювання, настоянку проціджують і приймають по 1 чайній ложці на ніч, розбавляючи в склянці теплого чаю з медом.

Цю настоянку можна пити як профілактичний засіб інсульту і захворювання судин, так і для відновлення порушених функцій в реабілітаційний період. Курс прийому триває не менше півроку без перерви.

Відвар соснових шишок

Цей рецепт спрямований також на відновлення після перенесеного інсульту. Для приготування відвару заварити 5 штук червоних шишок одним літром гарячої води. Поставити на плиту і проварити при слабкому кипінні впродовж 15 хвилин. Зняти, і загорнувши, настоювати. Процідити та приймати по 150 мілілітрів 4 рази на день за 20 хвилин до їди.

Як приготувати настоянку на соснових шишках з яблучним оцтом, дивіться в цьому відео.
Інсульт одне із складних захворювань є причиною високої смертності. Але з ним можна боротися і жити. Найголовніше, як відмічають лікарі, надати належну допомогу якнайшвидше. Якщо з моменту нападу пройшло не більше дібо, то шанси на одужання стають більш високими.

Безумовно відмовлятися від лікування ліками і замінювати його тільки народними рецептами ні в якому разі не можна. Але як допоміжний засіб вони цілком можуть стати і зробити свій вплив на одужання та відновлення хворого.
Лікування інсульту сосновими шишками.