Чухаються очі в куточках, що робити

Чухаються очі в куточках, що робити? Це питання часто виникає у людей, очі яких знаходяться в постійній напрузі. Це не захворювання, а розмитий і невизначений клінічний симптом. Поставити діагноз по такому опису не зможе жоден, навіть кваліфікований та досвідчений офтальмолог. Для того, щоб відповісти на це питання може знадобитися не один аналіз, до того ж, захворювання з такими ознаками — не завжди в компетенції окуліста.


Свербіж очей, украй незручна проблема і викликає природне занепокоєння, тому що орган зору — один з основних джерел інформації, що отримується людиною про зовнішній світ. Будь-який дискомфорт може свідчити про розвиток негативного сценарію.

Залежно від того, що викликає свербіж, алергічна реакція, шкірна поразка або мошка, що випадково потрапила, неможливо дати певну відповідь, не дослідивши і не врахувавши усі супутні ознаки.

Чухаються очі в куточках, що робити?

Все залежить від того, як довго триває негативне відчуття, наскільки серйозні симптоми, що проявляються при цьому, чи є супутні паралельні поразки організму. Можливо причина зовсім незначна і досить простого промивання. Але і негативний сценарій розвитку не можна виключати. Постійне роздратування і бажання полегшити його, почухавши око, можуть стати джерелом виникнення інфекції, що в результаті може позначитися на зорі.

Основна порада в такій ситуації — негайне звернення по лікарську допомогу. Кращий спосіб полегшити свербіж очей — спочатку з’ясувати, що викликає його, а потім вже лікувати залежно від джерела проблеми.

Чому чухаються очі в куточках, причини?

Коли чухаються очі є декілька поширених причин, загальних для більшості людей. Найпоширеніша — тривале сидіння за комп’ютером, яке викликає сухість очей і, як наслідок очі чухаються і червоніють.
Окрім цього, такий стан може бути викликаний:
Алергічною реакцією будь-якого походження (від реакції на певні медикаменти до неприйняття харчового продукту або присутнього компонента в повітрі);
Інфекційним захворюванням очей або загальною інфекцією організму, для якої це супутній симптом;
Запальним процесом в органах зору або розташованих поряд з ними;
Реакцією на отриману травму, що супроводжується гематомами, або набряками;
Фізіологічними проблемами (перевтома, стрес, недосипання, попадання чужорідного тіла);
Стресом, негативним психоемоційним станом, наслідком щедрої сльозотечі;
Ятрогенними причинами (наслідок операції, загоєння, або після операційні ускладнення);
Наслідком близько локалізованих онкологічних захворювань.

Алергія та інфекція, що робити?

Сьогодні алергія охоплює тисячі людей по всьому світу. Іноді вона передається у спадок. Тому реакція може бути на подразник, як зовнішній, так і внутрішній. Найбільш поширеними причинами алергії є:

 • Алергія на харчові продукти;
 • Неправильно або тривало вживані медикаменти;
 • Пил, найдрібніші частки твердих речовин;
 • Шерсть тварин;
 • Пилок та аромат рослин;
 • Неякісна косметика;
 • Лінзи;
 • Ідіопатичні провокатори та інше.

Свербіж в куточках очей, що стало наслідком реакції імунної системи на подразник, ліквідовується тільки усуненням провокатора, прийомом відповідних медикаментів або антигістамінних препаратів. Знадобляться і очні краплі, особливо, якщо людина відразу не стурбувалася тривожними ознаками впродовж декількох днів.

Такий стан, коли свербіж в очах викликаний алергією, лікарі називають алергічним кон’юнктивітом. Це міні-реакція організму на деякі алергени: сезонні, на домашніх тварин, певні види їжі.

Якщо, ви точно знаєте, що чухатися очі починають тільки у присутності, наприклад, кішки, то допомогти можуть антигістамінні препарати або очні краплі при алергії, які допоможуть зняти свербіж.

Чухаються очі в куточках, що робити?

Деякі хімічні речовини або інгредієнти в продуктах особистої гігієни, можуть привести до контактного дерматиту, дратівливого висипу, що зудить, на шкірі. Особливо часто це спостерігається на косметичні продукти або ювелірні вироби. Свербіж може бути викликаний й іншими подразниками, макіяж та догляд за шкірою, включаючи косметичні засоби для догляду навколо очей, найбільш часті причини.

Неякісна косметика може привести до появи припухлості, особливо навколо шкіри очей. Перехід на гіпоалергенну косметику може розв’язати проблему свербежу і набряку очей.

Найбільш небезпечними причинами, по яких можуть чухатися очі, можна вважати інфекції очей. Кон’юнктивіт, викликаний хламідійною поразкою, гонококами, бактеріями різних видів, аденовірусними інфекціями, серед яких і герпес. У людини їх виділено близько 40 видів.

Паразитарні інвазії, у тому числі, демодекоз і глисти, туберкульоз, як наслідок системної поразки організму. Зовні нешкідливе питання, чому чухаються очі, може відкрити ящик Пандори, в якому криється незліченна безліч паразитів, бактерій, вірусів, аденовірусів та інфекційних збудників, кожен з яких може привести до безповоротної втрати зору.

Сухість очей

Це ще одна проблема, при якій можуть чухатися очі і червоніти. Вона часто присутня у літніх людей, яким бракує слізної рідини, щоб змащувати і живити око. З’являється печія, свербіж, розпливчастий зір і водянисті очі. На відміну від інших причин свербіж очей, ця проблема відноситься до хронічних і потребує лікування у окуліста. Застосування штучних сліз допоможе зменшити або зняти почервоніння і зменшити свербіж.

Блефібіт або запалення повік найчастіше викликається бактеріями стафілокока, лупою або станом шкіри, таким як розацея. Це захворювання викликає свербіж, набряк, очі стають червоними, сльозяться, з’являється сухість. Лупа часто утворюється там, де вії. У важких випадках такий стан може привести до випадання вій або погіршення зору.

Тривале сидіння за комп’ютером, телевізором може викликати почуття свербежу і змусити чухати очі. Тут повинне діяти основне правило 20-20-20, тобто через 20 хвилин сидіння перед монітором треба подивитися на відстань 20 сантиметрів впродовж 20 секунд.

Сторонні предмети, такі як пил, піщинки, мохи та інше, що особливо часто трапляється влітку, можуть викликати свербіж, почервоніння і як наслідок очі починають чухатися в куточку. Таке може продовжуватися деякий час, навіть після видалення стороннього предмета.

Щоденне носіння контактних лінз сьогодні ще одна поширена причина свербежу очей. Тривале носіння лінз може збільшити ризик розвитку сухого ока. Також в самих лінзах можуть накопичуватися алергени. До основних чинників ризику в такій ситуації відноситься погана гігієна контактних лінз, спадкова алергія, астма, екзема або лихоманка.

Чухаються очі біля перенісся, причини?

Стан, коли чухаються очі в куточках біля перенісся, може бути обумовлений інфекціями носа, горла або вух, які супроводжуються перманентним роздратуванням слизової оболонки. Якщо, є симптоми супутнього простудного або вірусного захворювання, тоді це пройде після лікування загальної хвороби. Проте, внутрішні куточки очей можуть чухатися і з тривожнішого приводу, який називають запальний процес. Це може бути:

Склерит — запалення склери, розвивається досить швидко, може бути і глибоким, і поверхневим, причиною стають збої імунної системи, через які організм вражається вірусними, аденовірусними, інфекційними або паразитарними захворюваннями. Наслідки їх тривалого перебування позначаються, у тому числі, і на очну оболонку у вигляді інфікованої ділянки.

Чухаються очі в куточках, що робити?

Кератит — вражає тканини рогівки, і внаслідок цього процесу настає некроз певної ділянки, яка пізніше захоплює очне яблуко, і може викликати повне відторгнення рогівки. При цьому запаленні так само спочатку чухається око.

При флегмоні запалюється слізний мішок, очна ямка, навколо очний простір. Це трапляється, коли в око потрапляє стафілококова або гонококова інфекція. У другому випадку це ще поразка статевої сфери. Хоча і в першому випадку справи йдуть не набагато краще.

Ячмінь. Запалення волосяної війкової цибулини, що іноді набуває характеру множинної поразки. В усіх випадках неприємне, загрожуючи наслідками у вигляді інфільтратів, гнійних абсцесів, поширення інфекції по очному яблуку. В цьому випадку при перших ознаках уражене місце так само дуже хочеться почухати.

Офтальмоміаз — проникнення в око паразитів. Іноді можна неозброєним оком побачити личинки, що гніздяться під повіками.
Офтальмоміаз свідчить про якнайглибшу глистову інвазію, що поширилася в усі куточки організму. І щоб не думати, що це абсолютно нереально, слід згадати, скільки людини оточує паразитів і як довго деякі люди відкладають похід до лікаря.

Звичайно, не завжди справа йде настільки похмуро і не завжди свербіж та печія можуть викликатися настільки похмурими причинами. Досить часто це і дійсно наслідки мошки, що потрапила в очі, або реагентний кон’юнктивіт, викликаний сезонними складовими або сигаретним димом. В усякому разі, після візиту до лікаря і на душі стане спокійніше, і корисна порада з рецептом допоможуть правильно вибрати засіб для промивання. А при роздратуванні, викликаним професійним середовищем або діяльністю, треба буде додатково і мазь на ніч накладати.

Куточок ока, який чухається від попадання чужорідного тіла, краще довірити рукам фахівця, який і мошку видалить, і гарненько його промиє, щоб не було запалення.

В усіх інших, що свідомо представляють небезпеку, випадках процес лікування може бути складним та комплексним, і, найімовірніше, тривалим. Навіть не хочеться вірити, що свербіж в куточку може представляти таку загрозу.

Природа передбачила декілька мір захисту для людського ока, починаючи із слізної рідини, вій, повік і закінчуючи імунітетом, але це як і раніше найдорогоцінніший та самий уразливий з органів сприйняття зовнішнього світу, який є у людини.

Чухаються очі в куточках, лікування

У багатьох випадках, дорослий та свідомий індивідуум може запобігти настанню серйозних ускладнень або навіть виникнення захворювання. Свербіж в очах може супроводжувати хронічні та системні захворювання внутрішніх органів, у тому числі, і органів травлення.

Збої в роботі ендокринної системи, що призводять до порушення гормонального фону та надлишку або недоліку у виробленні певного гормону, стають причиною виникнення цукрового діабету, що передається у спадок. Порушення гормонального фону, так само, як і патологія імунної системи, дозволяють паразитам та умовно патогенним мікробам проникнути в організм і почати свою деструктивну діяльність.

Усього цього можна було уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, давати своєму тілу здоровий та повноцінний відпочинок, розумні фізичні навантаження, щоб уникнути гіподинамії.

Свідомість і здоровий глузд людини визначаються не лише тим, як вона піклується про зовнішню сторону свого життя, заробляє, забезпечує себе усім необхідним. Доросла людина розуміє, що її здоров’я — один з головних інструментів, про який слід піклуватися в першу чергу, тому що втраченого здоров’я вже не придбати ні за які гроші. Тому, при загрозливих симптомах будь-якого плану, будь то очний свербіж, або кольки в попереку, краще всього проконсультуватися з лікарем.

Тільки лікар може визначити правильне джерело захворювання та призначити відповідне лікування.

Чухаються очі в куточках, що робити?

Коли ви точно знаєте причину чому сверблять очі, можна скористатися домашніми та народними засобами. Якщо причина тривале сидіння за комп’ютером або телевізором — обмежити час проведення за ними або взагалі відмовитися на деякий період.

Якщо тривале знаходження за монітором пов’язане з роботою, то обов’язково робити перерви, виконувати прості вправи, спрямовані на зняття втоми з очей.
Для зняття втоми з очей, при сухості, викликаній напругою, в домашніх умовах часто використовують примочки:

 • З відваром ромашки аптечної;
 • Чайної заварки;
 • Настою календули(нагідків);
 • Просто холодного компресу.

Зробити їх просто. Треба змочити ватну кульку або диск в приготованому настої трави або заварці чорного чаю і прикласти до очей на декілька хвилин.
Календула і ромашка мають протизапальні, дезінфікуючі, антисептичні властивості, допомагає заспокоїти свербіж. У чаї містяться таніни, які також допомагають зняти свербіж та запалення.  Зняти запалення і набряк допоможе кашка зі свіжого огірка, накладена на повіки.

У багатьох чухаються очі після відвідування басейну. Він обробляється дезінфікуючими засобами, які застосовують для знезараження води. В цьому випадку обов’язково користуватися окулярами для плавання, які допоможуть понизити ризик подразнення очей.

Не забувати про захист очей і в сонячну погоду. Носити сонцезахисні окуляри і краще, якщо вони будуть із захисним склом від ультрафіолетового випромінювання.

При свербежі, викликаному попаданням чужорідного тіла, після діставання зробити примочки з вище перелічених домашніх засобів. Адже, око може чухатися і після ще деякий час, а це допоможе зняти роздратування та угамувати свербіж.

Після діставання твердого, гострого чужорідного тіла, лікар може призначити краплі для профілактики розвитку інфекції та зниження роздратування. Зазвичай призначають альбуцид.

При алергії тільки лікар може правильно підібрати антигістамінні препарати, які допоможуть впоратися з подібною проблемою.

При запальних процесах, як правило, призначаються антибіотики. Які і як приймати визначає тільки лікар.
Взагалі очі — один з основних органів нашого організму. І про них треба піклуватися не менше, ніж боротися із зморшками. Профілактичне відвідування лікаря, перевірка зору будуть тільки на користь. Тим більше, з лікарем можна поговорити про краплі для очей, які можна використати для профілактики сухості очей, зняття втоми.

Чому червоніють очі, про яку проблему із здоров’ям вони можуть попереджувати?
Вправи для зняття втоми з очей.

Top