Артрит — лікування народними засобами в домашніх умовах

У старшому віці багато людей відчувають болі в суглобах, що явно говорить про наявність такої хвороби як артрит. Артрит і його лікування народними засобами — це досить велика тема. Річ у тому, що це запальне захворювання характеризується сильними болями в суглобах. Також, при артриті шкіра навколо хворих суглобів може червоніти, піднімається температура тіла та з’являться озноб.


Артрит має властивість поширюватися на інші тканини, тому лікувати його в домашніх умовах необхідно відразу ж після того, як були виявлені перші симптоми.
До впливу артриту схильні як люди у віці, так і молоді люди, і навіть підлітки з дітьми. Лікування артриту суглобів народними засобами в домашніх умовах може бути максимально ефективним, якщо правильно використати ці народні засоби. Ми пропонуємо вам ознайомитися з симптомами і видами артриту, щоб уміти правильно розпізнати його і вчасно почати лікування в домашніх умовах.

Симптоми і види артриту

Симптоми артриту безпосередньо залежать від того, який вид захворювання прогресує на даний момент. Розділяють декілька видів артриту:

 • ревматоїдний;
 • подагричний;
 • псоріатичний;
 • інфекційний.

Крім того, що артрит розділяється на декілька видів, він може вражати різні частини тіла.
Найчастіше зустрічається артрит колінного суглоба, пальців і кистей рук і ніг, гомілковостопного, ліктьового і тазостегнового суглоба, а також артрит стоп. Яку б область тіла не уразив артрит, його треба негайно лікувати, а краще всього робити це в домашніх умовах і за допомогою народних засобів.

Також, слід знати, що іноді артрит переходить у фазу такого захворювання як артроз. Лікувати його можна як медикаментозними препаратами, так і народними засобами.

До симптомів ревматоїдного артриту відноситься посилення болю в нічний час доби, ближче до ночі, або до пробудження, загальне погіршення здоров’я і слабкість організму, втрата апетиту, іноді в хворого підвищена температура тіла.
Якщо не почати лікування, то ревматоїдний артрит може перейти в гостру форму, для якої характерне оніміння уражених кінцівок, біль в грудях, страх світла і біль в очах.
Симптоми подагричного артриту проявляються вночі. Найчастіше біль приступає нападами і йде так само несподівано, як і з’явилася. До ураженого місця неможливо доторкнутися через сильний біль, шкіра навколо суглоба червоніє і може набрякати.
Симптоми псоріатичного артриту включають біль в уранішній час, на початковому етапі розвитку хвороби, набряклість і почервоніння ураженого місця, підвищення температури тіла, виникнення червоних плям, що зудять, на тілі.
Також захворювання може уразити структуру нігтів, через що вони почнуть сильно шаруватися.
Інфекційний артрит має наступні симптоми: підвищення температури тіла, запаморочення, ознаки інтоксикації. Може з’явитися нудота і блювота, набряклість ураженого суглоба, біль при будь-яких рухах.
Навколо ураженого суглоба шкіра стає дуже теплою.
Таким чином, знаючи симптоми артриту, ви зможете розпізнати початок хвороби і вчасно звернутися до лікаря. А тепер давайте розглянемо, як правильно лікувати артрит народними засобами в домашніх умовах.

Артрит - лікування народними засобами в домашніх умовах

Лікування народними засобами

Лікування артриту у дітей і дорослих за допомогою народних засобів може бути ефективнішим, ніж лікування медикаментозними препаратами. А якщо при лікуванні ще і дотримуватися правильного харчування, то результати не змусять себе чекати.
Лікування артриту народними засобами можна розділити на дві категорії:

 • фізичні вправи;
 • народні рецепти.

Фізичні вправи у поєднанні з народною медициною дають відмінні результати.
При болях в коліні, слід придбати м’який килимок і ходити по ньому на колінах не менше, чим 300 кроків в день. З часом колінний суглоб розробиться і біль зникне. Звичайно, спочатку буде дуже боляче, але треба перетерпіти це, якщо хочете позбавитися від артриту раз і назавжди.
Для артриту кистей рук і пальців слід виконувати такі вправи:

 • швидко стиснути і розтискати кулаки по 10 разів для кожної руки;
 • потерти долоні одну об іншу;
 • придбайте гумовий м’ячик і щодня стискайте його по 40 разів для кожної руки, докладаючи зусилля;
 • поставити долоні на рівну поверхню, розташувати руки вертикально, після чого по черзі піднімати кожен палець від поверхні.

При артриті плечових суглобів рекомендуються обертальні вправи обома руками, а також зчеплення рук в «замок» за спиною і оплески за спиною.
Що стосується лікування артриту в домашніх умовах за допомогою народних засобів, то ми пропонуємо вам узяти на озброєння декілька ефективних рецептів.

 • Половину пачки сухого лаврового листа слід залити 350 міллілітрів окропу і дати прокипіти близько п’яти хвилин. Після цього ємність з відваром загорнути в теплий рушник і дати настоятися, не менше трьох годин в темному місці.
  Після цього можете приймати відвар всередину. Курс прийому складає три дні, після яких треба зробити перерву на тиждень. Приймати треба тільки свіжий відвар, отже, для ефективного лікування артриту треба готувати його щодня.
 • Соки з натуральних продуктів також допоможуть вилікувати артрити в будь-якій частині тіла. Особливо позитивні відгуки про такі соки, як: морквяний, огірковий, буряковий, капустяний, шпинату, яблука.
  Мед з соками допоможе полегшити біль і зняти набряклість.
 • Яблучний оцет — ще один хороший засіб для лікування артриту в домашніх умовах. Щодня слід приймати по одній маленькій ложці на склянку не менше трьох раз на день.

Крім усього іншого, слід дотримуватися правильного харчування, щоб зробити лікування артриту максимально ефективним. Виключіть жирну їжу зі свого раціону, а також знизити порції їжі.
В даному випадку, користуючись порадами з нашої статті, ви зможете назавжди вилікувати артрит в домашніх умовах. Детальніше про лікування артриту у відео нижче.

Артрит - лікування народними засобами в домашніх умовах

Відео матеріали

 
 
Top