Астрагал — лікувальні властивості і протипоказання до застосування

Застосування астрагалу в народній медицині, було актуальне ще за часів наших прадідів. Астрагал — це багаторічна рослина, яка є кущами або напівчагарником. Використовується тільки в народній медицині завдяки своїм цілющим властивостям. Цвіте астрагал виключно в літній період: цвітіння починається в червні, а закінчується в серпні.


У світі існує близько тисячі видів астрагалу, але цілющими вважаються тільки два види: перетинковий і датський астрагал. Перетинковий астрагал занесений в Червону книгу, оскільки вважається вимираючою рослиною і росте на деяких континентах. Що стосується датського астрагала, то він зустрічається набагато частіше, ніж його перетинковий родич. У народній медицині використовується саме цей різновид рослини.
На сьогодні, іноді можна зустріти настої або сиропи астрагала в аптеці, але краще всього приготувати їх самостійно в домашніх умовах. У нашій статті ми повідаємо вам декілька рецептів створення таких ліків.

Астрагал - лікувальні властивості і протипоказання до застосування

Застосування в народній медицині

Застосування астрагалу в народній медицині було актуальне ще за часів наших прадідів. В наші дні популярність цього засобу трохи знизилася, проте, він все ще залишається ефективним у боротьбі з деякими недугами. При цьому використовується корінь астрагалу або його насіння, з якого готують ліки. Також використовується сама трава астрагалу.
Сироп астрагалу здатний уповільнювати процес старіння, при правильному застосуванні, також він може бути корисний для людей будь-якого віку, у яких спостерігається недолік селену в організмі.
Дітям до десяти років слід давати сироп астрагалу в такій кількості, яка дорівнюватиме віку дитини: на кожен рік по одній краплі. Доза вживання сиропу для дорослих не повинна перевищувати 15 крапель на день.
Ми пропонуємо вам узяти на озброєння декілька народних рецептів приготування настоїв з астрагалу в домашніх умовах:

  • Візьміть одну столову ложку подрібненого кореня астрагалу, залийте її двома склянками окропу і залиште настоюватися в теплому місці, зогорнувши в теплий рушник.
    Приймати три рази нав день після їди.
  • Змішайте сорок грамів кореня астрагалу з 400 грамами горілки, або 40% спирту, після чого ліки настоювати в темному місці упродовж десяти днів.
    Приймати готову настоянку можна три рази на день за півгодини до їди по 15 крапель за один прийом.
  • Одну столову ложку сушеної трави астрагалу необхідно залити склянкою окропу і відправити на вогонь, кип’ятити треба впродовж п’яти хвилин, після чого засіб необхідно відправити настоюватися. Через дві години ліки треба процідити через марлю і приймати три рази на день.
    За один прийом слід випити одну склянку відвару.
  • По аналогічному рецепту можна приготувати засіб, яким можна полоскати горло під час застуди або грипу.

Враховуйте той факт, що перевищувати рекомендовані дозування лікувального засобу не рекомендується.
Також порадьтеся з лікарем, перш ніж починати лікування, і переконаєтеся, що у вас немає алергії на цей засіб.

Астрагал - лікувальні властивості і протипоказання до застосування

Властивості астрагалу

Про корисні властивості астрагалу не досить відомо, що дуже прикро. Проте, наша стаття допоможе вам краще розібратися в цьому питанні.
Відвар, сироп і настоянка з астрагалу застосовуються при простудних захворюваннях, набряках внутрішніх органів, хворобах селезінки і сечостатевої системи. Також іноді настій астрагалу застосовується в якості засобу, стимулюючого початок переймів.
При гіпертонії, тахікардії, золотусі і при сердечній недостатності застосування відварів або настоїв з астрагалу допоможе полегшити стан хворого.
Навіть відгуки лікарів про стан пацієнтів, які приймали настої з астрагалу, тільки найоптимістичніші!

Протипоказання

Протипоказань у застосування астрагалу трохи. Бажано не давати настоянки і сиропи з цієї рослини дітям, що не досягли дворічного віку. Також не слід давати його жінкам на великих термінах вагітності, але далеких від дати пологів, оскільки астрагал може спровокувати передчасні перейми.
Крім усього іншого, необхідно ретельно контролювати дозування, щоб не зашкодити організму.

Астрагал - лікувальні властивості і протипоказання до застосування

 
 
Top