Бадилля моркви: користь і шкода

Найближчою родичкою болиголова, найпоширенішої рослини, що застосовується як отрута, є дика морква. Так би мовити, прародителька культурної моркви, частий гість наших застіль. «Мереживо королеви Анни», так ніжно і романтично називали бадилля дикої моркви в середні віки. А дами в той час носили в зачісці «парасольки» — суцвіття дикої моркви, що вважалося дуже елегантним.

Бадилля моркви: користь і шкода

Дике морквяне бадилля, окрім як прикраса, ні до чого більше не застосовується, оскільки вміщує значну кількість алкалоїдів, що робить її отруйною. Нею навіть можна отруїтися, якщо довго жувати. Чи означає це, що наша солодка, домашня морквина теж отруйна?

Користь бадилля моркви

 

Користь бадилля моркви

Звична нам домашня морквина, або по-науковому морква садова не вміщає в собі значної кількості алкалоїдів. Коренеплід домашньої моркви містить в собі багато каротину, а морквяна зелень в добавок до каротину збагачена ефірними речовинами, хлорофілом, вітамінами К і С, а ще на додачу калієм. Морквяна зелень взагалі перевершує коренеплід по наявності мінеральних речовин і вітаміну С.

У приготуванні їжі, морквяна зелень не отримала широкого розповсюдження. У глибоких селах бадилля вживають в їжу, також як кропиву і снить. Популярність бадилля на сільських столах обумовлена не багатими запасами цього продукту, а як не сумно, наслідками дефіциту. 20 років тому петрушку у віддалених від міст селах, було неможливо знайти. Тому в салати додавалася бадилля, як додатковий інгредієнт.

Окремі джерела нетрадиційної медицини і послідовники сироїдіння оцінюють бадилля моркви як виключно корисний продукт. Фреші з селерою, яблуком і зелень моркви вважаються багатими на хлорофіл. В альтернативній медицині вважається, що хлорофіл очищає кров, позбавляє від набряків, підвищує працездатність лімфатичних вузлів і нейтралізує харчові токсини. Бадилля садової моркви, на думку народної медицини, сприяє працездатності надниркових залоз, покращує м’язовий тонус і шкіру. Хоча офіційна медицина не підтримує в цьому народну, оскільки на її думку тільки нервові реакції здатні на підвищення тонусу м’язів. Хоча і рекомендують ослабленим хворобами вживати в їжу зелень.

Застосування бадилля моркви в лікувальних цілях

  • У нетрадиційній медицині кашку з морквяного бадилля застосовують для лікування онкології. А для зняття набряклості п’ють відвар (1 столова не повна ложка на склянку окропу). Вживати по 100 мл. перед їжею.
  • Також бадилля застосовується як дезінфікуючий засіб. Соком обполіскують порожнину рота, щоб уникнути вогнищ запалення.
  • Дрібно нарубане бадилля, перемішують з медом і роблять примочки на черяки і фурункули.
  • А настій на молоці з бадилля застосовують для підвищення статевого чоловічого тонусу. Заварюється 1 столова ложка сушеного або свіжого морквяного бадилля в одній склянці гарячого молока. Приймати рекомендується по півсклянки на ніч. Офіційна медицина на цей рецепт ніяк не реагує.

Морквяне бадилля: шкода

Токсичність морквяного бадилля нічим не підтверджена, окремі джерела співвідносять її токсичність з кофеїном. Але зловживання в їжу морквяного бадилля може призвести до колік і порушення травлення. Це може бути викликано ефірними речовинами і харчовими волокнами, які в ній містяться.

По викладеним вище фактами користі у зелені моркви більше, ніж шкоди. Але це не виключає той факт, що застосовувати морквяне бадилля треба з розумом. На багато рецептів народної медицини офіційна наука не дає однозначних відповідей. Це може говорити як про неефективність, так і про просту непідтверженість.

 
 
Top