Багульник — корисні, лікувальні властивості і протипоказання

Якщо говорити про лікарські рослини, то не можна не згадати багульник. Багульник — це вічнозелена рослина, яка росте на вологому ґрунті. Має невеликі білі квіти, пилок небезпечний для бджіл. Проте, бджоли все одно роблять з квітів багульника мед, але такий мед є небезпечним для людини.

У багульника маленькі плоди, які нагадують трубочки, усередині яких розташовується насіння.
Найчастіше багульник збирають в лісах з вологим ґрунтом, але дехто вирощує його прямо у себе вдома. У догляді рослина не вередлива, вимагає багато вологи, може уживатися з іншими рослинами.

Лікувальні властивості багульника

Лікувальні властивості багульника проявляються завдяки вмісту в нім ефірних олій і великої кількості вітаміну С. Проте, як вже говорилося, до складу багульника входять отруйні речовини, тому, при виготовленні лікарських засобів, необхідно максимально точно дотримуватися дозування, щоб не завдати організму шкоди.
Застосовують в народній медицині квіти багульника та стебла.
Лікування найчастіше відбувається за допомогою відвару або настою. У аптеці знайти вже готові ліки на основі багульника можна, але зустрічаються вони дуже рідко. Краще приготувати ліки в домашніх умовах.
Найчастіше відвар з багульника використовується для лікування кашлю. Окрім цього можна приготувати і мазь, яка допоможе в лікуванні артриту, артрозу та різних шкірних захворювань.

Багульник - корисні, лікувальні властивості і протипоказання

Рецепти приготування народних засобів

Приготувати багульник для лікування захворювань в домашніх умовах можна трьома способами: настій, відвар і мазь. Кожен з цих засобів ефективний у своїй сфері. Ми пропонуємо вам ознайомитися з усіма трьома способами приготування багульника.

  • Для того, щоб приготувати настій багульника, необхідно узяти 6 грамів подрібнених квітів рослини, залити усе це 200 грамами окропу і прогріти на водяній лазні близько 20 хвилин.
    Після цього настій слід зняти з водяної лазні і дати настоятися в темному місці близько години. Настій процідити і приймати по три рази в день у кількості двох столових ложок настою за один прийом. Використовується для лікування суглобів і м’язів, при міозиті і хворобах шкірного покриву.
  • Приготувати відвар багульника можна таким чином: візьміть 200 грамів окропу і залийте ним 10 грамів подрібнених листків багульника. Ємність з відваром поставити на водяну лазню, прогріти 30 хвилин і дати настоятися в темному місці півгодини. Під час прогрівання частина рідини може випаруватися, тому процідіть відвар, долийте кип’яченої води скільки не вистачає до двохсот мілілітрів, а після цього можете приймати лікарський засіб з багульника.
    Заварювати рослину таким чином можна хоч щодня. Відвар багульника застосовується при хворобах серцево-судинної системи, бронхітах і головних болях.
  • Щоб приготувати мазь з багульником, вам необхідно узяти борсуковий жир або жир нутрії, додати туди подрібнені в ступці листи і квіти багульника, усе це гарненько перемішати і дати настоятися близько доби.
    Отриманою маззю можна мастити суглоби і забиття.

Протипоказання

Як таких, протипоказань у багульника немає. Єдина рекомендація — порадьтеся з лікарем перед початком застосування цього засобу. Також застерігайтеся передозування, щоб не завдати організму шкоди.
Дітям до двох років не рекомендується вживати багульник, але користуватися маззю, на основі рослини зовнішньо не заборонено.

Багульник - корисні, лікувальні властивості і протипоказання

 
 
Top