Бджолина перга: користь і шкода, як приймати

Перга — абсолютно натуральний продукт. Вона утворюється працелюбними бджолами, для годування підростаючого покоління бджіл. Відома вона і під назвою «бджолиний хліб». Роблячи висновки, можна сказати, що перга неймовірно поживна, і містить усі необхідні живому організму мікроелементи: амінокислоти, вітаміни, протеїни і біологічно активні речовини.

Перга утворюється так: зібраний квітковий пилок бджоли трамбують в стільники, обробляють власними ферментами і заливають її медом. Смак у перги виходить приємним, трохи солодкуватим. Бджолярі не дозволяють собі забирати багато цього цінного, для бджіл, продукту з вулика, щоб не залишити їх без калорійної їжі.
Любителі усього натурального вважають найкраще збирати пергу прямо в стільниках, куди помістили пилок бджоли. Але у такому вигляді термін її придатності зовсім невеликий. Для тривалого зберігання пергу необхідно витягнути із стільників і просушити.
Те, наскільки ви довіряєте методам нетрадиційної медицини і апітерапії зокрема, питання вашого вибору, і вашої інформованості. У будь-якому випадку, знання того, що ж таке бджолина перга: користь і шкода, як приймати цей продукт, зайвим не буде. Адже перга є одночасно і поживним, і лікарським засобом. Але, як будь-які ліки, приймати його треба правильно.

Бджолина перга: користь і шкода, як приймати

Для профілактики ряду захворювань, поліпшення обмінних процесів, стимуляції роботи сердечного м’яза, підвищення імунітету, середнє дозування для дорослої людини — 2 грами перги за один прийом, для дитини — в 4 рази менше. Кількість прийомів і залежність їх від їїи встановлюється в апімедицині індивідуально, залежно від мети, для якої перга застосовується. Для стабілізації кров’яного тиску гіпертонікам, пергу слід вживати 3 рази в день, до їжи, а гіпотонікам, навпаки, після.
Необхідна доза для одного прийому перги просто розсмоктується у роті. Один грам складають від 5 до 7 гранул.
Перга допомагає при лікуванні цукрового діабету — в комплексі з іншими лікарськими препаратами, застосовується для відновлення чоловічої сили, зняття запалень, пухлин, лікування чоловічої і жіночої репродуктивної системи. Приймати пергу рекомендується для відновлення і нормалізації мікрофлори після прийому антибіотиків.
При усьому різноманітті корисних властивостей не слід забувати, що пилок, а, отже, і вироблений з нього продукт, має високий рівень алергенності. Але, це не означає, що людям, схильним до алергії, приймати її не можна. Просто треба робити це з обережністю, суворо дотримуючись порядку прийому і не перевищувати дозування. Перед початком курсу лікування необхідно провести невеликий тест: покласти на язик одну гранулу перги і потримати пару хвилин.
Якщо ви відчуєте свербіж, появу виділень з носа і очей, значить, почалася алергічна реакція.
Проте, незважаючи на стовідсоткову натуральність і здатність засвоюватися в організмі людини, без утворення шлаків, перга може шкодити. Зустрічаються люди з індивідуальною непереносимістю продуктів бджільництва. Для них прийом перги, абсолютно протипоказаний.
Крім того, завдати шкоди своєму організму шляхом вживання перги, можна, елементарно переївши її. Зловживання цим продуктом, як і будь-яким іншим, що особливо має лікарські властивості, неприпустимо.
Недостатньо вивчена бджолина перга: користь і шкода, як приймати під час вагітності і лактації, тому висновок про допустимість прийому перги для кожної конкретної жінки треба робити індивідуально.
Перга — дуже калорійний продукт. У 1 столовій ложці міститься 30 калорій! Але, завдяки тому, що денна доза прийому невелика, немає необхідності коригувати денний раціон.

Top