Бджолиний пилок: користь і шкода, як приймати

Апитерапія пропонує безліч продуктів бджільництва, що добре зарекомендували себе при лікуванні людського організму. Бджолиний пилок — один з таких продуктів. Це зібраний бджолами пилок рослин, оброблений у роті комах слиною. Перш ніж почати вживати цей продукт, слідує, якомога більше дізнатися про те, що ж це таке — бджолиний пилок: користь і шкода, як приймати її. Це дозволить найповноцінніше провести лікувальні процедури і не зашкодити організму.

Позитивні якості бджолиного пилку

Бджолиний пилок: користь і шкода, як приймати

У пилку значно більше поживних речовин, чим в меді. У ній міститься багато вітамінів групи В, а також рутин, тіамін, рибофлавін, різні амінокислоти, нікотинова, фолієва і пантотенова кислоти.
Бджолиний пилок допомагає поліпшити обмін речовин в організмі, зміцнює нервову систему, відновлює кісткову і хрящову тканину. Показана для поліпшення зростання для дітей. Чинить благотворний вплив на кровотворну здатність організму. Зміцнює стінки судин. Корисна людям, у яких всілякі серцеві захворювання.
Складові, що входять до складу пилку, допомагають відновити пошкоджені хворобами клітини організму. Це допомагає відновити печінку і підшлункову залозу.
Простудні і інфекційні хвороби швидше відступлять, якщо вчасно почати прийом цього продукту.
Бджолиний пилок допомагає підвищити розумову і фізичну здатності організму. Солодкий продукт бджільництва допоможе позбавитися від депресивного стану, допоможе спокійніше перенести вікові гормональні перепади. Завдяки своїй унікальній формулі, допоможе відсунути старість.

Деякі рецепти застосування

  • для профілактики сезонних простудних інфекцій бажано впродовж місяця пити по чайній ложці цього пилку (три рази в день). За відсутності алергічної реакції у дітей на цей продукт, можна також давати їм його, але в дозі 1/3 ложечки;
  • при сильному виснаженні, особливо після хірургічних операцій, слід вживати бджолиний пилок по пів чайної ложечки три рази на добу. Тривалість застосування пилку : мінімум — 21 день, максимум — півтора місяці. Можна додати в мед пилок в рівних кількостях. Вживати так само;
  • для поліпшення стану шлунково-кишкового тракту показаний пилок у кількості маленької ложки (3 рази в день).
  • тим, у кого хвора печінка пилок краще приймати в суміші з медом. Суміш (1 чайну ложку) розчиняють в невеликому об’ємі води (50мл) і п’ють уранці і увечері. Лікування проводять виходячи із стану хворого — від 1 до 2 місяців. Потім 21 день відпочинку.
  • для лікування бронхолегеневої системи краще пити суміш з медом (пропорція один до одного) по великій ложці чотири рази в день до прийому продуктів. Лікування має бути тривалим — не менше двох місяців.
  • тим, хто хоче знизити артеріальний тиск слід пити пилок невеликими дозами тричі в добу 21 день. Потім 3 тижні перерва і знову курс лікування. Бджолиний пилок краще вживати на порожній шлунок, ефект буде помітніший.

Купуючи висушений пилок, завжди варто перевірити: чи свіжий він. При зберіганні він дуже швидко втрачає свої цінні якості. Через рік від усієї корисності залишиться лише третина. Якщо ж пилок продається змішаній з медом, то цінні властивості зберігаються набагато довше.

Негативні сторони

Як у будь-якого бджолиного продукту, у пилку є свої недоліки. Він здатен викликати алергічну реакцію у людини. Тому перед тим, як почати лікування, проведіть невеликий тест: проковтніть зовсім трохи цього продукту. Якщо з’явилися які-небудь ознаки алергії, лікування не можна починати.
Людям з діабетом цей продукт протипоказаний. Дітям також дають з обережністю. Тим, хто схильний до частих кровотеч, також необхідно бути гранично уважними до самопочуття при вживанні пилку. При перших неприємних симптомах, лікування відразу ж припиняють.

 
 
Top