Березовий сік – шкода та користь

Людина як частинка природи завжди шукає підтримку серед її подарунків, і природа щедро ділиться з нами своїми багатствами і цілющими силами. Одним з коштовних дарів природи є березовий сік, користь якого для обміну речовин і здоров’я людського організму колосальна. У цій статті ми розглянемо не тільки цілющі сили і застосування цього нектару, але і способи його збирання з дерев.

Хімічний склад березового соку

 

Березовий сік – шкода та користь

Корисні властивості будь-якого лікувального засобу обумовлені його складом. Березовий сік, склад якого характеризується багатством біологічно активних компонентів, благотворно впливає практично на всі органи і системи людського організму. Перерахуємо головні корисні речовини нектару красуні-берези:

 • Вуглеводи — фруктові цукру, а кількість глюкози — незначне. Фруктоза сприяє розщепленню простих вуглеводів.
 • Фітонциди — пригнічують зростання найпростіших, грибків, бактерій, знищуючи їх.
 • Органічні кислоти — група карбонових кислот (мурашина, щавлева, лимонна та ін), які відіграють величезну роль у клітинному метаболізмі і практично усіх окисно-відновних реакціях організму.
 • Ефірні олії — леткі речовини, які є стимуляторами обмінних процесів і володіють вираженим антибактеріальним ефектом.
 • Мінерали і мікроелементи (за спаданням) — калій, натрій, кальцій, магній, алюміній, марганець, залізо, кремній, титан, мідь і нікель.
 • Дубильні речовини — мають протизапальну дію на слизову оболонку шлунка і кишечника, контролюють секреторну функцію всього шлунково-кишкового тракту.
 • Сапоніни — є адаптогенні речовинами, що регулюють мінеральний та водно-сольовий обмін, стимулюють діяльність гормонів та ферментів.
 • Вітаміни — біологічні активізатори життєдіяльності.
 • Березовий сік, або березовиця — прозора рідина, що витікає з стовбурів або гілок дерева під дією кореневого тиску, солодкувата на смак і приємним впізнаваним присмаком. Вивчивши склад цієї цілющої рідини, не залишається питання, чим корисний березовий сік. Можна з упевненістю сказати, що березовиця — це справжній еліксир довголіття!

Корисні властивості березового соку

 

Корисні властивості березового соку

 • Численні клінічні випробування показали, що, випиваючи в протягом 3-4 тижнів всього один стакан напою в день, людина відчуває прилив бадьорості, позбавляється від депресії і хронічної втоми. Доречно сказати, що березовий — прекрасний природний адаптоген.
 • Значно зміцнює імунітет, опірність до інфекційних і вірусних захворювань, тому березовий нектар потрібно пити при гострих і хронічних захворюваннях.
 • Березовиця очищає кров, показана при алергічних захворюваннях. Ця її корисна властивість допомагає ефективно лікувати стану інтоксикації організму.
 • Має яскраво виражений відхаркувальний ефект, тому корисний при бронхіті та астмі.
 • Корисно пити березовий сік при виразці шлунка, захворюваннях дванадцятипалої кишки — через дубильних речовин, що містяться в нектарі, з антисептичними властивостями. Також його необхідно пити для стимуляції вироблення ферментів шлункового секрету, що допомагає їжі добре перетравлюватися.
 • Фруктоза з глюкозою стимулюють мозкову діяльність, тому в періоди значних розумових навантажень вживання нектару берези просто необхідно!
 • Для жінок березовиця дуже допомагає в клімактеричний період перебудови організму, а чоловікам — повертає чоловічу силу.
 • Корисний березовий сік для схуднення? Звичайно! Зайва вага часто свідчить про порушеному обміні речовин, а березовиця не тільки нормалізує обмін речовин, але і, в разі його уповільнення, здатна його прискорювати. Також нектар берези показаний при цукровому діабеті в якості підтримуючого полівітамінного напою.
 • Регулярне вживання лікувального напою рекомендується при онкологічних захворюваннях. Багато цілителів кажуть про високі протипухлинних властивості цього дару природи, тому його щоденне вживання уповільнює розвиток цієї страшної хвороби.
 • Березовиця — природне косметичний засіб, який ефективно використовувати при вугрової висипки, вуграх і комедонах, активній роботі сальних залоз, передчасному старінні шкіри, лупі і випаданні волосся. Також нектар берези застосовується зовнішньо при фурункульозі, нейродерміті і екземі.

Березовий сік можна пити як у чистому вигляді, так і у складі купажованих напоїв. Лікування нектаром зазвичай тривалий і передбачає дотримання рецептур і дозувань. Універсальна добова доза: по 1 склянці натщесерце, хвилин за 30 хвилин до їжі, тричі на день.
Про шкоду березового соку можна говорити тільки в контексті індивідуальної непереносимості будь-якого з вхідних в нього речовин. Також слід зауважити, що без дотримання дозувань будь-який засіб може стати отрутою і завдати шкоди здоров’ю людини.
Березовий сік, користь і шкоду якого вже не викликає у вас сумніву, дуже правильно було б внести в свій щоденний раціон. Де взяти стільки цього коштовного напою, запитаєте ви? Не пропустити сезон збору нектару і вміти зберігати урожай!

Коли і як збирати березовий сік

Точно визначити час збирання цього дару беріз можна за погодними умовами. Зазвичай активне починається сокорух у початковий період березневої відлиги і закінчується з появою молодих листочків — приблизно в середині квітня. Одне дерево може давати до 5-10 літрів на добу.

Березу краще вибирати з розвиненою кроною і з діаметром стовбура не менше 20 см. Далі на висоті 20-50 см від землі в стовбурі роблять невеликий отвір глибиною до 2 см і вставляють у нього жолобок для спрямованого відтоку нектару. Під деревом, по напрямку стікання рідини, ставлять ємність, в яку стікає урожай.
Дізнавшись стільки подробиць про корисні властивості березового соку, ви кожний рік почнете збирати його в доступних вам місцях. Багатий хімічний склад березового соку допоможе вам і членам вашої сім’ї зберегти і примножити здоров’я і красу.

 
 
Top