Біль у лопатці і плечі

Біль у лопатці і плечі важко конкретно назвати, тому що перебіг хвороби і симптоми можуть бути дуже різні, а причина — загальна, і навпаки. Можливі симптоми, які супроводжують це захворювання, можуть здаватися дуже далекими від нього (наприклад, посилення спраги, почастішання сечовипускання).

Біль у лопатці і плечі

Можливі причини болю у лопатці і плечі

Біль у плечі — це серйозний виклик для діагностики захворювання, адже такий симптом може бути викликаний як мінімум десятком різних причин. Це і доводить, що термін «лікарське мистецтво» має практичне обґрунтування. Біль у плечі іноді викликаються дегенеративними змінами хребта, вимагаючи лише фізіотерапії, але пік захворювання з таким симптомом — рак легенів, а він небезпечний для життя.

 Можливі причини болю у лопатці і плечі

Біль у плечі іноді проявляється при подагрі, запалення суглобів (артрит), і навіть інфаркті міокарда і діабеті. Так що біль у плечі — це симптом, який не можна недооцінювати. Звичайно, з будь-яким проявом болю в плечі не треба відразу кидатися до лікаря. Тим не менш, якщо біль гострий, без всякої видимої причини (не було фізичних перевантажень або травм), або біль повторюється і далеко не перший раз — час для відвідування терапевта.

Діагностика болю у лопатці і плечі

Основою є опис всіх симптомів, що визначить порядок можливих причин і список необхідних для здачі аналізів та обстежень, починаючи з аналізу сечі, УЗД, і закінчуючи комп’ютерною томографією. Звичайно, мова йде про оптимальні ситуації, коли лікар не нехтує таким симптомом, як «біль у плечі», і не передбачає наперед, що він знає причину. На жаль, буває так, що пацієнт чекає правильного діагнозу багато місяців, коли причиною є захворювання загрожуватиме здоров’ю вцілому і навіть життю.

Лікування болю у лопатці і плечі

В залежності від причини. У разі «реального» болю, тобто коли він викликаний розтягненнями, проблемами з суглобами, дегенеративними змінами в хребті, майже завжди допомагає масаж, регулярні заняття спортом на чолі з плаванням. При інших можливих проблемах важливо усунення основної первинної причини, тобто лікування у діабетолога (ендокринолога), невропатолога або кардіолога.

 
 
Top