Біль у попереку

Біль в попереку зазвичай характеризують як неприємні відчуття, що виникають у нижній частині спини, на висоті поперекового або крижового відділу хребта (або одночасно в обох місцях). Ці болі можуть супроводжуватися проблемами, які не асоціюються з головним симптомом (імпотенція, м’язова слабкість, втома, нетримання сечі). Іноді гострі напади, при яких неможливо рухатися, відбуваються в поперековій області при кожному переміщенні.

Біль у попереку

Буває, вперше гострий біль проявляється під час повороту тулуба з підняттям ваги, це може бути під час тренування або виконання якої-небудь роботи, що навантажує поперек.

Біль у попереку може супроводжуватися болями в животі, порушення менструального циклу , болем під час статевого акту, лихоманкою.

Можливі причини болю в попереку

Дуже часто так проявляються дегенеративні зміни в суглобах хребта. Біль у просторіччі нерідко називають «застуда спини», так як він часто супроводжується симптомами застуди. Насправді це може бути також пов’язано з ураженням нервовими корінців, але також і самого хребта. Точно так само, іноді проявляється діабет, оперізувальний лишай, і навіть метастази пухлини в хребті. Гострий біль в цій області спини також називають люмбаго або простріл.

Якщо біль у попереку супроводжують жіночі захворювання, це може бути проблемою гінекології, такий як запалення яєчників.

Діагностика болю в попереку

У випадку з жінками, якщо напад не різкий, і не заважає рухатись, необхідна гінекологічна консультація. Навіть хронічне запалення статевих шляхів може не давати ніяких симптомів. Якщо останнє відвідування гінеколога було до волі давно (профілактика: один раз в рік, якщо ваш лікар не зажадав частіше) або є гінекологічні симптоми, то потрібно почати з цього лікаря. Можливо, що буде рекомендувати основні аналізи крові і сечі, назначить УЗД, щоб знайти причину.

Діагностика болю в попереку

У разі підозри на захворювання хребта, суглобів, нервових закінчень лікар може призначити рентген хребта, МРТ, КТ. Цілком можливо, що знадобиться неврологічне обстеження, здачі загальних аналізів (наприклад, при підозрі на діабет).

Лікування болю в попереку

В залежності від причини. Важливо, вчасно його почати, тому що у випадку таких захворювань, як рак або діабет, важливо не тільки поставити правильний діагноз, але і швидко почати лікування, щоб воно було ефективним.

Біль в попереку спричинені дегенеративними змінами в хребті, як правило, лікують так само, як і випадки, описані в попередніх підрозділах статті. Буває, що в гострих станах (наприклад, запалення нервових корінців) пацієнт буде знерухомлений протягом деякого часу, а знеболюючих у вигляді таблеток — недостатньо, і необхідно застосовувати засоби для зовнішнього застосування, ін’єкції.

Гінекологічні проблеми, що пов’язані з запаленням, лікують антибіотиками і засобами, які допомагають створити правильну бактеріальна флору в піхву. Іноді необхідні гормональні препарати. Варто пам’ятати, що навіть не самі значні проблеми цих областей організму, загрожують серйозними наслідками, у тому числі і безпліддям.

 
 
Top