Біль у шиї з одного боку

Локальний однобічний біль, іноді носить хронічний характер. Має тенденцію до посилення після фізичної активності або навантаження шийного відділу хребта (наприклад, після прийому неправильного положення при роботі за комп’ютером). Часто при цьому людина утримує голову у одному примусовому положенні, щоб уникнути болю або напруги.

Біль у шиї з одного боку

Іноді спостерігається слабкість або розлад відчуття кінцівок. Буває і так, що рухливість шийного відділу хребта завжди обмежена, а болі виявляються періодично, або єдиним симптомом є раптове утруднення повернути голову, наприклад, після того, як людина встала з ліжка.

Можливі причини болю у шиї з одного боку

Швидше за все, це проявляється дегенеративні зміни (виродження) міжхребцевих дисків у шийному відділі, які можуть виникнути через багато факторів, в тому числі дегенеративного процесу, пов’язаного зі старінням. Тіло певним чином захищає себе від прийняття положення, в якому дратуються конкретні больові рецептори або нервові волокна. Це викликає напругу м’язів і структур хребта і, як ні парадоксально, необов’язково неприємні відчуття виявляються з «хворої» сторони шиї.

Можливі причини болю у шиї з одного боку

Винуватцем проблем з рухливістю може бути також кривошия. Хоча найчастіше це вроджена проблема, яка діагностуються у немовлят і маленьких дітей, але іноді також вона може бути набутою. У випадку дітей, нерозпізнана проблема такого роду може проявлятися не тільки в неприродному положенням голови і ослабленні м’язів на одній стороні шиї, але навіть в асиметрії обличчя, пошкодження слуху, неправильному освіту вушних раковин, зміщенні носа, проблеми із зором, і так далі.

Діагностика болю в шиї

Спеціаліст ортопед проблеми цього типу може розпізнати «неозброєним оком». Педіатри також не повинні відчувати труднощі з наглядом проблем з обмеженням рухів шиї у дитини. Терапевт також ґрунтуючись на зміни в області шиї, і навіть самому описі симптомів пацієнтом, повинен прийняти рішення про ортопедичної консультації. Вона дуже важлива, враховуючи необхідність підбору відповідного і нерідко тривалого лікування. Як правило, спеціаліст направить на додаткові дослідження (навіть рентгенівське) для того, щоб точно визначити джерело проблеми і її тяжкість.

Лікування болю в шиї

При наявності болю, який обмежують рухи шиї, насамперед, не можна намагатися боротися з цим самостійно.

Початкове лікування дегенеративних змін шийного відділу хребта часто вимагає забезпечення його відносної нерухомості, наприклад з допомогою ортопедичного коміру. Також прийняття ліків, що зменшують м’язову напругу, і нестероїдних протизапальних і знеболюючих препаратів. Майже завжди дегенеративні зміни вимагають фізіотерапії. Іноді необхідна операція — рішення про її проведення, лікар зазвичай приймає, спираючись на результати магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Лікування болю в шиї

Але наслідком операції може бути нестабільність хребта та значне зниження якості життя пацієнта. А це, безумовно, велика проблема, і значний медичний ризик безповоротної втрати здоров’я. Прийняття лікарем і пацієнтом рішення про вибір процедур стає все легше в наш час: сучасні процедури «на хребті» загрожують набагато меншою ймовірністю ускладнень, ніж сама хвороба, і найголовніше — вони ефективні.

Придбана кривошея лікується в першу чергу за допомогою фізіотерапії: потрібен професійний масаж (точковий масаж і ін), іноді процедури на розтяжку і застосування лазеротерапії. У разі природженої м’язової кривошиї операція проводиться перед виконанням року дитині. Але це необхідно тільки при дуже серйозну проблему. Зазвичай достатньо консервативного лікування, яке складається в основному з виконання пасивних гіперкоректуючих вправ, які дозволяють розтягнути скорочений м’яз.
Батьки також отримують детальні рекомендації по догляду за дитиною: правильне положення в ліжку, стимулювати дитину виконувати потрібні рухи (наприклад, дитина сама буде повертати голову, якщо у відповідному місці помістити іграшку, що видає звук, або інший, що привертає увагу, предмет).

 
 
Top