Борсуковий жир: користь і шкода, як приймати

Борсуковий жир — один з небагатьох засобів народного лікування, який визнає офіційна медицина. Проте приймати його, як і будь-які ліки, треба відповідно дотримуватись рекомендацій. Властивості препарату, такого як борсуковий жир : користь і шкода, як приймати, і в якій кількості, цілком виправдано його унікальним хімічним складом.

Склад борсукового жиру

Борсуковий жир містить вітаміни, мінеральні речовини, поліненасичені кислоти. Вітамін В покращує зір, нормалізує роботу ендокринної системи і заспокоює нервову, позитивно позначається на роботі органів травлення, підвищує засвоювання корисних елементів, що надходять з їжею. Вітаміни А і Е виконують роль антиоксидантів, підвищують імунітет, покращують стан шкіри, репродуктивної системи жінок та чоловіків.

 

Мінеральні речовини потрібні організму, для нормального протікання процесу обміну речовин.
Омега-кислоти покращують роботу усіх систем організму — від судинної до нервової. Має позитивну дію на стан волосся і здоров’я шкіри, зміцнює імунітет.

Застосування борсукового жиру

Борсуковий жир: користь і шкода, як приймати

Борсуковий жир використовують для лікування багатьох захворювань — в якості основного засобу, або в комплексі з іншими, він має антисептичні властивості.
Натуральний жир, краще придбати у фермерському господарстві, або заготовити його самостійно. Дорослій людині треба вживати одну столову ложку жиру, тричі на день. Для дітей, досить однієї чайної ложки на один прийом. Таке дозування незмінне, незалежно від того, яка хвороба лікується. Відрізняеться тільки час прийому, по відношенню до їжі. При застуді препарат слід приймати за 40 хвилин до їжі, за вказаним дозуванням, впродовж двох тижнів.

При запаленні легенів дозування і кількість прийомів не змінюється, а тривалість прийому збільшується до 1 місяця. Потім слід припинити лікування, на два тижні, і продовжувати лікування до повного одужання. Так само лікуються туберкульоз, плеврит та інші легеневі інфекції.

Для лікування захворювань типу коліту органів, борсуковий жир вживають за 30 хвилин до їжі, і перед сном. В усіх випадках після прийому жиру корисно запити його гарячим напоєм: чаєм або молоком. Із-за низької температури плавлення, укупі з гарячою рідиною, жир швидше розтоплюється і починає засвоюватися організмом.
Борсуковий жир має жовтуватий відтінок і специфічний аромат, який не усім до вподоби. Тому, якщо вас, відлякують ці властивості продукту, краще придбати його у вигляді фармацевтичного препарату в аптеці (капсули, або розчин). Прийом засобу треба здійснювати відповідно до рекомендацій, вказаних на упаковці.

Для лікування шкіри, суглобів і бронхів борсуковий жир застосовують шляхом зовнішнього нанесення. Препарат активізує процеси регенерації шкіри, його застосовують для загоєння ран, навіть з початковим гнійним абсцесом. Крім того, він широко поширений в якості компонента косметичних кремів і масок для підвищення пружності шкіри, і поліпшення кольору обличчя.
При захворюванні бронхів рекомендується розтирання борсучим жиром груднини, спини та стоп, на ніч. Хворі суглоби, різні відділи хребта, так само корисно розтирати ним хворі ділянки тіла. Після розтирання, загорнути рушником.

Протипоказання

Не слід думати, що лікарський засіб, що має природне походження, не має протипоказань. Борсуковий жир — не виключення. Це сильний алерген, вживати його людям, чий організм схилений до прояву алергічних реакцій, не можна. Борсуковий жир може загострити панкреатит, а так само посилити стан хворої печінки та жовчного міхура. Існує поняття індивідуальної непереносимості засобу. А дітям, що не досягли віку 6 років, давати борсуковий жир без нагальної рекомендації лікаря, категорично не можна.

 

 
 
Top