Бразильські горіхи: користь і шкода

Бразильські горіхи — це смачний і корисний продукт. Вони володіють специфічним горіховим ароматом, оригінальним смаком і корисними властивостями. До речі, цікавий факт — по ботанічним характеристикам бразильський горіх таким не є. Правильна назва — плід дерева бертолета.

Бразильські горіхи: користь і шкода

Корисні властивості бразильського горіха

  • Корисні властивості цього плоду обумовлені багатим мінеральним складом. У ньому містяться незамінні вітаміни і мінерали, амінокислоти.
  • За рахунок великої кількості магнію бразильський горіх корисний для сердечників. Студентам та учням магній допоможе підвищити успішність. Допоможе в боротьбі з остеохондрозом і іншими неврологічними захворюваннями.
  • Цинк, який міститься в цьому продукті, допомагає засвоєнню кальцію і подовжує здоров’я передміхурової залози.
  • Наявність селену захищає організм від атеросклерозу і підвищує захист від онкологічних захворювань. Для отримання адекватної добової норми селену достатньо з’їдати 2 горіхи на добу.
  • Вітаміни групи В (тіамін, піридоксин, рибофлавін, ніацин, холін) сприяють поліпшенню детоксикаційної дії печінки. Збільшують стійкість нервової системи до стресів. При лікуванні катаракти ця група вітамінів необхідна.
  • Для краси шкіри, для уповільнення старіння — в бразильському горісі є вітамін Е, який, в парі з вітаміном С, покращує зовнішній вигляд. А аскорбінова кислота стимулює імунітет.
  • Зміст бетаіну і аргініну регулює згортання крові і є профілактикою інсульту. Взагалі більшу частину бразильського горіха займають корисні жири, які сприяють ефективному очищенню крові від надзвичайно шкідливого холестерину. Метіонін — це жирна кислота, відновлює функцію клітин печінки і покращує імунітет. Метіонін покращує засвоювання селену і підвищує антиоксидантний захист організму.
  • Бразильський горіх містить клітковину, яка благотворно впливає на перистальтику кишечника. Людям із захворюваннями шлунка, кишечника, хронічні запори — цей горіх показаний до застосування.
  • Вважається, що застосування в їжу клітковини, знижує ризик розвитку деяких онкологічних захворювань шлунка. Та й із зайвою вагою клітковина бореться досить ефективно.
  • Вживання горіха показано особам з захворюваннями щитовидної залози, серцево-судинними захворюваннями, людям з атеросклерозом, із захворюваннями легенів і шлунку. Як профілактичний засіб від маси захворювань потрібно з’їдати 2 горіхи в день. Хороше самопочуття і міцний імунітет стануть вірними супутниками життя. При цукровому діабеті бразильський горіх знижує показники цукру в крові.

Шкода від бразильського горіха

Шкода від бразильського горіха

Шкідливі властивості бразильського горіха можуть з’явитися тільки при його надмірному застосуванні. Продукт висококалорійний і зайва вага може стати побічним ефектом. Але, завдяки жирним кислотам і амінокислотам, горіх може бути дієтичним продуктом харчування. Він дає багато енергії для занять спортом і перетворює жирову тканину в м’язову. Один горіх в день допоможе в дієті.

Як і всі горіхи, бразильський горіх може викликати алергію. Індивідуальна непереносимість — це досить часта реакція на всі горіхи. В перший раз потрібно спробувати дуже маленька кількість.
Шкаралупа горіха містить токсини, які викликають ураження печінки. Але в продаж горіх в шкарлупі не допускається. Також в горісі містяться радіоактивні елементи барій і радій, тому вживати горіх можна тільки в маленьких кількостях.

Все добре в міру. Пара-трійка горіхів в день принесуть тільки користь і гарний настрій.

Рекомендуємо Вам подивитися корисні відео про горіхи:

 
 
Top