Буряк при годуванні грудьми

Новонароджені дуже чутливі до харчування, тому дбайливі мами після появи їх на світ змушені переглядати свій раціон. Багато з них помилково вважають, що буряк при грудному вигодовуванні, у тому числі і варений — це шкідливий продукт, який необхідно піддати забуттю. Однак лактація — це не хвороба, проте вона може звести нанівець всі запаси корисних речовин в материнському організмі і їх треба поповнювати.


Можна, звичайно, придбати в аптеці дорогі вітаміни в надії, що вони допоможуть відновити вітамінний баланс. Однак не факт, що це синтетичне підживлення материнського організму не викличе у малюка алергії. Буряк же при грудному вигодовуванні — це те, що потрібно для поповнення запасів корисних речовин, адже в ньому їх стільки, що навіть уявити собі важко. Геть стереотипи!

Буряк при годуванні грудьми

На жаль, чимало серед нас тих, хто впевнений: варений буряк годуючій мамі протипоказаний. Однак цей досить поширений стереотип не має під собою абсолютно ніяких підстав. Справа в тому, що буряк для мам та їх немовлят абсолютно безпечний! Не дивлячись на свій яскравий колір і досить насичений смак, цей овоч просто не здатний викликати алергію.

Більше того: важко знайти продукт, який би містив у собі стільки різних корисностей, як буряк. Правда, його потрібно правильно готувати і не особливо ним захоплюватися.

Варений буряк — джерело вітамінів

 

Варений буряк - джерело вітамінів

Щоб остаточно переконатися в тому, що годуючій мамі буряк можна і потрібно їсти, слід познайомитися з ним ближче.

  • Головне, чому педіатри рекомендують молодим матусям налягати на буряки, — це велика кількість заліза. Нагадаємо: цей елемент відповідає за стан крові обох — і мами, і її малюка. При дефіциті їм обом загрожує анемія.
  • Отримати остаточну відповідь на питання, чи можна матусям, які годують груддю, ласувати буряковими салатиками, допоможе інформація, що в цьому коренеплоді йоду досить багато. Звичайно, не стільки, скільки його в морських делікатесах, однак вистачить, щоб підтримати годуючий організм.
  • Варений буряк слід їсти регулярно, щоб не мати проблем зі стільцем, адже він і абсорбує токсини, і налагоджує травлення, і легким проносним ефектом володіє. А все завдяки тому, що є в ньому яблучна, лимонна, а також молочна кислоти. Саме вони і стимулюють процес перетравлення їжі, що потрапляє в організм.
  • Не варто довго роздумувати над тим, чи можна годуючій мамі бурякові салати і свекольники, якщо її щитовидна залоза дає збої. З допомогою таких смачних ліків можна простимулювати її роботу, а в деяких випадках — навіть вирішити цю проблему.

Сирий буряк краще не їсти

Отримавши відповідь на питання, чи можна буряк жінкам, які ще не відмовилися від грудного годування, ще необхідно з’ясувати, у якому вигляді годують краще і корисніше його їсти. Звичайно ж, — варений , а ще краще — запечену в духовій шафі. Приготовлена таким нехитрим способом, він зберігає дуже велику кількість вітамінів.

Сирий буряк краще не їсти

А от салати зі свіжого буряка краще поки не готувати собі і не істи. По-перше, в ньому зберігаються не тільки всякі корисності, але і шкідливі речовини. Особливо це стосується покупних коренеплодів. А це означає, що годуючій мамі краще утриматися від бурякових соків і страв зі свіжого продукту — вже краще приготувати собі, коханій, варений буряк і запастися вітамінами.

Варену буряк слід гарненько проварити під кришкою, остудити, почистити і подрібнити. Приголомшливо смачний салат з вареного буряка і моркви, заправлений олією або будь-яким іншим рослинним. Можна — і сметаною, а ось майонез в даному випадку краще відкласти на потім.

Звичайно, якщо годуючій мамі запропонувати буряковий сік упереміж з морквяним, приготований з доморощеного коріння, відмовлятися не варто, адже це — справжній вітамінний коктейль. Але і зловживати таким вітамінним напоєм не варто — досить пари ковтків в день, щоб подолати дефіцит вітамінів. До того ж якщо в буряковий сік додати трохи меду, вийдуть смачні ліки, які допоможуть збільшити кількість молока.

Так що цілком очевидно, що відповідь на питання про те, чи можна годуючим мамам буряк, буде тільки позитивним. Головне — не переборщити!

 
 
Top