Чим корисна червона конюшина для жінок

Червона конюшина — це багаторічна трава, яка росте практично на усій території Європи, Америки і Азії. Відноситься вона до сімейства бобових і відома тим, що покращує грунт на пасовищах. Крім того, в її квітках і листі містяться природні з’єднання, які можуть зробити червону конюшину потенційно корисним засобом для усунення ряду проблем зі здоров’ям.


Вона давно вже використовується в народній медицині багатьох народів як очисник крові, входить до складу багатьох лікарських препаратів, які випускаються фармацевтичною промисловістю. Останнім часом вона зацікавила лікарів і учених, як квітка, яка здатна допомогти у профілактиці і лікуванні раку, особливо раку молочної залози. Вивчається її здатність та доцільність використання для пом’якшення симптомів менопаузи у жінок.

Чим корисна червона конюшина для жінок

Як виглядає конюшина опис рослини

Як уже згадувалося, червона конюшина — це трава, яка росте на більшій території Європи, Північної Африки і Центральної Азії. У Австралію і Північну Америку вона була завезений переселенцями з Європи.

Червона конюшина — ця багаторічна рослина, яка зростає до 40-50 см. Вона має вітіюваті стебла, і листя, типове для конюшинових видів. Квіти конюшини рожево-червоного кольору і складаються з крихітних окремих трубчастих квіточок, зібраних в голівку.

Конюшина широко поширена на лугах, лісових полянах, лужках і цвіте з травня по вересень (у теплішому кліматі по жовтень).

Червона конюшина містить багато поживних речовин і традиційно використовується з лікувальною метою. З початку 1930 року вона привернула увагу учених своїми потенційно корисними протираковими властивостями.

У всьому світі вона використовується для лікування безлічі захворювань. У Китаї її традиційно застосовують при застуді і грипі, в Німеччині — для лікування коклюшу і раку шлунку. У нас червона конюшина завжди займала особливе місце в народній медицині і її використали, починаючи від застуди до лікування більш серйозних захворювань.

Червона конюшина корисні властивості для жінок

У квітках і листі червоної конюшини міститься багато корисних для організму жінки компонентів. У них присутні:

 • Вітаміни С, ніацин, тіамін, нікотинова кислота;
 • Мінерали: хром, кальцій, фосфор, калій, магній і інші;
 • Ізофлавони;
 • Антиоксиданти;
 • Кумарини;
 • Сапоніни;
 • Алкалоїди;
 • Флавоноїди;
 • Ефірна олія;
 • Дубильні з’єднання.

Особливої уваги заслуговують ізофлавони — природні хімічні речовини, які за своїми властивостями близькі до жіночого статевого гормону. Такі з’єднання називають фітоестрогенами. Ізофлавони червоної конюшини можуть приєднуватися до рецепторів естрогену в організмі і робити вплив на кровоносні судини, кістки, сечовий міхур, серце.

Наявність високого вмісту кальцію і магнію дозволяє зняти або зменшити нічні судоми, менструальні спазми. При вивченні червоної конюшини учені припустили, що вона може впливати на ферменти, які сприяють розвитку раку ендометрія.

У чоловіків червона конюшина може блокувати ферменти, які підтримують розвиток і зростання раку передміхурової залози. Вона також показала ефекти, пов’язані з доброякісною гіперплазією передміхурової залози. Хоча це не раковий стан, але збільшена простата може привести до проблем, пов’язаних з сечовипусканням.

Відомо, що червона конюшина має властивості очищення крові, покращує кровообіг. До корисних властивостей червоної конюшини можна віднести її здатність:

 • Покращувати стан жирної шкіри;
 • Здатність боротися з штамами бактерій;
 • Заспокійливі властивості завдяки наявності магнію;
 • Здатність очищувати організм від слизу і шкідливих речовин;
 • Підлужнювати організм;
 • Чинити тонізуючу дію на організм.

Препарати з червоною конюшиною володіють:

 • Потогінними;
 • Антисептичними;
 • Спазмолітичними;
 • Діуретичними;
 • Відхаркувальними;
 • Протизапальними;
 • Жовчогінними;
 • Терпкими;
 • Кроворозріджуючими;
 • Антисклеротичними;
 • Протибактеріальними властивостями.

Чим корисна червона конюшина для жінок

Червона конюшина лікувальні властивості при клімаксі

Зміни, що відбуваються в організмі жінки при настанні періоду клімаксу, неминучі. З ними стикається кожна жінка і зробити з цим нічого не можна. Але полегшити симптоми і зменшити негативні прояви менопаузи — можна. Застосування червоної конюшини може допомогти жінці легше пройти цей етап її життя.

Завдяки наявності природних фіто естрогенів, вона допомагає жінці почувати себе краще, знімає дискомфорт і подовжує молодість. У цій області було проведено багато досліджень, і вони показали, що для більшості жінок використання конюшини в цей період виправдане. Застосування конюшини при клімаксі може:

 • Поліпшити лібідо;
 • Полегшити симптоми прояву приливів;
 • Зменшити болі і набрякання в грудях, пов’язані зі змінами в тканині грудей;
 • Понизити свербіж у вульве і дискомфорт при сечовипусканні;
 • Зменшити дратівливість, перепади настрою і поліпшити сон;
 • Підвищити працездатність і зменшити втому;
 • Підвищити апетит;
 • Усунути запаморочення;
 • Поліпшити стан шкіри, волосся, нігтів.

Крім того, ізофловони червоної конюшини(а їх знайдено 9), можуть понизити ризик розвитку остеопорозу і стоншування кісткової тканини.

При клімаксі багато жінок страждає від приливів. Як показують дослідження, у більшості жінок, що приймають добавки з конюшиною, знизилася частота приливів в порівнянні з групою, які не приймали їх.

Ізофлавони чинять дуже сильну дію на жіночий організм, імітуючи жіночий статевий гормон, що допомагає збалансувати гормональні зрушення, які у свою чергу знижують симптоми клімаксу. На відміну від традиційного лікування, червона конюшина має менші побічні ефекти. Прийом добавок з червоною конюшиною здатний поліпшити і інші показники, включаючи зниження рівня ліпопротеїнів низької щільності.

Препарати з нею можна застосовувати як всередину, так і місцево. Зазвичай при клімаксі її п’ють у вигляді чаю, настоїв і відварів.

Червона конюшина лікувальні властивості для жінок

Окрім того, що вона може допомогти жінкам в період менопаузи, червону конюшину можна застосовувати і при багатьох інших проблемах зі здоров’ям. Вона має властивість стимулювати роботу печінки і жовчного міхура, що робить свій вплив на усю травну систему, покращує апетит.

Відвари і настій допоможуть впоратися з кашлем незалежно від причини його виникнення, зняти запалення і зменшити біль в горлі при набряках і інфекціях.

Здавна вона вважається одним з кращих домашніх засобів для очищення крові, що може бути особливе корисно з віком. Як відомо, роки не додають нам здоров’я. ЇЇ властивості розріджувати кров пояснюються наявністю кумаринів. В’язка кров може бути джерелом багатьох серйозних захворювань, включаючи серцево-судинні, атеросклероз, дегенеративні зміни.

При зовнішньому застосуванні можна промивати різні поразки на шкірі, включаючи опіки, рани, псоріаз, екзему. Червона конюшина відіграє важливу роль для підтримки і відновлення здоров’я упродовж багатьох віків. Ця, здавалося б, безневинно виглядаюча квітка, таїть в собі безліч цілющих властивостей.

Червона конюшина від холестерину

Червона конюшина не лише допомагає поліпшити рівень холестерину у жінок під час менопаузи, але і у жінок різного віку. У чоловіків з цією проблемою вона справляється також відмінно.

Підвищений холестерин не так вже рідкісна проблема, причому і в досить молодому віці. Високий рівень літопротеїнів низької щільності або ЛПНП означає підвищений ризик серцевих нападів, інсультів і інших, пов’язаних з ним хвороб. Прийом препаратів з червоною конюшиною може поліпшити склад крові і понизити ризик багатьох захворювань.

Червона конюшина при гіпертонії

Оскільки червона конюшина містить протизапальні з’єднання, вона може зменшити запалення в усьому тілі. Крім того, покращує склад крові, що дозволяє поліпшити стан кровоносних судин в цілому, що у свою чергу дозволяє понизити артеріальний тиск. Зниження артеріальної гіпертензії дозволяє зменшити ризик ішемічної хвороби серця і всілякі серцево-судинні захворювання.

Червона конюшина для профілактики остеопорозу

Остеопороз вражає переважно жінок, особливо в постменструальний період. Як говорить статистика, кожна п’ята жінка у світі після 70 років схильна до цього захворювання. А після 90 років дві третини жінок мають остеопороз.

Найбільш поширеною формою захворювання є втрата кісткової маси, пов’язана з дефіцитом гормонів при менопаузі. Як показують проведені на щурах випробування, додатковий прийом ізофлавонів значно поліпшив кістковий обмін, підвищив щільність кісткової тканини і масу тазостегнової кістки.

Дослідження показали, що прийом червоної конюшини не лише зменшує ризик остеопорозу, особливо у жінок в постменопаузі, але і допомагає гоїтися кістці.

Червона конюшина корисні властивості для печінки

Печінка є життєво важливим органом, фільтрує токсини з крові і продукує жовч, щоб переварювати жир. Коли функція печінки порушена, вона не може ефективно видаляти токсини з організму і переробляти жир, що у свою чергу може привести до такого захворювання, як ожиріння печінки. Червона конюшина допомагає очистити кров і вивести токсини, що покращує її роботу. До того ж вона стимулює вироблення жовчі, що сприяє поліпшенню жирового обміну.

Червона конюшина при застуді

Конюшина традиційно застосовувалася для лікування респіраторних хвороб, кашлю і інших захворювань органів дихання. Її природні очисні властивості, як уже згадувалося, допомагають очищати організм від токсинів, а також допомагають відходженню мокроти і зменшують дискомфорт під час хвороби. Завдяки своїм відхаркувальним властивостям, при використанні у вигляді чаю, ідеально підходить для лікування кашлю і очищення бронхів.

Червона конюшина і рак

Червона конюшина корисна як для чоловіків, так і для жінок, коли йдеться про зменшення ризику розвитку раку, але для чоловіків це може бути ще важливішим, оскільки відомо, що вона зменшує вірогідність раку передміхурової залози.

Це одна з найнебезпечніших форм раку для чоловіків. Червона конюшина блокує певні ферменти, які можуть привести до збільшення простати. Попри те, що деякі типи збільшення передміхурової залози є доброякісними, зменшення їх розміру має важливе значення для здоров’я людини в довгостроковій перспективі.

Як показують дослідження, ізофлавони червоної конюшини, допомагають призупинити зростання ракових клітин і, можливо, індукувати апоптоз і саморуйнування ракових клітин. З ізофлавонами зв’язують можливість використання конюшини при раку молочної залози. Проте на сьогодні досліджень в цій області недостатньо, щоб зробити однозначний висновок.

<>

Червоний як застосовувати для жінок

Цілющі властивості червоної конюшини були виявлені в квітках і листі рослини. З конюшини готують відвари, настої, спиртову настоянку. Можна свіжі квіткові голівки додавати в салати.

Як застосовувати червону конюшину при клімаксі

Настій з конюшини при клімаксі

Треба узяти 3 чайних ложки подрібнених конюшинових суцвіть і залити склянкою окропу. Настоювати близько години. Процідити і пити по 100 мл 3-4 рази в день перед їжею. Добова норма прийому такого настою має бути не більше 2-х склянок в день.

Настій для спринцювання

Сухість піхви одна з проблем, з якою жінка стикається під час менопаузи. Щоб впоратися з такою проблемою, залити 40-50 грам трави конюшини склянкою окропу. Настояти впродовж години і процідити. Застосовувати для спринцювання. Курс лікування 7-8 днів.

Відвар при приливах

1 столову ложку конюшини залити склянкою окропу і поставити на водяну баню. Витримати півгодини і зняти з плити. Охолодити до кімнатної температури і процідити. Отриманий відвар долити до первинного об’єму(250мл). Пити відвар по 2 столові ложки 4 рази на день.

Чай з конюшини

2-3 чайні ложки залити склянкою окропу і настоювати 15 хвилин. Впродовж дня можна пити до 3-х склянок конюшинового чаю.

Настоянка червоної конюшини при атеросклерозі

Для приготування настоянки в домашніх умовах треба узяти літрову банку, наповнену до середини квітковими голівками червоної конюшини, і залити її 0,5 літрами горілки.

Банку обернути папером і поставити в темне місце (шафа) для настоювання на 2 тижні. Під час приготування настоянки банку щодня струшувати. Після того, як настоялось процідити через декілька шарів марлі і перелити в темну пляшку.

П’ють настоянку вранці натщесерце і ввечері через годину-півтора після останнього прийому їжі по 1 столовій ложці, розбавлених водою.

Настій червоної конюшини від високого холестерину

Для приготування настою беруть 2 столові ложки трави конюшини і заливають склянкою окропу. Настоюють 2 години і проціджують.

Пити по 2 столові ложки тричі на день перед їжею. Курс лікування — 1 місяць. Потім зробити перерву.

Препарати на основі червоної конюшини при клімаксі

У аптечній мережі можна купити декілька препаратів до складу яких входить червона конюшина. Але приймати такі препарати треба проконсультувавшись з лікарем. Не треба забувати, що вони відносяться до гормональних препаратів, хай і рослинних.

Отже, в аптеці можна купити два препарати на основі червоної конюшини: Феминал і Фемивелл. У перший входять ізофлавони тільки червоної конюшини. Другий препарат окрім екстракту конюшини містить протеїни і екстракт сої.

Протипоказання і побічні ефекти

Незважаючи на свої лікувальні властивості, у червоної конюшини можуть бути протипоказання. При тривалому застосуванні це може привести до порушення циклу і імпотенції.
Суворо протипоказаний прийом червоної конюшини при:

 • Наявності захворювань, пов’язаних з проблемами здатності згущуватися крові, варикозного розширення вен, тромбофлебітом;
 • Естрогенозалежній формі раку;
 • Діареї;
 • Індивідуальній непереносимості і алергічній реакції.

Перед застосуванням будь-яких ліків, що мають фармакологічні властивості фітоестрогенів, ви повинні обов’язково проконсультуватися з фахівцем.

При прийомі препаратів, що містять червону конюшину, зазвичай ніяких побічних явищ не спостерігається. У окремих випадках може спостерігатися набрякання і біль в грудях, зміна циклу місячних.

Вона може взаємодіяти з деякими ліками, наприклад, для розрідження крові. Тому, перш ніж почати лікування цією травою, необхідно проконсультуватися з лікарем, особливо, якщо ви проходите який-небудь курс лікування.

Прийом препаратів на основі конюшини треба припинити мінімум за два тижні до планованої операції і не приймати її після проведеної хірургічної операції, оскільки вона може спровокувати кровотечу.

З особливою обережністю треба відноситися жінкам під час вагітності і під час годування грудьми. Не приймати її без консультації з лікарем.

 
 
Top