Чим почистити печінку після алкоголю?

Одним з найбільш поширених і потенційно серйозних побічних ефектів алкоголізму є ушкодження печінки, яке у важких випадках може привести до смерті.

Згідно з багатьма дослідженнями, зв’язок між захворюваннями печінки і вживанням спиртних напоїв у великих кількостях є найбільш поширеною причиною хвороби і смерті від захворювання печінки. Печінка особливо сприйнятлива до травм, пов’язаних з алкоголем. Чим раніше алкоголік перестане пити, тим краще буде для його здоров’я.

Хоча припинення вживання алкоголю не завжди може відновлювати повністю той збиток, який наніс алкоголь, але є інші способи, які можна зробити для відновлення працездатності цього важливого для людського організму органу.

Перш, ніж говорити про вплив алкоголю на печінку, про її відновлення, потрібно знати які функції вона виконує.

Чим почистити печінку після алкоголю?

Функції печінки в організмі людини

Головною функцією нашої печінки є природне очищення організму від токсинів. Вона – наш внутрішній очисник, який при правильній підтримці має здатність позбавити організм від сміття, яке може стати причиною багатьох проблем із здоров’ям.

Печінка є другим за величиною органом (на першому місці тільки шкіра) і, отже, одним із найважливіших. Якби наше тіло було автомобілем, печінка була б його двигуном.

Вона фактично бере участь у більш ніж 400 функціях, щомиті виконуючи свої обов’язки, відіграючи важливу роль в регулюванні жирових відкладень, балансуванні гормонів, травленні, кровообігу. Вона фільтрує кожну річ, яка потрапляє в організм. Відбирає те, що їй потрібно для її роботи і позбавляє від того, що не потрібно. Тому важливо, щоб в організм поступало тільки те, що наше тіло може застосувати для своєї користі, для того щоб не фільтрувати і видаляти.

Печінка розташована позаду ребер у верхній правій частині живота. Ми можемо вижити тільки один або два дні, якщо вона перестане працювати. Але, печінка може функціонувати навіть тоді, коли вона уражена до 75 відсотків, оскільки вона має дивовижну здатність відновлювати нові тканини.

Зловживаючи алкоголем або не зовсім здоровою їжею, можливо ми отримуємо задоволення у цей момент. Але це усе примушує нашу печінку працювати в посиленому режимі. Увесь алкоголь, рафіновані і оброблені харчові продукти потрапляють в печінку. Якщо ми п’ємо і їмо занадто велику кількість шкідливих продуктів, наша печінка починає нагадувати брудну вологу губку, яку потрібно віджати.

Забруднившись всяким «сміттям», вона перевантажується і повністю не справляється зі своїми функціями, не фільтруватиме кров і не виводитиме усе непотрібне з організму. В результаті печінка збільшується в розмірі, що у свою чергу призводить до підвищення холестерину і зниження синтезу поживних речовин. Як наслідок, печінка перестає виробляти нові клітини, щоб відновити свою працездатність.

Першими ознаками перевантаженості печінки шкідливими речовинами є:

 • Повільність;
 • Втома;
 • Збільшення ваги;
 • Головні болі;
 • Порушення травлення;
 • Біль в правій частині;
 • Зміна кольору шкіри.

З’являється депресія, перепади настрою, знижується концентрація уваги, висипання на шкірі, алергія, гіркота у роті, почервоніння і свербіж в очах.


Хіба це не привід почистити печінку і позбавити її від напруженої роботи?

Як алкоголь впливає на печінку?

Печінка, як вже було сказано вище, виконує багато функцій в організмі. Однією з найважливіших функцій є позбавлення організму від токсинів і шкідливих речовин. Крім того, печінка зберігає вітаміни, залізо і глюкозу, і ще багато функцій, необхідних для підтримки здоров’я.

Коли алкоголь поступає в печінку, він продукує ацетальдегід, який є токсичним ферментом і може пошкодити клітини печінки, викликати її рубцювання. Крім того, алкоголь зневоднює організм, а для печінки важливо, щоб води було достатньо. Коли організму бракує води, печінка вимушена брати воду з інших джерел.

Часте і надмірне розпивання алкогольних напоїв може привести до різних проблем з печінкою, включаючи жирну печінку, алкогольний гепатит і цироз печінки.

Жирна печінка виникає, коли жир накопичується в печінці в результаті надмірного вживання алкоголю та шкідливої їжі, ніж вона може переробити. Наростання жиру може привести до запалення і рубцювання, а також до алкогольного гепатиту.

Алкогольний гепатит – цей стан, викликаний запаленням в печінці, в результаті тривалого вживання алкоголю. При цьому стані печінка стає опухлою і рихлою. Такий стан не дозволяє їй виконувати свої функції, а з часом може розвинутися серйозніше захворювання, відоме як цироз печінки.

Цироз – це назва стану, коли клітини печінки стають настільки пошкодженими, що їх замінюють рубцеві тканини. Ця рубцева тканина впливає на кровоток і циркуляцію інших рідин через печінку, заважаючи здатності позбавлятися від токсинів.

Як відновити печінку після алкоголю?

Про очищення організму сьогодні досить відомо. Для цієї мети пропонують як лікарські препарати, так і народні. Очищення від шкідливих речовин допоможе зберегти здоров’я і продовжити роки активного життя.

Є декілька способів, які можуть допомогти відновити роботу печінки після вживання алкоголю.

Кинути пити

Якщо вам сказали або ви самі відчули, що з вашою печінкою розпочалися проблеми, перше і найголовніше, що ви можете зробити, це припинити вживати алкоголь. Обмежити споживання алкоголю недостатньо, оскільки навіть невелика його кількість як і раніше робитиме вплив на печінку. Краще, що ви можете зробити – це припинити пити відразу після того, як дізнаєтеся, що у вас є якась стадія захворювання печінки.

Чим почистити печінку після алкоголю?

Змініть свій спосіб життя

Це означає, що ви кидаєте палити, якщо ви палили, звертаєте увагу на свою вагу, якщо вона у вас надмірна або вже маєте ожиріння. Окрім надмірного вживання алкоголю, ожиріння є головною причиною захворювання печінки, тоді як сигарети містять токсини, шкідливі для здоров’я печінки. Зміни у вашому житті на додаток до припинення вживання алкоголю дадуть більше шансів на поліпшення її здоров’я.

Займіться спортом

Це не заклик стати професійним спортсменом. Регулярне виконання вправ, хай і найпростіших, поліпшать стан імунної системи і понизять ризик розвитку раку печінки. Зверніть увагу на ліки, які ви приймаєте.

Є лікарські препарати, які істотно впливають на печінку. Перегляньте свій список ліків. Можливо від деяких можна відмовитися або замінити їх з меншим списком протипоказань.

Не допускайте отруєння організму токсинами

Чим менше токсинів проходить через ваше тіло, тим краще для вашої печінки. Це означає вжити додаткових запобіжних заходів, таких як використання маски, при роботі з аерозольними фарбами, інсектицидами, фунгіцидами та будь-яких інших хімікатів у будь-якій формі. Також майте на увазі, які хімічні речовини можуть вступати в контакт з вашою шкірою і при необхідності вдягайте рукавички.

Усе це важливо для відновлення такого органу як печінку.

Продукти які відновлюють роботу печінки після алкоголю

Здорова дієта може привести до відновлення здоров’я печінки. Коли ви не вживаєте багато оброблених (солоних, копчених та інших) продуктів, цукру і насичених жирів, печінка так сильно не навантажується і краще фільтрує те, що проходить через її клітини. Включення в харчування більше фруктів і овочів зробить хороший ефект на відновлення печінки.

Пийте більше води.

Води потребує кожен орган і клітина нашого організму. Чиста вода містить природні мінерали. Додайте в неї сік лимона, щоб ще більше посилити очищаючі властивості води.

Лимон і усі цитрусові містять вітамін С і мінерали, які посилюють функції організму і покращують процес очищення, видаляють усі відходи. Промивання вашої печінки – це те, що може дати оптимальний рівень рН крові. Другий варіант – чаї на основі лікарських трав. Виключіть в міру можливості напої, що містять кофеїн. Виключення може скласти тільки зелений чай без цукру. Замість цього додайте в нього натуральний мед, лимонний сік або стевію.

Вживайте овочі і фрукти.

Свіжі овочі містять багато поживних речовин, вітамінів і мінералів. Вони багаті хлорофілом. Особливо багато його в зеленій листовій зелені, травах. Важливо вживати продукти, не оброблені пестицидами і гербіцидами, які токсичні для організму.

Поживні речовини, що містяться у свіжих овочах і фруктах посилюють очисну функцію печінки.

Відмінним вибором буде:

 • Брюссельська капуста;
 • Часник;
 • Капуста броколі;
 • Білокачанна капуста;
 • Яблука;
 • Цибуля;
 • Кабачки.

Цей список можна продовжити. У кожному такому продукті знайдеться те, що допоможе вам швидше позбавитися від алкогольної інтоксикації печінки.

Їжте здорові корисні жири.

Печінка виробляє жовч, яка руйнує жири. До корисних жирів відносяться Омега-3 і Омега ненасичені жирні кислоти. Додавання у свій раціон горіхів, таких як мигдаль, волоські горіхи, кокос, насіння чіа і льону, стануть кращими джерелами здорових жирів і помічниками в очищенні печінки. Уникайте жирів тваринного походження. Замініть їх рослинними оліями.

Вітамінні комплекси

В цей час для печінки особливо важливі вітаміни і селен. Вони посилюють процеси метаболізму в організмі, допомагають в роботі в печінці.

Чим почистити печінку після алкоголю в домашніх умовах?

Деякі продукти, які є в кожному будинку і які легко купити у будь-якому магазині, сприяють очищенню печінки після алкоголю.

Імбир, червоний буряк, зелені листові овочі, м’ята – усе це допоможе швидко очистити печінку від продуктів розпаду спиртних напоїв.
Морква. Вона багата бета-каротином, допомагає регулювати рівень цукру в крові, одночасно зменшуючи запалення в організмі і є хорошою енергетичною їжею.
Волоські горіхи. Вони містять корисні ненасичені жири і допомагають виводити токсини.
Лимони. Очищають не лише печінку, але і жовчний міхур, нирки, травний тракт і легені.
Часник. Допомагає очистити кров, зміцнити імунітет.
Буряковий сік. Містить хімічну речовину, що називається бетаїном, яке стимулює клітини печінки і захищає її, очищає жовчні протоки.
Морквяний сік. Морквяний сік готують з червоним буряком і білокачанною капустою. Для його приготування беруть 2 середніх морквини, одну четверту частину середнього буряка і 4-5 листків капусти.
Овочеві соки багаті поживними речовинами, містять клітковину, яка сприяє виведенню шлаків і токсинів.

Як відновити печінку після алкоголю народними засобами?

Чим почистити печінку після алкоголю?

У народній медицині є багато рецептів на основі лікарських трав, що допомагають очистити і відновити функцію печінки. До таких народних засобів відносяться:

 • Розторопша;
 • Корінь кульбаби;
 • Плоди шипшини;
 • Безсмертник;
 • Полин;
 • Чистотіл;
 • Цикорій;
 • Овес.

Розторопша містить антиоксидант, який діє як блокатор токсинів. Її можна купити у вигляді добавки в капсулах або пігулках. Продається шрот з розторопші. Приймають його по 5 грам тричі на день, за півгодини до прийому іжі і запиваючи водою. Капсули можна приймати щодня впродовж тривалого періоду. Курс лікування шротом триває 14 днів.

Ця лікарська рослина добре очищає печінку, виводить токсини, допомагає у відновленні клітин печінки, покращує метаболічні процеси і знімає запальні процеси.

Окрім цього можна вживати олію розторопші, заправляючи салати. Упродовж віків використовується відвар кульбаби, для очищення крові і печінки.

Для очищення і відновлення печінки кожну з вище перелічених трав можна заварювати самостійно або зробити з них збір, узявши в рівній пропорції.

Для приготування настою беруть 1 столову ложку трави (збору) на склянку окропу (250 мл). Настоюють і проціджують, п’ють тричі на день, розділивши на рівні пропорції.

Очищення печінки вівсом

Овес – дивний засіб, який застосовують в народній медицині для лікування кашлю, посилення імунних сил, очищення нирок і печінки. У ньому містяться з’єднання, за своїми властивостями ідентичні Ессенціале.

Овес часто застосовують для відновлення клітин печінки після хіміотерапії, променевої і радіаційної терапії онко-хворих.
Можна заварювати як одні зерна, так і робити збори з іншими лікарськими травами.

Для приготування збору узяти по 3 столових ложки вівса і березових бруньок. Збір заварити 4 літрами окропу. Проварити 15-20 хвилин, остудити і процідити.

Окремо заварити плоди шипшини в термосі. Після охолодження відвари з’єднати. Зберігати в холодильнику.

П’ють за такою схемою:

 • 1 день – по 50 мл відвару за півгодини до прийому їжі 3 рази на день;
 • 2 день – по 100 мл тричі на день до прийому їжі;
 • З 3 дня – по 150 мл тричі на день до їжі.

Загальний курс складає 7 днів. Перед кожним прийомом відвар підігрівати.

Препарати для відновлення печінки після алкоголю

У аптеці і магазинах здорового харчування можна придбати готові препарати для очищення і відновлення клітин печінки, нормалізації її роботи. Існують як лікарські препарати, занесені у фармакопею, так і біологічно активні домішки. Продаються вони у вигляді пігулок, капсул, рідкій формі.

До найбільш відомих і популярних відносяться:

 • Алохол;
 • Гепатрин;
 • Ессенціале;
 • Силімарин;
 • Гепатотранзит;
 • Фосфаглів;
 • та інші.

Серед біодомішок найбільш відомий “Овесол”, де основною діючою речовиною є витяг з вівса і лікарських трав.
Альфа-ліпоєва кислота (чи R- ліпоєва кислота), біологічно активна домішка, що має антиоксидантні властивості і бере участь у багатьох процесах метаболізму.

Алохол продається у вигляді пігулок. Це один із лікарських засобів, що призначається при проблемах з печінкою і жовчним міхуром. До його складу входить активоване вугілля, часник, кропива, жовч. Є протипоказання, тому перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтеся з лікарем.

Ессенціале німецький препарат, представлений в капсулах. Дія цих ліків ґрунтована на здатності фосфоліпідів відновлювати клітини печінки. Аналогічні властивості має наш препарат “Фосфоглів” і “Есслівер” – виробник Індія. “Фосфоглів” випускається в капсулах і у вигляді ін’єкцій, які вводяться внутрішньовенно. “Есслівер” випускається в желатинових капсулах.

Основними діючими речовинами “Силімарин” являються активні витяги з розторопші. багатий рослинний склад є присутнім в “Гепатотранзит”, куди входять витяги з вівса, ласкавця, кукурудзяних рилець, парила.

Загальні рекомендації по відновленню печінки

Щоб швидко відновити печінку після алкоголю, важливо не лише правильно харчуватися, але і дотримуватися режиму дня. Відпочинок, достатня кількість сну – усе це сприятиме відновленню клітин печінки, після тривалого вживання спиртних напоїв.


Не потрібно намагатися очистити її за один день. Такого все одно не станеться. Очищення печінки – тривалий процес, який принесе свої плоди. Чищення печінки від токсинів може допомогти відновити значну частину втраченої функції. Повернення знову до вживання алкоголю, знову змусить вашу печінку працювати в посиленому режимі, усі намагання і час, витрачений на її очищення і відновлення будуть марною тратою часу.

Можливо, комусь важко утриматися або повністю відмовитися від алкоголю. В цьому випадку, регулярне вживання розторопші, прийом вітамінів може дещо допомогти знизити шкоду заподіяну алкоголем.

Top