Ефірні олії при застуді — види і способи лікування

Ефірні олії при застуді чинять лікувальну дію завдяки своєму складу. На відміну від пігулок, ефірні олії не мають побічних ефектів і протипоказань. При застуді лікування ефірними оліями не лише дієве, але ще і приємне. Також перевага ефірних олій в тому, що їх можна застосовувати навіть дітям, не остерігаючись отруєння. Основний метод лікування ефірними оліями при застуді — це інгаляції. Краще всього для таких заходів придбати спеціальний інгалятор, але за бажання ви можете обійтися звичайним чайником або каструлею з водою температурою 90 градусів. 

У ємність необхідно додати не більше чотирьох крапель вибраної вами ефірної олії, потім візьміть великий махровий рушник і накиньте його собі на голову. Нахиліться над ємністю з ефірними оліями і дихайте ротом або носом.
При застуді такі сеанси повинні розпочинатися з двох хвилин і подовжуватися не більше десяти. Проводити інгаляції з ефірними оліями при застуді можна не більше трьох раз на день, рівно один тиждень, далі слід зробити перерву.
Після інгаляції з ефірними оліями не можна їсти і займатися спортом менш ніж годину, також не можна дихати холодним повітрям.

Ефірні олії при застуді - види і способи лікування

Ванна з ефірними оліями

Окрім інгаляцій при застуді також допомагає гаряча ванна з ефірними оліями. Якщо ви встигли замерзнути на вулиці, то після приходу додому відразу ж наберіть гарячу ванну і додайте в неї ефірні олії від застуди. За допомогою такого методу, ви не лише зможете побороти застуду, але ще і розслабитися після важкого дня.
Ванну з ефірними оліями від застуди слід обов’язково приймати перед сном, оскільки після цього не рекомендується рухатися і приймати їжу.

Олії проти застуди

Після того, як ви навчилися користуватися ефірними оліями, необхідно визначитися, які ефірні олії допоможуть вам позбавитися від застуди. Для цього ми пропонуємо вам ознайомитися з переліком олій від застуди на губах, грипу, нежиті або кашлю:

  • евкаліпт;
  • шавлія ;
  • кедр;
  • ялиця;
  • ялина або сосна;
  • ялівець;
  • розмарин ;
  • чайне дерево;
  • лаванда.

Використовуючи будь-яку з перелічених вище ефірних олій для лікування застуди будьте акуратні: завжди дотримуйтеся дозування. Також, якщо ви збираєтеся лікувати застуду у дітей за допомогою інгаляції, дотримуйтеся не лише дозування, але ще і температуру, щоб дитина не обпекла дихальні шляхи.

Ефірні олії при застуді - види і способи лікування

 
 
Top