Гарбузове насіння: користь і шкода для чоловіків

Гарбузове насіння рекомендується нетрадиційною медициною, як відмінний антигістамінний засіб. Завдяки його м’якій дії, вживати можна, навіть, маленьким дітям. Проте найбільш відомо насіння гарбуза як продукт, обов’язковий до включення в раціон чоловіків старших 35-років. В цей час в чоловічому організмі відбуваються зміни, які не можна обернути, але можна призупинити.

Склад елементів і користь від вживання

Для нормального функціонування, чоловічому організму потрібна кількість цинку, що набагато перевищує потребу цього елемент, ніж у жінок. Його недостача здатна спровокувати серйозні захворювання сечостатевої системи. Звичайно, одним насінням проблему не вирішити, потрібне комплексне лікування уролога. Але, гарбузове насіння знижує ризик розвитку статевої слабкості у чоловіків і виникнення простатиту через великий відсоток вмісту в ньому цинку.
Паралельно підвищує якість сперматозоїдів, збільшуючи їх здатність до запліднення. Насіння гарбуза підвищує рівень тестостерону в крові, так званого «чоловічого гормону». Норма споживання в день складає приблизно 50 насінин.
Містить воно і такі потрібні для усіх процесів життєдіяльності поліненасичені кислоти і вітаміни, включаючи вітаміни К і Д. При регулярному споживанні цинку, не виникає проблема облисіння. До складу насіння входить серотонін, відомий як відмінний засіб від депресії. Великий відсоток вмісту в гарбузі амінокислот. Вони виконують функцію антиоксидантів, зміцнюють кровоносні судини. Комплексний склад насіннячка гарбуза такий, що може нормалізувати рівень цукру в крові, при цукровому діабеті.
Прискорює синтез і виведення з організму важких металів, що накопичилися. Покращують кровопостачання мозку, а отже, і пам’ять.
У насінні багато білку, необхідного для нарощування м’язів. Насіння гарбуза делікатно припиняє напади морської хвороби, стабілізує артеріальний тиск.

Гарбузове насіння: користь і шкода для чоловіків

Гарбузове насіння: користь і шкода для чоловіків

Для підтримки функціонування чоловічого організму на належному рівні, можна приготувати наступний препарат. Очищене гарбузове насіння подрібнити за допомогою м’ясорубки або блендера і змішати з медом в пропорції 2: 1. Рекомендується розсмоктувати невелику кількість суміші, кожен ранок натщесерце.
Купувати гарбузове насіння слід неочищеним — у них триваліший термін зберігання. Зберігати їх необхідно в сухому приміщенні. Вживати насіння краще всього, просто підсушивши його на сонці. Після термічної обробки, насіння стає менш корисним. Якщо для вас смакові якості цього продукту не припустимі, можна просто додати насіння в різні страви: салати, десерти, змішати з мюслями або пластівцями. За своїми властивостями, гарбузове насіння схоже з горіхами.

Шкода організму

Містить насіння у великій кількості і саліцилову кислоту. І якщо для людей із здоровим шлунком, вона тільки корисна, для тих, що мають захворювання типу виразки, гарбуз протипоказаний із-за небезпеки підвищення кислотності шлункового соку.
Вживання гарбузового насіння може шкодити і, якщо вживати надмірно. Смажене підсолене насіння залишить у вашому організмі важкий осад солі, що негативно позначається на рухливості суглобів і водно-сольовому балансі організму. Насіння досить калорійне, тому, якщо ви стежите за вагою, вживання слід обмежити. Індивідуальна непереносимість гарбуза і його насіння практично не зустрічається, але не варто забувати про таку вірогідність.

 
 
Top