Гармала звичайна – лікувальні властивості

Гармала звичайна – лікувальні властивості

Гармала — багаторічна рослина з безліччю стебел, її висота 40-50 см, трава має характерний запах. Гіллясті звивисті стебла з голою поверхнею мають густе листя.  Рослина зацвітає жовтими численними квітками, що розташовуються на верхівках стебла і гілок. Плід — коробочка, має три гнізда, в яких дозріває до 100 штук насіння трикутної форми темно-коричневого кольору. Потужний корінь, розростаючись, глибоко проникає в грунт.

Корисні властивості гармали

 

Корисні властивості гармали

Всі частини лікувальної трави гармали містять корисні речовини, чудово впливають на організм людини при різних захворюваннях. Більше половини всіх алкалоїдів складає гармалін, також присутні гармалол, гармін, d, l-пеганін, 2,3-тріметіленхіна золон. Виявлено наявність 14,2%-го жирного масла. Листя, квіти і стебла багаті на макроелементи — калій, магній, залізо. Присутні також мікроелементи — марганець, мідь, хором, алюміній, нікель, свинець. У рослині відзначена концентрація цинку, стронцію, молібдену і барію.

Застосування гармали

 

Застосування гармалиГармала містить гармин, в медицині даний алкалоїд застосовується при лікуванні захворювань екстрапірамідної системи, таких як хвороби головного мозку — енцефаліти, судинні захворювання — атеросклероз, гіпертонічна хвороба. Дія алкалоїду ефективно позначається на процесі одужання при черепно-мозкових і родових травмах, при пухлинах або гематомах головного мозку. Ця речовина швидко виводить з організму токсини, прибирає наслідки інтоксикації марганцем, окисом вуглецю, допомагає виліковуватися від ускладненої алергії, асфіксії і поліглобуліі (збільшенні числа еритроцитів). Гармін має седативну та снодійну властивість.

Трава впливає на рухові центри кори головного мозку, тому її використовують для підвищення артеріального тиску, розслаблення мускулатури кишечника, матки і для розширення периферичних судин. Гармала сприяє зняттю напруги, швидким і вільним рухам, вона застосовна при хворобі Паркінсона та паралічі.

Насіння гармали

Насіння гармали в медичних цілях використовуються як антисептичний засіб. В Індії їх підпалюють для обкурювання ран. Народна медицина Азіатських країн рекомендує відвар з насіння гармали для порушення центральної нервової системи при деяких захворюваннях. Також зілля приймають для зняття болю в животі, при проблемах із серцево-судинною системою, при радикуліті. Міцний відвар має властивості транквілізатора.

Гармала пеганум

Гармала пеганум використовується в народній медицині у вигляді настоїв і відварів при лікуванні простудних захворювань і малярії, це чудові природні ліки, що мають сечогінний та потогінний властивості. Корисне застосування трави при шлунково-кишкових хворобах. Ванни з відварами гармали чудово знімають біль і запалення при ревматизмі, позбавляють від корости та інших шкірних захворювань.

Відвар гармали звичайної: 1 столову ложку трави гармали необхідно залити 500 мл кип’яченої води і, щільно закривши посуд, кип’ятити 15 хвилин на повільному вогні. Настоювати потрібно приблизно 2 години, потім відвар слід процідити і застосовувати для обмивань уражених місць на шкірі.

Протипоказання до застосування гармали

Починаючи лікування засобами, приготованими на основі трави гармали, необхідно пам’ятати про дотримання правильного дозування. Рослина може викликати депресію, судоми, прискорене серцебиття, галюцинації, сонливість, зниження температури тіла. При тривалому вживанні можуть виникнути утруднення дихання, порушення травної функції, збільшення сечовиділення. Основні алкалоїди — гармин, пеганін, гармалін — у великих концентраціях здатні привести до появи тремтіння, конвульсій і навіть до паралічу рухового апарату.

 
 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Top