Гречана каша: користь і шкода

Гречана каша — це улюблений з самого дитинства продукт для багатьох. Часто, крім гречаної каші на столах не було нічого. Каша на молоці, з великим шматком масла — це щоденна їжа більшості людей. З давніх часів гречка — це богатирська їжа. Крім відмінних смакових властивостей гречана каша володіє цінними ефектами. Вона по праву вважається фаворитом серед каш.

Гречана каша: користь і шкода

Цілющі властивості каші навіть складно перерахувати. Крім білка, жиру, вітамінів і мінералів гречана каша містить органічні кислоти, які підтримують здоров’я шлунка.

Склад і корисні властивості гречаної каші

Вітамінний склад гречаної каші багатий: всі вітаміни групи В, вітамін Е, життєво необхідний РР. Гречана каша містить такі мінерали як залізо, мідь, фосфор, кобальт. У гречці є амінокислоти і фолієва кислота.

  • Щавлева, малеїнова і лимонна кислоти покращують травлення і допомагають максимальному засвоєнню всіх цінних речовин гречаної крупи.
  • Мідь, кобальт допомагають засвоюватися кальцію. Покращують зовнішній вигляд шкіри.
  • Фосфор регулює мозкову активність. Гречка корисна людям інтелектуальних професій.
  • Рутин що міститься в гречці, зміцнює кровоносні судини і підвищує їх еластичність. Покращує скоротливу здатність серцевого м’яза, лікує гіпертонію і серцеву недостатність. Доведена активність рутина щодо цукрового діабету, нефриту і ревматизму. Гречаний мед — це один з найцінніших сортів меду, який завдяки рутину та іншим вітамінам підвищує імунітет.
  • Здатність рутина покращувати засвоєння аскорбінової кислоти, робить його найціннішим вітаміном для профілактики вірусних захворювань.

Для дієтотерапії гречка перший по ефективності продукт. Вона містить «довгі» вуглеводи, які дають тривале відчуття насичення. Гречка має сечогінну дію і чистить організм від шлаків та токсинів. Полегшує роботу печінки. Кілька днів не надто суворої гречаної дієті принесуть хороший результат, головне не зловживати.

Склад і корисні властивості гречаної каші

Завдяки вітамінам групи В, гречана каша підвищує фізичну, розумову активність і стійкість до стресових ситуацій.

Провідні онкологи рекомендують гречку як захист від радіоактивного випромінювання. Вона уповільнює розвиток метастазів.

Гречана каша корисна при захворюваннях дихальних шляхів і частих простудних захворюваннях. Деякі народні методи рекомендують гречану кашу для інгаляцій, щоб полегшити відходження мокроти.

Клітковина, яка міститься в каші, зніме гнильні процеси в кишечнику і поліпшить перистальтику. Сприяє швидкому насиченню, використовується в дієтах.

Гречка — ідеальна їжа для вегетаріанців. Вона містить живильний рослинний білок. Якщо часто їсти гречку, то дефіциту в білковій їжі не буде. Отже, не буде втоми, депресії і м’язової слабкості.

Для вагітних жінок і людей, що страждають анемією, гречана каша прекрасне джерело заліза і фолієвої кислоти. Гречана каша повинна входити в щоденний раціон кожної вагітної жінки і маленької дитини.

Невеликі мінуси гречаної каші

Невеликі мінуси гречаної каші

При надмірному вживанні гречки можуть виникнути апатія і втома — так виражається гіпервітаміноз (перевищення доз вітамінів). Але це явище вкрай рідкісне. Гречана крупа як губка вбирає в себе всі навколишні токсини і запахи. Тому вибирати кашу слід ретельно, щоб уникнути отруєнь. Алергічних реакцій гречана каша практично не викликає. А випадки індивідуальної непереносимості теж рідкісні.

Для підняття життєвого тонусу, підвищення працездатності і поліпшення самопочуття можна їсти гречану кашу кожен день.

Рекомендуємо Вам подивитися дуже корисну передачу присвячену гречаній каші:

1

 
 
Top