Гречка посівна – лікувальні властивості

Гречка посівна – лікувальні властивості

Гречка посівна (Fagopyrum esculentum) — найважливіша круп’яна культура, що відноситься до однорічних рослин, сімейства гречаних. Має довге гіллясте, трохи м’ясистий стебло, червонувато-зеленого кольору, довжиною до 150 сантиметрів. Листя гречки посівної мають трикутну форму у вигляді серця або стріли, довжиною від 2 до 5 сантиметрів. Коріння гречки потужні і мають безліч розгалужень і гілок.


Квітки гречки посівної зібрані в напівпарасольку білого або червоного кольору з простою оцвітиною рожевого кольору, мають пряний медовий аромат.

Гречка це культурна рослинаПлоди гречки виглядають у вигляді горішків з гострими ребрами темно-сірого або коричневого кольору, укладені в пленчату оболонку.

У червні починається цвітіння, тривалість якого близько місяця. Плоди досягають зрілості лише до вересня місяця.

Гречка це культурна рослина, яка не зустрічається в дикій природі, батьківщиною якої прийнято вважати Індію, звідки ця культура була поширена в стародавніх і середніх віках людиною, практично по всьому світу.

Але саме широке поширення гречка отримала на території Казахстану, Росії, України і Білорусії.
У лікувальних цілях заготовлюються трава і насіння гречки, з яких виробляються різноманітні препарати і гречана мука. Завдяки наявності в гречці солей заліза, рутина фосфору, кальцію, яблучної та лимонної кислот, вуглеводів, білка, вітамінів В1 і В2, культура володіє прекрасними смаковими і дієтичними якостями. Гречка надає протисклерозну, відхаркувальну і гіпотонічну дію, покращує проникність і зменшує крихкість капілярів.

Лікувальні властивості гречки і застосування

Лікарські засоби на основі гречки рекомендують при лікуванні атеросклерозу, гіпертонічної та променевої хворобах, деяких інфекційних захворювань, ревматизмі, шкірних захворюваннях і ін.
У народній медицині використовують чай з листя і квітів гречки як лікувально-профілактичний засіб при атеросклерозі, відвар квітів використовують для пом’якшення кашлю і відхаркування мокротиння. Зовнішньо свіжі гречані листя застосовують при лікуванні захворювань шкіри, прикладаючи подрібненими або цілими, в кілька шарів, до наривів і ран, що гнояться. Просіяне гречане борошно використовують як дитячу присипку.

Гречаний мед відносять до цінних сортів меду, у складі якого є більше число заліза, білків і мінеральних речовин, ніж в інших видах меду.

Приготування гречки для лікувальних цілей

 

Приготування гречки для лікувальних цілейДля приготування гречаного чаю необхідно 2ч.л. трави залити 1/4л окропу і прокип’ятити близько хвилини, настоювати 10-15 хвилин. Приймати протягом 4-8 тижнів по 2-3 чашки.
При променевій терапії 10 г квіток і листя трави залити літром окропу, настояти в закритому термопосуді протягом 48 годин. Процідити і вживати тричі на день по півсклянки до їжі. Приймають протягом всього курсу променевої терапії.

Для лікування гіпертонічної хвороби 15 г квіток гречки і 10 г квіток календули залити 0,5 л окропу і настояти 2 години. Приймають від 3 до 4 разів на день до їди по півсклянки.

Гречка: шкода і протипоказання

У великих кількостях гречка протипоказана при ряді захворювань травної системи (гастрити, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки), під час вагітності та годуванні груддю, а також у разі індивідуальної непереносимості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Top