Інгаляція картоплею – правильне застосування при застуді дитині і дорослому

Напевно, багато хто в дитинстві дихав над каструлями з картоплею, як тільки були помічені перші ознаки простудного захворювання.
Інгаляція картоплею — це одна з найдревніших і ефективніших процедур проти сухого, мокрого і багатьох інших видів кашлю.

Інгаляції картоплею робив кожен з нас, найчастіше саме в дитинстві, оскільки мами і бабусі буквально примушували дихати картопляними очищеннями при перших же ознаках застуди.

Зараз же інгаляції картоплею не менш популярні, проте не усі знають, як правильно їх робити в домашніх умовах. Це і багато що інше ви дізнаєтеся в нашій статті, а також у відео нижче.

Якщо ви запитаєте: «В чому користь картопляних інгаляцій»?, то відповідь буде однозначною. Річ у тому, що тепла картопляна пара допомагає розріджати мокроти і швидше вивести їх з організму, а також вона допомагає зняти запалення гланд.
Не лише при кашлі можна проводити інгаляції картоплею, оскільки вони відмінно допомагають і при нежиті, і при бронхіті, і при ангіні. Але є одне застереження: проводити інгаляції можна тільки при застуді без температури, інакше ви можете тільки посилити ситуацію.

Також робити картопляні інгаляції можна навіть дітям, і при вагітності.
Тепла пара не зможе завдати шкоди організму. Тільки не забувайте стежити за температурою картопляної пари: вона не має бути занадто гарячою, оскільки є можливість обпекти дихальні шляхи.
Ось основні протипоказання для проведення картопляних інгаляцій в домашніх умовах:

  • не можна застосовувати інгаляції картоплею для маленьких дітей, оскільки це може викликати затруднене дихання із-за розбухання слизу в горлі;
  • не можна проводити інгаляції при підвищеній температурі тіла;
  • кровотечі з носа теж є протипоказанням для інгаляції;
  • при запаленні легенів теж не можна проводити інгаляції;
  • високий тиск або серцево-судинні захворювання — це теж протипоказання для інгаляцій.

Якщо у вас немає ніяких протипоказань, тоді ви можете спокійно робити інгаляцію картоплею в домашніх умовах, а як це зробити — ми вас зараз навчимо.

Як правильно робити інгаляції?

Існує два способи робити інгаляції картоплею.
Ви можете очистити картоплю від шкірки і використати її в якості інгредієнта для відвару, а можете відварити картоплю цілком, як вам більше подобається. Способи їх приготування абсолютно однакові. Проте, давайте розглянемо їх окремо.

Картопля в лушпинні

Щоб приготувати картоплю в лушпинні для інгаляцій, необхідно відібрати бульби середнього розміру, ретельно їх вимити і укласти в каструлю, заливши водою повністю. Тепер вам залишається тільки дочекатися, поки вода закипить.
Варити картоплю в лушпинні для інгаляції слід тільки на повільному вогні, після чого слід встановити каструлю на стіл, накрити голову рушником і обережно вдихати картопляну пару.

Шкірка картоплі

Картопляну шкірку треба варити за тим же принципом, що і картопля в лушпинні. Після закінчення варіння шкірку треба витягнути і дихати картопляною парою. Можете додати у відвар трохи соди, щоб зробити його ефективнішим.
Після проведення інгаляції близько години не рекомендується говорити, виконувати фізичну роботу і взагалі пересуватися.
Сеанс інгаляції картоплею при кашлі і нежиті повинен складати не більше 15 хвилин, і вже через пару днів ви помітите результати.

Інгаляція картоплею – правильне застосування при застуді дитині і дорослому

Відео матеріали

 
 
Top