Інгаляція з содою — парова і через небулайзер дітям і дорослим

При кашлі або простудних захворюваннях найефективніший засіб — це інгаляції. Інгаляцію з содою в домашніх умовах можна робити при кашлі, нежиті, бронхіті і вагітності, не боячись зашкодити організму.

Розчин для таких інгаляцій зробити дуже просто, а якщо ви хочете, щоб він був як можна ефективнішим, ви можете запросто змішати розчин соди з олією ромашки, евкаліпта, а також з йодом або часником. Це допоможе вам швидше вилікувати вашу хворобу.
А ось при раку легенів і пневмонії робити такі інгаляції не потрібно без дозволу лікаря.

Інгаляції содою допоможуть пом’якшити сухий кашель, а також полегшити відтік мокроти при вологому кашлі. При цьому інгаляції содовим розчином можна проводити як на пару, так і за допомогою небулайзера.

Якщо ви ставите питання: «Як розводити соду»? чи «Скільки соди треба для інгаляцій»?, то ми пропонуємо вам прочитати наступний розділ нашої статті, в якому ви знайдете пропорції і дозування для того, щоб зробити інгаляції содою в домашніх умовах.

Інгаляція з содою - парова і через небулайзер дітям і дорослим

Як робити інгаляцію з содою?

Робити інгаляцію з содою можна як дорослим, так і дітям, при цьому не побоюючись побічних ефектів. Проте, необхідно вибрати правильне дозування, щоб інгаляція була максимально ефективною.
Робити таку інгаляцію можна за допомогою каструлі, а також за допомогою небулайзера.
При цьому парові інгаляції не можна робити людям з високою температурою тіла, а ось проводити інгаляцію через небулайзер можна при будь-якій температурі.
Якщо ви збираєтеся робити інгаляцію небулайзером, то ви можете приготувати розчин своїми руками або придбати в аптеці соду-буфер. Будь-який содовий розчин необхідно розводити фізіологічним розчином, щоб досягти потрібної концентрації.

Інгаляція пором в домашніх умовах проводиться за допомогою інгалятора або інших засобів, таких як чайник або каструлька з розчином. Перевага такого способу інгаляції в тому, що в содовий розчин можна додавати різні ефірні олії для посилення ефективності інгаляції. А роблять її удома таким чином: в каструлю або в чайник вливають готовий содовий розчин, доводять його до кипіння, потім накривають голову рушником і схиляються над каструлею або носиком чайника, вдихаючи пару носом або ротом.
Недолік такого способу інгаляції в тому, що можна обпектися об гарячий чайник або каструлю. Дітям таку інгаляцію проводити не бажано.

Інгаляції небулайзером за допомогою содового розчину треба робити на власний розсуд.
Існує безліч різновидів небулайзеров, в деякі з яких не можна заливати содовий розчин, так в них немає змінних дисперсних насадок.
Розчин соди необхідно залити в небулайзер, після чого використати його за призначенням. Проводити інгаляцію таким чином можна кожні чотири години кілька разів в день.

Розчин для цього виду інгаляції готується таким чином: один літр
води необхідно нагрівати до температури в 55 градусів, додати туди одну маленьку ложку харчової соди і розмішати.
Перед інгаляцією розчин повинен остигнути до температури в 45 градусів, щоб пар не обпалив дихальні шляхи.
Проводити парову інгаляцію можна не більше чотирьох раз на день за годину до їди.
Готувати розчин для небулайзера можна за допомогою звичайної харчової соди, але краще всього купити в аптеці соду-буфер. Її необхідно розвести фізіологічним розчином в пропорції одна чайна ложка соди на один літр фізіологічного розчину.

Протипоказання

 • Висока температура тіла;
 • Захворювання серця і посудин;
 • Пневмонія і інші хвороби легенів;
 • Виникнення гнійних ранок в порожнині рота або на дихальних шляхах;
 • Гіпертонічна хвороба;
 • Схильність до кровотеч.
 • Легенева недостатність;
 • Захворювання серця і посудин;
 • Легеневі кровотечі;
 • Температура тіла вище 37,5;
 • Індивідуальна непереносимість.

За допомогою проведених в домашніх умовах інгаляцій з содою, ви зможете легко позбавитися від кашлю, нежиті, болю в горлі і головному болі. Головне — правильно вибирати дозування. Не забудьте заздалегідь проконсультуватися з лікарем.

Інгаляція з содою - парова і через небулайзер дітям і дорослим

 
 
Top