Інжир від кашлю — простий рецепт з молоком для дітей і дорослих

Інжир від кашлю допомагає багатьом людям, які знають, як правильно його приготувати. Завдяки інжиру можна зміцнити імунітет, боротися з кашлем, болем в горлі, високою температурою і будь-якими іншими симптомами застуди.

При цьому корисні властивості має як свіжий інжир, так і інжир сушений. Проте, для кожного з них буде різний рецепт приготування засобу від кашлю. Свіжий інжир краще, оскільки в нім міститься більша кількість корисних елементів, але за відсутністю свіжого, вам підійде і сушений.

Приготувати ліки від кашлю з інжиру дуже просто. При цьому ви можете додавати в нього інші корисні >продукти, такі як: мед або молоко.

Інжир від кашлю корисний тим, що використовувати його можна як дорослим, так і дітям. Також лікування кашлю інжиром не завдасть шкоди і при вагітності, якщо правильно дотримуватися дозування. Але є у цього засобу і протипоказання:

 • Інжир від кашлю не можна приймати людям, які страждають цукровим діабетом.
 • Якщо у хворого спостерігається алергія на інжир або молоко, то прийом таких ліків теж слід заборонити.
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту також є протипоказанням для прийому інжиру від кашлю.
 • При сечокам’яній хворобі приймати інжир, теж не рекомендується.

Крім того, перш ніж приймати такий чудодійний засіб, необхідно проконсультуватися з лікарем.
А тепер давайте детальніше розглянемо, як же правильно і смачно приготувати інжир для лікування кашлю в домашніх умовах.

Інжир від кашлю - простий рецепт з молоком для дітей і дорослих

Рецепт приготування інжиру з молоком від кашлю

Для того, щоб правильно приготувати інжир від кашлю з молоком, вам необхідно правильно вибрати плід. Інжир обов’язково має бути зрілий і не перезрілий. Якщо ви використовуєте сушений інжир, то він не має бути занадто м’яким.
Перед готуванням обов’язково вимийте плоди інжиру водою, після чого промокніть їх паперовим рушником.
Виходячи з пропорцій, слід узяти один невеликий плід інжиру на півтори склянки теплого молока. Інжир від кашлю в молоці готується таким чином:

 

 • Необхідну кількість молока перелийте в зручну ємність, яку можна поставити на вогонь.
 • У молоко додайте необхідну кількість інжиру.
 • Поставте каструлю на вогонь і доведіть молоко до кипіння.
  Тільки стежите, щоб воно не покрилося плівкою. Для цих цілей добре підходить пастеризоване магазинне молоко.
 • Після закипання молока з інжиром, прокип’яти ще 30 хвилин. Потім каструлю необхідно зняти з вогню і загорнути щільними рушниками, щоб інжир запарився.
 • Після охолодження молоко з інжиром повинне настоюватися ще близько двох годин, і тільки після цього ви можете переливати його в склянку.

 

Приймати інжир з молоком від кашлю слідує не більше п’яти раз на день перед їжею. Одноразова норма засобу складає дві-три столові ложки на людину. Для дитини молодше 5 років необхідно давати дві чайні ложки такого засобу.
Перед прийомом інжиру з молоком від кашлю не забудьте порадитися з лікарем. Також не вживайте гарячі ліки, оскільки воно обов’язково повинне остигнути і настоятися. Детальний і наочний рецепт нижче у відео.

Інжир від кашлю - простий рецепт з молоком для дітей і дорослих

Відео матеріали

 
 
Top