Кабачковий сік: користь і шкода

Свіжовижаті соки з овочів несуть колосальну корисність для організму. Це ми знаємо з раннього дитинства. Але якщо про морквяний, томатний сік нам відомо з глибокого дитинства, то чомусь народну любов і увагу незаслужено обійшло такий овоч як кабачок.

На даний момент кабачковий сік отримав широку популярність серед сироїдів і любителів дієт.
Кабачки є прямими родичами гарбуза. У кулінарії знайдеться величезна кількість рецептів по приготуванню цього овоча. А любителі екзотики навіть ухитряються робити з нього варення. Прибічники здорового способу життя і живлення застосовують в їжу кабачок сирим, частенько це фреши і соки.

Кабачковий сік: користь і шкода

Кабачковий сік: користь і шкода

У свіжому віджимі кабачка знаходиться колосальний вміст вітамінів, типу аскорбінова кислота і вітаміни з групи В, макроелементи, такі як, К, Са, Mg, P, Fe, Cu і кислоти органічного походження. У такому великому наборі корисних речовин калорійність продукту низька, всього 24 калорії на 100 мл соку. Також віджим має низький глікемічний індекс, приблизно 15 одиниць. Це говорить про те, що кабачковий сік можуть споживати люди з діабетичним діатезом і схильних до ожиріння.
На смак кабачковий віджим підійде любителям, частенько в сік додають мед. Такий дует багаторазово збільшує корисність соку. Віджим кабачків якісно впливає на ШКТ, посилює перистальтику. Пектин, який також є присутнім в соку, допомагає очистити організм від небажаних речовин.
Вживання кабачкового соку тонізує водно-сольовий баланс. Споживання кабачкового віджиму перешкоджає набряклості, покращує функцію нирок. Також кабачковий віджим здатен зменшити кількість бляшок холестеринів в організмі.
В цілому, фолієва кислота з солями Fe і K збільшують кількість гемоглобіну, позитивно позначається на еластичність кровоносної системи. Тому віджим свіжовижатих кабачків приписано вживати хворим на:

  • Холецистит;
  • Жовчнокам’яну хворобу;
  • Гіпертонію;
  • Атеросклероз;
  • Сечокам’яну хворобу;
  • Нефрит.

Цей сік також рекомендовано пити при здутті і запорі. Помічено, що кабачковий віджим якісно впливає на імунітет.
Віджим кабачка радять приймати під час реабілітації при важких захворюваннях. Особливо в осінньо-зимовий період і навесні введення в раціон кабачкового віджиму істотно підтримає вітамінний баланс в організмі.
Фолієва кислота корисна вагітним, особливо в першому триместрі. Тому кабачковий сік буде корисний для майбутніх мам. Додатково, окрім користі для плоду, кабачковий сік позбавить майбутньою маму від запорів і набряків. І в цілому благотворно вплине на організм породіллі.
Народною медициною помічено, що сік кабачка благотворно впливає на лікування хвороб пов’язаних з нервовою системою, а також серця.

Застосування соку на шкіру

Кабачковий віджим є вітамінним напоєм. Його вживання позитивно відбивається на якості шкіри, з віджиму виготовляють маски. Тоніки для омолоджування шкіри, впливають на відновлення клітин, вирівнюють тон.
Ефективність кабачкового соку помічена у боротьбі з целлітом. Застосування соку для втирання в проблемні зони і застосування соку всередину поліпшать зовнішній вигляд шкіри.

Кабачковий сік: шкода

Кабачковий віджим не рекомендоване людям із загостренням запальних процесів у нирках, печінці, жовчному міхурі, слизовій оболонці шлунку, а також при виразкових хворобах.
Взагалі не рекомендується вживати більше одного літра в добу. Надмірне вживання кабачкового віджиму спричинить порушення водно-сольового обміну, це відгукнеться неприємними відчуттями.

 
 
Top