Календула — лікувальні властивості, застосування і протипоказання

Календула лікарська — жовтувата або яскраво-помаранчева квітка, схожа на дику троянду. Ця однорічна лікарська рослина, що росте в Азії, Північній Америці і Європі.

Окрім красивого зовнішнього вигляду, ця рослина має багато цілющих властивостей. Давайте вивчимо найбільш важливі з них.

Лікувальні властивості календули

Календула містить суміш різних цінних кислот, а також мінеральні солі і фітостерини (відповідають за регулювання рівня холестерину). Ефективність цієї рослини в терапевтичній профілактиці робить іі дуже цінною.

Лікувальні властивості календули

Календула лікарська — природні ліки від всякого роду виразок, запалень і ран. Вона чинить антибактеріальну і протигрибкову дію, запобігаючи надмірному лущенню шкіри.

Було доведено, що календула стимулює роботу ШКТ, функцію печінки, збільшує кількість жовчі, шлункового соку і слизу. Має потогінну і сечогінну дію, завдяки чому допомагає позбавитися від шкідливих речовин в організмі. Знищує стрептококи і стафілококи. Дає швидкі результати при лікуванні запалень горла, порожнини рота і кон’юнктиви.

Ця рослина є ефективними ліками під час одужання людей, хворих на рак шлунку або горла. Має регенеративні властивості. Пригнічує ріст пухлин, справляючись з токсичними речовинами, що утворюються в результаті обміну речовин.

Ця рослина — ідеальний регулятор жіночої менструації, воно знімає болі і симптоми менопаузи. Останні дослідження показали, що календула покращує опірність організму, підвищує імунітет. Її застосування практично не викликає побічних ефектів.

календулу лікарську не рекомендується використовувати людям з артеріальною гіпертензією

Протипоказання: календулу лікарську не рекомендується використовувати людям з артеріальною гіпертензією, при індивідуальній непереносимості і алергії на цю рослину.

Спосіб застосування

Календула цвіте з червня до осені. Це відмінний компонент багатьох ліків. Для виробництва використовується квітка, листя і стебло.

Підготовка кольорів для фармацевтичних цілей здійснюється у декілька етапів. Передусім, необхідно висушити їх в затінку, при температурі не більше 35°С. Важливе, щоб не було контакту зі світлом. Для виготовлення ліків використовують цілі квіти, або ж пелюстки.

Календула лікарська може бути використана і як внутрішній, так і зовнішній засіб

Календула лікарська може бути використана і як внутрішній, так і зовнішній засіб. Перший спосіб рекомендується людям, що страждають від захворювань травної системи, або з підвищеним тиском. Тоді варто приготувати настій з квіток календули. Його вживання 3 рази в день перед прийомом іжі принесе полегшення в найкоротші терміни. Щоб його приготувати, необхідно зібрати квіти календули, з’єднати з 1 чайною ложкою шавлії і все залити окропом. Дати постояти півгодини і процідити.

Для лікування ран, виразок і опіків застосовується олія календули або мазь на іі основі.

 
 
Top