Калина – лікарські властивості

Калина – лікарські властивості

У цій статті поговоримо про таку рослину, як калина, її корисні властивості і протипоказання, якій відомі не всім, а її плоди володіють досить специфічним смаком, в якому кислота межує з гіркотою. Однак разом з таким смаком, який подобається далеко не всім, калина володіє масою корисних властивостей, тому не варто відмовлятися від її вживання. Ягода калини червона, корисні властивості якої настільки величезні, що вона може скласти серйозну конкуренцію цілому ряду інших дарів природи.


Народні цілителі ще в давнину пов’язували використання цієї рослини з великою користю.

Наприклад, кора калини використовується:

  • при захворюваннях печінки і нирок;
  • при проблемах з шлунково-кишковим трактом;
  • для лікування туберкульозу;
  • для лікування склерозу;
  • для зупинки внутрішніх кровотеч;
  • при істерії і судомах;
  • при кашлі та задусі;
  • в якості протиспазматичного і заспокійливого засобу.

Відвар з калини має відмінні протизапальні та жарознижувальні властивості, і з цієї причини часто застосовується для лікування застуди та інфекційних захворювань.

Відвар з калини

Це засіб також надає заспокійливий вплив і знижує ризик виникнення судом, відповідно, використовується для лікування різних нервових розладів.

Відвар, приготовлений з квіток калини, успішно застосовується при різних запальних процесах і кровотечах. Це засіб стимулює підвищене потовиділення і здатен підвищити апетит.

При сильному застудному кашлі, хриплому голосі, лихоманці, проносі, водянці незамінним народним засобом є застосування калинового відвару з медом.

Настій ягід калини або відвар з них також допомагає при екземах, карбункулах, фурункулах, виразках і захворюваннях шлунка і кишечника.

Враховуючи те, наскільки багатим є склад калини червоної, цілющі властивості її плодів використовуються для приготування різних вітамінних зборів.

Сік з калинових ягід використовується при захворюваннях печінки і при жовтяниці.
Відвар насіння калини використовується при нетравленні шлунка, а також як потогінний засіб.

Відвар молодих пагонів допомагає при запущеній золотусі.

Настій з ягід, квітів і листя калини застосовується для полоскання горла при ангінах.

Використовується калина червона і в косметологічної області: у промислових умовах з неї виготовляють шампуні, маски, настоянки, тоніки.

У домашніх умовах рекомендується жирну шкіру протирати чистим калиновим соком, для нормальної шкіри — робити маски (сік калини змішують з жовтком яйця в рівних пропорціях), а для сухої — маски з соку калини з медом.

Протипоказання вживання калини

 

Протипоказання вживання калиниХоч калина і несе для організму незаперечну користь, її застосування рекомендовано не всім.

Головним протипоказанням до вживання калини є вагітність, оскільки сік плодів калини містить речовини, що є аналогом жіночих гормонів.

Підвищений вміст цих речовин в крові здатне викликати розвиток різних патологій у плода і навіть спровокувати передчасні пологи.

Крім того, не варто захоплюватися калиною людям зі зниженим артеріальним тиском.

У даній ситуації лікарі радять вживати не більше однієї столової ложки ягід на день або випивати максимум одну чашку чаю з калини.
Протипоказана калина і людям, що страждають хронічними захворюваннями нирок, а також мають підвищену кислотність шлункового соку.

Калину не можна вживати людям із захворюваннями крові, в тому числі з лейкозом і тромбофлебітом.

Top