Кавунове насіння: користь і шкода

Кавун – загально доступні сезонні ласощі. Зазвичай в їжу вживається м’якуш плоду, а насіння вважається не придатним для їжі . І абсолютно марно.

Склад і користь насіння кавуна

Кавунове насіння: користь і шкода, які воно може принести, насичене багатим мінеральним складом. Воно містить в собі залізо, натрій, калій, цинк, магній, фосфор. Відрізняється високим вмістом амінокислот і вітамінів групи В. Дефіцит заліза в організмі призводить до анемії, відчуття розбитості, знесилення. При недоліку в організмі магнію порушується процес метаболізму вуглеводів і засвоювання цукру. Цинк потрібний для підтримки нормального обміну речовин, підтримки в нормі імунітету.

Кальцій потрібно для міцності кісток, зубів і нігтів. Між тим, невелика пригорща насіння кавуна містить денну норму необхідних дорослій людині усіх цих елементів.
Кавунове насіння більше, ніж на третину свого складу містить в собі білок. Білок сприяє наростанню м’язової тканини, а амінокислоти, що містяться в ньому, — необхідні людині антиоксиданти, уповільнюють процес старіння і відмирання клітин усіх тканин організму. Ніацин благотворно впливає на нервову систему, корисний для шкіри. Вітаміни В1, В2 і так далі потрібні для нормального засвоєння організмом їжі.

Вживання кавунового насіння

Кавунове насіння: користь і шкода

Адепти народної медицини рекомендують вживати кавунове насіння при комплексному лікуванні аденоми простати, імпотенції. Це обумовлено змістом в насінні цитруліну. Тому насіння кавуна часто включають у свій раціон спортсмени. Цитрулін нормалізує вміст в крові глюкози і рівень артеріального тиску.
Якщо ковтати насіння кавуна, не пережовуючи їх, ніякої користі організм не отримає. Підготувати до вживання насіння легко. Їх треба відокремити від м’якуша, промити, просушити і обсмажити на сухій сковорідці, інакше їх буде складно очистити від оболонки. В процесі обжарювання можна додати водний розчин солі, яку слід випарувати природним чином. Так ви підвищите смакові якості готового продукту.

Кавунове насіння є хорошим антигістамінним засобом. Промите і просушене насіння треба очистити і розмолоти в кавомолці або пропустити через м’ясорубку. Отриманий порошок треба додати в молоко(1 частина порошку на 10 частин молока), і випити натщесерце. Після прийому засобу краще приступати до сніданку не раніше, ніж через пару годин.

Шкода від вживання насіння кавуна

Шкода організму кавунове насіння може нанести, якщо ви вживаєте їх, не звертаючи уваги на захворювання шлунку, підшлункової залози, нирок, печінки. Вони можуть посилити запалення слизової носоглотки, тому — наприклад, при ангіні — від насіння краще відмовитися.

Лузаючи насіння, краще розкривати їх пальцями, а не зубами. Інакше, можна пошкодити зубну емаль. За наявності зубів у стадії руйнування, процес очищення насіння може, ще більше посилити цей стан.
Ну, і, звичайно, кавуновим насінням, як будь-яким іншим продуктом, не слід зловживати. Добова норма для дорослої людини — приблизно 30 г. Не Слід забувати, що будь-яке насіння містить велику кількість насичених і ненасичених жирів. Тому ним можна не лише перекусити, але і просто переїсти. При систематичному перевищуванні калорій проявиться небажаний набір ваги.

Кавунове насіння категорично протипоказане людям, хворим цитруллінеміею. Це генетично обумовлене захворювання, при якому в організмі цитрулін не синтезується. У здоровому організмі в процесі синтезу цитруліну утворюється аміак, абсолютно не потрібний елемент, який виводиться з сечею. У хворої людини це виведення не відбувається, і аміак накопичується в організмі.

 
 
Top