Кедрові горішки: користь і шкода

Насправді, кедрові горіхи не сухі плоди дерева, а насіння. Визрівають вони в шишках досить довго — близько півтора років.

Склад кедрових горішків

Цей продукт відрізняється підвищеним вмістом жирів, білків та вуглеводів. Білки характеризуються багатим складом амінокислот — у тому числі поліненасичених жирних, а також таких рідкісних складових, як метіонін, лізин і триптофан. Більше половини відсоткового змісту вуглеводів представлена полісахаридами.
У насінні кедра багато вітамінів, серед яких і дефіцитний вітамін К і рибофлавін. Мікроелементний склад включає магній, йод, фосфор, бор, калій і цинк.

Кедрові горішки: користь і шкода

Кедрові горішки: користь і шкода

Корисні властивості кедрових горішків дозволяють вважати їх не лише продуктом харчування, але і засобом народної медицини.
Горішки приводять в норму кількість скорочень сердечного м’яза при тахікардії, аритмії. Стимулюють процес обміну речовин в організмі і перетворення вуглеводів в енергію. Споживання продукту прискорює процес регенерації тканин, сприяє загоєнню порізів, ран, післяопераційних та колоїдних рубців. Насіння показане до застосування навіть при туберкульозі.
Вони покращують травлення, нормалізуючи роботу шлунку і печінки. Підвищують якість крові, знімають запалення, відновлюють цілісність тканин слизових оболонок. Включивши насіння кедра у свій раціон, можна зміцнити імунітет, поліпшити пам’ять та підвищити життєвий тонус усього організму.
Чоловікам корисно регулярно вживати невелику кількість горішків для підвищення потенції та для профілактики аденоми простати.
Ефективно підтримує цей натуральний препарат організм вагітної жінки та збільшує кількість молока у годуючої матері. Він послужить хорошим засобом профілактики авітамінозу, заповнить недолік в організмі антиоксидантів і вітамінів.
Окрім небезпеки прояви алергічної реакції при індивідуальній непереносимості якогось з компонентів кедрових горішків, протипоказань вони не мають. Слід пам’ятати, що цей продукт висококалорійний, але легко засвоюється організмом. Тому його можна використовувати, навіть дотримуючись дієти.
Зловживати горішками не рекомендовано. Особливо важливо дотримуватися міри при вагітності, оскільки надлишок його компонентів стимулює небажану підвищену активність ембріона в утробі.

Застосування

Кедрові горішки зберігають свої корисні властивості, тільки будучи неочищеними. Без шкаралупи ядерця легко вступають в реакцію з киснем повітря, і здатні привести до харчового отруєння. Очищати ядерця краще не зубами, а пальцями. Інакше виникає небезпека травмування зубної емалі.
Додавання кедрових горішків в салати, десерти і гарячі блюда надасть смаку пікантності. У подрібненому виді їх використовують для посипання здобної випічки, хліба.
З горішків виготовляється кедрова олія, здавна відома і як делікатес, і як чудові природні ліки.
Макуха, яка залишається після віджимання олії, чинить адсорбуючу дію: вона виводить з організму токсини і шлаки. Зміст в ній йоду обумовлює застосування макухи для нормалізації функції щитовидної залози.
Використання макухи кедрового сім’я під час вагітності сприятиме фізичному розвитку і формуванню нервової системи ембріона, а в період лактації — посилить вироблення молока, одночасно підвищивши його поживність. Вживання зазвичай зводиться до додавання в кондитерські вироби.
З шкаралупи кедрового насіння роблять відвар, який допоможе в лікуванні простудних захворювань, шкірних висипань та запалення ясен. Примочки з кедровим відваром — відмінний засіб при опіках.


 
 
Top