Кінський каштан: цілющі властивості

Кінський каштан: цілющі властивості

Кінський каштан з давніх часів використовується в народній медицині багатьох країн. У XVIII-ХІХ ст. в народній медицині країн півдня Європи плоди і кору каштана застосовували як замінник кори хінного дерева для лікування малярії, гарячкових станів і амебній дизентерії. Порошком з плодів присипали варикозні виразки. Подагру лікували ваннами з відваром подрібненого насіння каштана, збиваючи воду спеціальної мітелкою до утворення піни.

Видатний німецький лікар Крістоф Вільгельм Гуфеланд вважав, що кора каштана перевершує по своїй дії хінную, і рекомендував її не тільки як протигарячковий засіб, але і при хронічних проносах, геморої, жіночих захворюваннях. Себастьян Кнейп, творець широко відомої системи водолікування, використовував кінський каштан при розширенні вен, захворюваннях печінки і шлунково-кишкового тракту, жіночих хворобах, застуді, радикуліті, болях у суглобах.

У 1866 р. в аптеках Європи з’явилася настоянка каштана, яку призначали при хронічних запаленнях кишечника, подагрі і геморої. Наприкінці ХIХ в. французькі лікарі ввели кінський каштан у науково-практичну медицину, застосовуючи настоянку з нього для лікуванні варикозного розширення вен, простатитів і аденоми простати. У 50-х роках ХХ ст. почалося виробництво сосудотонізуючих препаратів каштана в Німеччині.

В даний час цілющі властивості кінського каштана добре вивчені, і препарати з нього широко застосовуються не тільки в народній медицині, але і в сучасній фармацевтиці. Фармакологічна дія галенових препаратів кінського каштана пов’язане головним чином з вмістом в його корі, квітках і плодах флавоноїду ескуліну і сапоніну есцину.

цілющі властивості кінського каштана

Ескулін зменшує проникність капілярів, стимулює антитромбатичну активність сироватки крові, збільшує вироблення антитромбіну, також посилює кровонаповнення вен, особливо якщо в них присутні патологічні зміни.

Есцин знижує в’язкість крові, має протизапальну, протинабрякову і виражену венотропну дію, збільшує вміст залишку лімфи, знижує проникність плазмолімфатіческого бар’єру і лімфотоку.

У сучасній фармацевтиці кора, квітки і плоди кінського каштана використовуються як цінна сировина для приготування ліків. Фармацевтична промисловість виробляє з них численні ліки у вигляді мазей, крапель, таблеток, капсул, свічок і навіть препаратів для ін’єкцій, які застосовуються як судинні засоби. Препарати каштана мають протизапальну, протинабрякову, знеболювальну, протисудомну, ранозагоювальну, кровоспинну, терпку, бактерицидну дію.

Зі свіжих очищених плодів кінського каштану виробляють гомеопатичні препарати, успішно використовуються для лікування захворювань, пов’язаних з порушенням венозного кровообігу, геморою, трофічних виразок гомілки і сухих катарів носоглотки.

Масажери з кінського каштану

 

Масажери з кінського каштануУ лікувальних цілях з незапам’ятних часів використовують каштани, нанизані на нитку у вигляді бус (27 шт.) Або браслетів (7 шт.). Їх носять на шиї безпосередньо під ключицями, а при наполегливому кашлі — на рівні сосків, надягають на голову у вигляді вінка при головних болях. Браслети з каштанів носять навколо хворих суглобів. Для цієї мети потрібно використовувати свіжі плоди, так як шкаралупа у них ще не задерев’яніла Отвори в плодах можна зробити за допомогою товстого шурупа і молотка або шуруповерта. Нанизують каштани на товсту нитку або волосінь.

З плодів каштана нескладно зробити масажний або ортопедичний килимок. Для цього можна використовувати стару наволочку або зшити з щільної тканини чохол прямокутної форми, прошити їх у кілька рядів уздовж так, щоб вийшли осередки, заповнити їх каштанами. Осередки потрібні для того, щоб платани не збивалися в купу. По такому килимку корисно ходити босоніж, лежати або сидіти на ньому. Можна також використовувати його в якості масажеру взявши його за два краї, робити поперемінні руху в різні боки.

Японські лікарі радять своїм пацієнтам носити спеціальні жилетки, в які вшиті плоди каштанів. Такий незвичайний спосіб лікування покращує стан при бронхіті, туберкульозі та інших захворюваннях легенів.

 
 
Top