Кокосове молоко: користь і шкода

Ще не так давно кокосове молоко в нашій країні вважалося чимось екзотичним. Але сьогодні воно присутнє на полицях практично будь-якого супермаркету. І, хоча, порівнюючи кокосове молоко з таким знайомим кожному українцеві коров’ячим, експерти все ще розходяться в думках, у всьому світі воно є загальновизнаним продуктом і в кулінарії, і в косметології.

Кокосове молоко: користь і шкода

Яке вибрати кокосове молоко

Відповісти на це питання однозначно не вийде. Звичайно, якщо у людини не виникає ніякого дискомфорту в травленні при вживанні коров’ячого молока, пийте його на здоров’я. Але якщо мова зайде про людей, які про проблему непереносимості тваринного білка коров’ячого молока знають не з чуток, то для них кокосове молоко є виходом.

Цей корисний кокос

  • Кокосове молоко отримують із звичайної води і подрібненої м’якоті кокоса. Отриманий при цьому напій відмінно засвоюється, благотворно впливає на здоров’я, підвищує працездатність.
  • Кокосове молоко характеризується антибактеріальними, противірусними і глистогінним властивостями.
  • Корисно для серцево-судинної системи та очей.
  • Знижує вміст холестерину в крові.
  • Швидко відновлює працездатність після розумових і фізичних навантажень.
  • Ферменти і грубі волокна кокосового молока позитивно впливають на травлення.
  • Хоча кокосове молоко калорійніше коров’ячого, його жирні кислоти прекрасно засвоюються організмом і не відкладаються у вигляді жирових тканин.
  • Кокосове молоко корисно при гастритах і виразці.

Найцікавіше про кокосове молоко

Найцікавіше про кокосове молоко

Давним-давно, кокосове молоко затвердило за собою звання еліксиру молодості. Легенда говорить про те, що неперевершена цариця Шеві брала по півсклянки молока кокоса і коров’ячого молока і змішувала. Першу половину вона випивала, а другу наносила на обличчя у вигляді маски.

Кокосове молоко має антибактеріальні властивості, так що протирання ним обличчя позбавить від вугрів і прищів. Можна здійснювати процедуру чистим молоком, а можна додавати його в лосьйон, що часто використовується.

Знаючі кулінари пропонують скористатися кокосовим молоком в тісті для млинчиків. Аромат і кокосовий смак отриманих млинчиків не залишить нікого байдужим.

Аргументи проти вживання кокосового молока

Відразу ж хочеться відзначити, що цей екзотичний продукт чужорідний для нашого харчування, а тому здатний викликати непередбачувані алергічні реакції організму. До того ж його не можна вживати людям, у яких є непереносимість фруктози. Однак фахівці впевнені, що кокосове молоко абсолютно нешкідливо і може використовуватися для дитячого харчування. Протипоказання тут може бути тільки одне: індивідуальна непереносимість кокосу.

Та ось тільки відшукати в Україні свіже кокосове молоко зовсім непросто. Молоко, яке представлене у продажу, є консервованим, а, значить, його якість безпосередньо залежить від способу консервування. Про консерванти і стабілізатори можна сказати лише те, що серед них зустрічаються шкідливі для здоров’я і токсичні речовини.

Як приготувати свіже кокосове молоко вдома

Зробити це зовсім нескладно, головне, купити зрілий кокос. М’якоть кокоса натирають на тертці або подрібнюють блендером. Заливають її киплячою водою і залишають на півгодини. Після чого стружку добре віджимають. От і все, вийшло натуральне кокосове молоко: користь і шкода його, як бачимо, відносна. Але спробувати все одно варто. Можливо, тоді й стане ясно, чи варто вводити цей екзотичний продукт в раціон.

 
 
Top