Компрес на горло та вухо — проти болю дитині і дорослому

При різних запаленнях горла або вух, одним з найефективніших способів лікування є компреси. Компрес на горло і на вухо — це один з найпоширеніших способів лікування запалення вух і дихальної системи. Цікавий той факт, що за допомогою компресу можна ефективно вилікувати ангіну, тонзиліт, бронхіт, отит і інші неприємні захворювання разом з їх симптомами.

Компреси наносять як дорослим, так і дітям, а також вагітним жінкам. При цьому треба ретельно вибирати, який тип компресу слід застосувати в тій або іншій ситуації. Про це і піде мова в нашій статті.

Компрес для горла

Спершу давайте розглянемо компреси для горла, куди їх треба ставити, і як правильно це робити. Хочеться зазначити, що у компресів є протипоказання. Наприклад, не рекомендується ставити компреси людям, що страждають шкірними захворюваннями. Також ставити компреси на горло не можна при підвищеній температурі тіла і при високому артеріальному тиску.
При ангіні, ларингіті, тонзиліті, бронхіті і кашлі компрес зможе допомогти в найкоротші терміни. Компреси для горла розділяють на наступні категорії:

 • горілчаний або спиртовий компрес;
 • сольовий компрес;
 • камфорний компрес;
 • інші компреси.

Застосовувати такі компреси можна як дорослій людині, так і дитині, проте, слід регулювати кількість часу, який компрес знаходиться на тілі людини. Дітям не можна тримати спиртові компреси занадто довго.
А тепер давайте розглянемо детальніше, як правильно ставити компреси на горло в домашніх умовах дорослим і дітям.

Компрес на горло та вухо - проти болю дитині і дорослому

Спиртовий

Горілчаний або спиртовий зігріваючий компрес відмінно допомагає при болі в горлі. Завдяки ньому швидкість руху крові в капілярах збільшується, що сприяє швидкому перенесенню кисню і корисних речовин по організму. Запалення знімається набагато швидше завдяки зігріваючому ефекту компресу. А поставити його самостійно можна таким чином:

 1. Візьміть невеликий шматочок чистої бавовняної тканини і змочіть його в горілці.
 2. Відіжміть тканину так, щоб спирт не стікав з неї.
 3. Покладіть компрес на горло, згори приклавши шар з поліетиленової плівки.
 4. Необхідно прикрити зверху. Ви можете використати шарф або теплий светр, його слід пов’язати навколо горла.

Обов’язково робіть шари так, щоб верхній повністю накривав нижній. Ставити горілчаний компрес на горло можна не частіше трьох раз на день по п’ять годин за раз. Дітям час треба понизити до трьох годин, а якщо вони не досягли п’ятирічного віку, то спиртовий компрес робити їм протипоказано.

При вагітності спиртовий компрес не заборонений.

Компрес на горло та вухо - проти болю дитині і дорослому

Сольовий

Сольовий компрес на горло теж досить легко зробити. Його рекомендується комбінувати з іншими видами компресів, щоб досягти максимальної ефективності. А робити його можна таким чином:

 1. На один літр теплої води слід узяти 100 грамів морської або харчової солі і ретельно перемішати рідину, щоб кристали розчинилися.
 2. Потім візьміть тканину з бавовни, змочіть в отриманому розчині і гарненько відіжміть.
 3. Прикладіть компрес до горла, згори замотавши харчовою плівкою і теплим шарфом.

Компрес з солі не протипоказаний ні вагітним, ні дітям. Також можете додати в суміш трохи оцту, щоб зробити компрес трохи ефективніше.

Камфорний

Камфорний компрес на горло можна зробити таким чином: підігрійте трохи камфорної олії на водяній лазні, змочіть ним великий кусок вати і прикладете до хворого горла. Згори треба накласти шар з поліетиленової плівки, а потім утеплити вовняним шарфом.
Після такої процедури рекомендується прополоскати горло розчином евкаліпта.
Крім усього іншого існують і інші різновиди компресів: компрес з картоплею, медом і димексидом.
Іноді на горло прикладають медову перепічку, яка діє таким же способом, як компрес.
Накладаючи компреси на горло, ви значно прискорите процес одужання, особливо, якщо комбінуватимете методи лікування.

При болі у вухах

Біль у вухах теж дуже часто лікується за допомогою компресів. Робити компрес на вухо треба точно так, як і на горло.
При цьому віджимати тканину треба максимально добре, щоб вода не потрапила у вуха.
Компрес на вухо при отиті або запаленні теж може бути спиртовим, камфорним, горілчаним або зігріваючим. Процес накладення компресу на вухо аналогічний вищеописаним компресам на горло. Не забудьте, що ставити компрес на вухо і горло не можна при підвищеній температурі тіла.

Компрес на горло та вухо - проти болю дитині і дорослому

Related Post

 
 
Top