Кора осики в народній медицині

Медицина отримала свою назву — народна, можливо тому, що використовується людиною з давніх часів, передаючись з уст в уста, для збереження здоров’я за допомогою доступних кожному засобів. І дійсно, осика зростає майже в усіх куточках нашої батьківщини. Не дивно, що її властивості вивчалися нашими предками і можливо зараз дослідники продовжують доповнювати зібрані знання.

Властивості і склад кори осики

Кора осики в народній медицині використовується через речовини, що входять до складу і відповідають за лікарські властивості:

Кора осики в народній медицині
Кора осики просто приголомшливо багата різними цілющими речовинами, які широко використовуються в народній медицині
  • Мікроелементи (Fe, цинк, кобальт і мідь, нікель, молібден, бром, покращують кровотворення, посилюють імунітет і клітинну регенерацію, відновлюють водний і кислотно-лужний баланс.
  • Глікозиди (тремулацин, саліцин, популін) відомі послаблюючі, антисептичні та антибактеріальні властивості, а також сечогінну, муколітичну, кардіотонічну і седативним ефектами.
  • Ефірну олію і смоли сприяють швидкому загоєнню ран, запобігаючи гниття і розмноження бактерій, плюс посилює секреторну активність залоз і ЦНС.
  • Дубильні речовини і гіркоти надають місцеву протизапальну, імуностимулюючу дію, підвищують секрецію інсуліну, жовчі, шлункового соку, виводять важкі метали.
  • Органічні й жирні кислоти (аскорбінова, каротин) окрім властивостей, властивих і іншим складовим (підвищення апетиту, обмінних процесів, імуностимуляція), мають здатність запобігати печії, тяжкість у животі, знижувати концентрацію сечової кислоти, посилюють процеси розвитку і утворення кісток скелета, зубів і клітин.
  • Кумарини не тільки допомагають затягуватися ран і зупиняти кров, але ще здатні зруйнувати геном пухлини, пригнічуючи її здатність до метастазування.
  • Флаваноїди і антоціани відповідають за підвищення секреції надниркової кори, уповільнення процесів старіння, кардіотонічні, ангіопротективні і дезинфікуючі властивості.
  • Лігнани, стерини та пектини проявляють антиоксидантні (видаляють токсини і шкідливі метали), гіполіпідемічні властивості, підвищують обмінні процеси (в тому числі кисню і гормонів), зміцнюють м’язи серця.

Коли і як збирати кору осики

 

Коли і як збирати кору осики
Збирати кору осики прийнято в квітні-травні, а дерева слід вибирати молоденькі, у яких шар зеленої кори гладкий, не товщі 7-8 міліметрів

Кора осики в народній медицині підлягає збору у квітні-травні, оскільки ранньою весною в ній найбільша кількість лікарських речовин. Дерева вибирають молоді, у яких шар зеленої кори гладкий, не товщі 7-8 міліметрів. Надрізи краще розташовувати з північної частини рослини, у вертикальному і круговому напрямках, знімаючи вузькі смужки. Бруньки збирають до того, як вони розпустяться, а листя у травні-червні. Все це сушать в печі або тіні, так як сонце руйнує всі корисні речовини. Зберігаються сушені заготовки до 3-х років.

Способи застосування кори осики

В зеленій аптеці використовують кілька частин кори осики, коріння, листя та бруньки. З осикової кори відбулися перші антибактеріальні препарати і аспірин. Кожна з частин дерева дає більше ефекту у певному виді — мазь, настій, припарки і компреси, настоянки і витяжки.

Способи застосування кори осики
У народній медицині прийнято використовувати не тільки кору осики, але і коріння, листя, бруньки, які також як і кора володіють приголомшливими цілющими властивостями

Кору, додану в мазі або у вигляді компресів, припарок застосовують при суглобових болях, ревматизмі і сольових відкладень, в косметичних цілях. У вигляді відварів і настоянок можливе вживання всередину — при цукровому діабеті, захворюваннях дихальної системи, порушене травлення, диспепсія; при зовнішньому використанні — лишай, туберкульоз шкіри, запальні процеси (навіть при золотистому стафілококу).

Протипоказання кори осики

При тривалому прийомі (більше одного місяця поспіль) необхідно обов’язково зробити перерву 30 днів і проконсультуватися з лікарем щодо подальшої тактики лікування. Також не варто вживати всередину осикову кору тим, хто має які-небудь труднощі зі стільцем, так як можливо їх посилення.

Рекомендуємо Вашій увазі відео, в якому йтиметься про те, як лікувати діабет першого типу за допомогою кори осики:

 
 
Top