Користь і шкода дині для організму

Диня – дуже корисний для організму та багатьма улюблений за відмінні смакові якості продукт.

Склад і користь

Користь і шкода дині для організму

У ній міститься велика кількість фолієвої і аскорбінової кислот, пектини, вітаміни і мікроелементи. Як і усі фрукти, значною мірою складається з клітковини. Остання потрібна для нормального протікання процесу травлення.
Плід сприяє не лише тамуванню спраги, але і голоду – за рахунок клітковини. При цьому в наявності енергетична цінність продукту при мінімальному змісті калорій – всього 35 кал на 100 гр.
Калій і магній, що входять до її складу, борються із захворюваннями серця і посудин. Вживання соковитого м’якуша перешкоджає розвитку атеросклерозу.
Фрукт характеризується глистогінним і сечогінним ефектом, виводить токсини, що накопичилися. Це робить її особливо корисною при хворих нирках. Доведена користь дині при необхідності виведення каменів з нирок.
Використання дині як перекусу приведе в норму артеріальний тиск. Виведе зайвий холестерин, “очистить” кров.

Побічною дією очищення організму є чиста шкіра, здорове волосся і нігті.
Народна медицина ставить плід в ряд природних антидепресантів : його вживання добре позначається на нервовій системі. Пояснюється цей факт великим відсотковим вмістом в м’якуші плоду серотоніна. Навіть офіційна медицина визнає користь дині при лікуванні психічних розладів.
Ефективна вона і при проблемах з щитовидною залозою завдяки наявності у складі м’якуша йоду. З цієї ж причини стимулює головний мозок, покращує пам’ять. Допоможе понизити дію токсинів при лікуванні антибіотиками, одночасно посиливши дію останніх.
Наявність вітаміну А підтримує опорно-руховий апарат та послужить засобом профілактики захворювань органів зору.
З успіхом справляється цей плід з водянкою, яка часто виникає при вагітності, та вирішує проблеми висипань на шкірі. Фолієва кислота в пігулках включається в рецепт препаратів для майбутніх мам при підготовці до зачаття і в першому триместрі вагітності. Декілька шматочків дині в день заповнить недолік органічних з’єднань в організмі без аптечних препаратів. А ось при годуванні грудьми її не рекомендовано до вживання мамам – це послужить причиною метеоризму у малечі.
Фрукт позбавляє від запорів, покращуючи перистальтику кишківнику вагітної.
Корисно споживати не лише плід, але і насіння. Це рада особливо актуальна для чоловіків, що бажають поліпшити потенцію.
Свою нішу займає солодкий плід і в косметології: ретинол, що міститься в м’якуші, прекрасно зволожує шкіру.

Як вживати

Користь і шкода дині для організму багато в чому обумовлені правильністю її споживання. Вживати її краще не на десерт, а не менш, ніж через 2 години після їжі, оскільки цукор може спровокувати бродіння у шлунку.

Протипоказання

Протипоказано диню при виразці шлунку, хворобах дванадцятипалої кишки і печінки. Слід пам’ятати, що солодкі плоди – і диня не виключення – містять багато цукру. Тож тому, хто страждає від цукрового діабету включати її у свій раціон не рекомендовано.
Солодкий м’якуш – прекрасне середовище для розвитку бактерій, тому при інфекційних захворюваннях органів травлення фрукт – під забороною. Особливо шкідливо змішувати диню з продуктами, що містять крохмаль, який затримує її переварювання.
Багатий вітамінний склад дині робить її корисною, проте при вживанні занадто великої кількості не виключений розвиток гіпервітамінозу. Не слід забувати і про можливість виникнення алергії на плід.


Top