Кропива — лікувальні властивості, застосування в народній медицині

Для нас кропива найчастіше є звичайним бур’яном, а для травників — рослиною з цінними властивостями, використовуваними для лікування багатьох хвороб. Кропива зціляє і омолоджує, вона корисна для здоров’я і краси.

Кропива в народній медицині

Кропива була відома ще в давнину. Свіжою кропивою обдавали хворі суглоби, лікуючи, таким чином, ревматизм і невралгію. Суп з листя рослини подавали жінкам, в післяпологовий період, ослабілим від пологів. Гірчичниками з роздавлених рослин, користувалися при кровотечах і лікуванні виразок.

Кропива в народній медицині

Сьогодні кропива як і раніше має багато застосувань, однаково як в медицині, так і в косметології, тому що сучасні дослідження підтвердили її численні достоїнства.

Листя кропиви містить рослинні барвники

Кропива — багатство не лише вітамінів і мінеральних солей

Листя кропиви містить рослинні барвники (у тому числі хлорофіл, ксантофілл і бета-каротин), вітаміни K, C, B2 і B6, дубильні речовини, органічні кислоти, флавоноїди, численні мінеральні солі. А корені — лецитин, розчинний кремнезем, полісахариди, органічні кислоти, з’єднання, подібні до ліпідів і стерол, також мінеральні солі, зокрема кальцій.

Кропива - багатство не лише вітамінів і мінеральних солей

Лікувальні властивості кропиви

Така різнорідність складових обумовлює те, що кропива має багато лікувальних властивостей. Вона сприяє регенерації тканин, утворенню червоних кров’яних тілець, спонукає вироблення підшлункових ензимів. Зміцнює імунітет, чинить протизапальну і послаблюючу дію; має сечогінні і проти кровоточиві властивості. Сприяє виробленню інсуліну, що веде до зниження рівня цукру в крові. У зв’язку з цим кропива корисна людям, що страждають цукровим діабетом.

Лікувальні властивості кропиви

Проте ця рослина славиться, передусім, своїми обпалюючими властивостями. Річ у тому, що усю рослину покривають волоски, що містять мурашину кислоту. Досить його торкнутися, щоб пересичений кремнеземом кінець волоска відламався і потрапив в мікро-ранку. Мурашина кислота, що знаходиться усередині волоска, проникає в шкіру, викликає почервоніння і свербіж.

кровоносні судини розширюються

Але відбувається це з користю для здоров’я, тому що дрібні кровоносні судини розширюються, завдяки чому тканини в цьому місці краще живляться (в результаті пом’якшується, наприклад, ревматичний біль).

 
 
Top