Лікувальні властивості червоної конюшини від холестерину

Червона конюшина — це лікарська рослина, яка має багато властивостей, у тому числі допомагає понизити високий холестерин. Багато років червону конюшину використовували як цілющий засіб для місцевого застосування, так і всередину. При місцевому застосуванні її використовують для лікування захворювань шкіри, таких як екзема або псоріаз, виразок, опіків.

Такі різноманітні лікувальні властивості цієї трави пов’язані з її хімічним складом, куди входить багато корисних речовин і які забезпечують протизапальні та інші властивості.

Вона містить вітамін С, калій, хром, магній, кальцій та багато інших з’єднань. Вважається одним з кращих джерел ізофлавонів — речовин, які є хімічними речовинами і діють як рослинний естроген.

Лікувальні властивості червоної конюшини від холестерину.

Ефірна олія конюшини містить евгенол, мірицетин, що є природними знеболюючими і антисептичними з’єднаннями. Знеболюючі властивості має і саліцилова кислота.

Крім того, в ній знайдені кофеїнова, хлорогенова кислоти, кумарини та інші з’єднання, які потенційно можуть мати протиракові властивості.

Кумарини мають властивість розріджувати кров, що корисно у разі тромбозу та інших станах, коли густа кров може привести до ряду серйозних захворювань. Проте, приймати препарати з конюшиною одночасно з ліками для розрідження крові суворо забороняється. Не рекомендується пити і при плануванні операції, щоб не посилити кровотечу.

Червона конюшина від холестерину

Багата природними антиоксидантами і протизапальними з’єднаннями, приємний аромат — червона конюшина може багато дати організму людини. Вона одна з популярних рослин в народній медицині. Використовується і в офіційній медицині. Вважається, що червона конюшина може стати хорошою профілактикою і запобігти захворюванням серця.

Одним з чинників, що покращують сердечну систему являється здатність знижувати рівень поганого холестерину: ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНП) і підвищувати рівень хорошого холестерину, тобто ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВП).

Вона, також, може покращувати секрецію жовчної кислоти. Оскільки холестерин є основним компонентом цієї кислоти, то збільшення секреції як правило, означає, що в організмі більше витрачається холестерину і менше циркулює в організмі.

Високий рівень холестерину підвищує ризик інсультів, серцевих нападів, розвитку атеросклерозу. При підвищеному холестерині на стінках судин починають формуватися бляшки, які обмежують циркуляцію крові. Судини стають крихкими і виникає вірогідність серцевих нападів, інсульту і інфаркту.


Конюшина нормалізує баланс між поганим і хорошим холестерином, знижуючи тим самим ризик ураження серця і судин, покращує стан судин.

Лікування червоною конюшиною від холестерину, рецепти

Для лікування високого холестерину частіше застосовують настоянку конюшини. Лікувальні властивості настоянки не обмежуються тільки лікувальною дією на стінки судин і лікуванням холестерину. Вона сприятливо впливає на увесь організм. Особливо рекомендується, в профілактичних цілях, приймати її літнім людям.

Вони найчастіше схильні до ризику підвищеного холестерину в крові і атеросклерозу. Щоденний прийом настоянки не повинен перевищувати одного місяця. Приймають її по 1 чайній ложці. Перед повторним курсом зробити перерву не менше 10-14 днів. Всього впродовж року можна провести до 3 курсів, залежно від стану здоров’я.

Відвар конюшини від холестерину. Для приготування відвару беруть:

  • Квіти конюшини — 100 голівок.
  • Вода — 500 мл.

Квітки конюшини залити водою і проварити при слабкому кипінні близько 5 хвилин. Загорнути і настоювати впродовж 3 годин. Процідити і пити впродовж дня, розділивши на декілька прийомів. За бажанням у відвар можна додати мед.

Настоянка конюшини. Для приготування настоянки знадобиться 4 столових ложки подрібненої трави конюшини, залити окропом (500 мл). загорнути і настоювати впродовж 7-8 годин. Можна готувати настоянку в термосі. Процідити і пити по 100 мл тричі на день.

Спиртова настоянка

Для приготування настоянки узяти пів-літрову банку сушених голівок конюшини і залити їх 500 мл горілки. Банку поставити в темне місце і настоювати. Потім профільтрувати через декілька шарів марлі або бинта. Зберігати в прохолодному і темному місці.

Протипоказання і шкода

Лікування конюшиною не можна проводити жінкам під час вагітності незалежно від терміну. Забороняється лікування настоянкою тим, у кого є індивідуальна непереносимість алкоголю і дітям. Заборонено лікування людям, які приймають на даний момент:

  • Ліки для розрідження крові;
  • Гормональні препарати;
  • Нещодавно перенесений інфаркт;
  • Хто страждає хронічною діареєю.

Обов’язково проконсультуватися з лікарем перед початком лікування людям, у яких є тромбофлебіт і підвищена здатність згущування крові.


Як побічне явище у чоловіків може знижуватися потенція при передозуванні, а у жінок викликати порушення менструації.
Як правильно приймати конюшину від холестерину поради від лікаря.

 
 
Top