Лікувальні властивості перекису водню

Перекис водню – це м’який антисептик, яким зазвичай обробляють дрібні порізи і подряпини для відвертання зараження. Засіб також застосовується при полосканні роздратованої порожнини рота і очищенні забитих сіркою вух.

Що таке перекис водню?

Лікувальні властивості перекису водню

Перекис водню, або H2O2, є єдиним бактерицидним агентом, який складається тільки з води і кисню. Подібно до озону, речовина вбиває хвороботворні організми шляхом окислення. З цієї причини перекис водню вважається найбезпечнішим натуральним дезинфікуючим засобом. Перекис водню знищує мікроорганізми, окислюючи їх, що по суті є контрольованим процесом горіння.

Коли пероксид взаємодіє з органічними елементами, він розкладається на кисень і воду, тобто абсолютно безпечні для загального використання речовини.

Форми випуску

Трипроцентний розчин – найбільш відома форма випуску перекису водню. Це найпопулярніший в аптеках вид пероксиду. До його складу входить незначна, безпечна для людини, кількість бензоната натрію. 35% пергідроль – ще одна форма перекису водню. Дуже концентрована речовина, популярна в медичній практиці Північної Америки. У складі немає ніяких добавок. У чистому вигляді використовується для знебварвлення волосся, а розбавлений застосовується в якості антисептика.

Найрідкіснішою формою пероксиду вважається гідроперит. Ця суха речовина, яка випускається у вигляді пігулок. Ліки є сумішшю H2O2 і сечовини. Вони виконують дезинфікуючу дію.

Лікувальні властивості

Лікувальні властивості перекису водню

Лікувальні властивості перекису водню виняткові і різноманітні. Головна перевага препарату – його антиоксидантні якості. Пероксид знищує бактерії і віруси, позбавляє від токсинів, паразитів і грибка. Речовина також нормалізує рівень кисню в організмі. Основні лікувальні властивості перекиси водню:

 • Нормалізує функції шлунково-кишкового тракту;
 • Відновлює кислотно-лужний баланс;
 • Прискорює загоєння тканин;
 • Регулює роботу ендокринної системи;
 • Нормалізує роботу серцево-судинної системи;
 • Живить клітини.

Офіційна медицина визнає перекис водню одним з кращих засобів для дезинфекції ран. Цей препарат активно використовують при накладенні пов’язок і під час проведення хірургічних операцій.

Застосування в народній медицині

Перекис водню здобув велику популярність у сфері традиційної медицини. Проте серед народних цілителів засіб також набув свого місця. Багато хто рекомендує використати пероксид в якості допоміжного препарату при лікуванні величезної кількості захворювань, до яких належать шкірні недуги, простудні захворювання і хворі зуби. Варто пам’ятати, що внутрішнє вживання перекису водню має на увазі розчини препарату у воді, концентрація яких залежить від даного конкретного випадку.

При позитивному ефекті вживання перекису у багатьох людей виникає бажання збільшити дозу ліків. Цього робити ні в якому разі не варто. Токсини повинні виводитися природно, а додатковий тиск на цей процес призводить до погіршення стану слизових тканин.

При нежиті і ангіні

Лікувальні властивості перекису водню

При лікуванні важкої нежиті, гаймориту або ангіни перекис водню використовується замість крапель для закладеного носа. Цей хороший антисептичний засіб, який очищає слизову оболонку і чинить знезаражувальну дію.

Не можна проводити лікування перекисом в чистому вигляді. Це може привести до розладу захисної мікрофлори і опіків.

Дозування препарату для різних віків:

 • 1-5 років – 1 крапля перекису на столову ложку кип’яченої води;
 • 5-10 років – 1-5 крапель на столову ложку кип’яченої води;
 • 10-14 років – 5-8 крапель перекису на столову ложку кип’яченої води;
 • Дорослі – 8-10 крапель перекису на столову ложку кип’яченої води.

При отиті

Лікувальні властивості перекису водню

Для лікування отиту рекомендують використати 3% перекис водню. Необхідно лягти на диван і закапати 5-10 крапель в хворе вухо. Після цього треба полежати декілька хвилин, щоб засіб не вилився назовні. Ознакою того, що перекис діє, буде характерне шипіння. Слід прибрати залишки препарату ваткою і повести процедуру на другому вусі. Курс триває упродовж тижня. Тривалість лікування може різнитися, вона залежить від тяжкості захворювання.

При пародонтозі

Лікувальні властивості перекису водню

Перекис водню не є болезаспокійливим засобом, проте в якості антивірусного, антибактеріального і протигрибкового засобу він ефективний при лікуванні збудника, який викликає інфекцію. При пародонтозі пероксид можна застосовувати внутрішньо і зовнішньо. Зовнішнє використання включає розчини для полоскань, масаж ясен і змішану з перекисом зубну пасту. Для приготування внутрішнього лікувального розчину додайте краплю перекису водню в 100 мл кип’яченої води. Це дозування однієї порції.

Засіб треба приймати на порожній шлунок три рази в день. Перша частина курсу триває тиждень, після чого робиться перерва в три дні і проводиться ще один тиждень терапії. Оптимальний варіант загальної профілактики пародонтозу для зайнятих людей – додавання перекису водню в зубну пасту. На стандартний тюбик досить двох-трьох крапель пероксиду. Щітка не має бути занадто жорсткою. Масаж ясен робиться в особливо важких випадках. Береться ватний тампон і змочується в перекисі водню.

Ясна необхідно обробляти дуже акуратно, не більше двох-трьох хвилин. Тривалість терапії близько місяця.

При вітряній віспі

Лікувальні властивості перекису водню

При згадці вітрянки у свідомості майже кожного спливає зеленка. Проте цей не єдиний засіб лікування, він потрібен для уникнення зараження дитини через прищики, що розкрилися, а також для спостереження за перебігом захворювання. Окрім зеленки висипання можна обробляти перекисом водню. Для лікування необхідно використати трипроцентний розчин. Терапія проводиться точно також, як і у разі застосування зеленки.

Обробка перекисом водню робить хороший ефект, проте у цього методу визначені недоліки:

 • Перекис водню не залишає слідів на шкірі, тому дуже складно перевірити, які прищики були оброблені і скільки нових з’явилося;
 • Часте використання засобу висушує шкіру. Необхідно особливо акуратно змащувати тільки прищики, щоб велика кількість перекису водню не потрапила на шкіру.

Перекис водню – це хороший антисептик, проте він не позбавляє від
вітряної віспи. При появі захворювання краще відразу звернутися до педіатра, щоб він призначив правильне лікування.

При вуграх і шкірних висипаннях

Трипроцентний перекис водню використовують для дезинфекції ран, усунення мертвої шкіри і в якості загоєння слизової ротової порожнини. Розчин пероксиду також зупиняє невеликі кровотечі і лікує рани. Якщо можливо, деякі медики рекомендують опускати пошкоджені ділянки тіла в ємності з перекисом водню на п’ять-десять хвилин, не довше. Проте у більшості випадків досить змазування і легкого промивання на відкритих ранах.

Для вибілювання зубів

Трипроцентний перекис водню можна використати в якості обполіскувача для порожнини рота. Нескладна процедура такого роду допомагає добитися білизни і поліпшення міцності зубів. Профілактика розчином пероксиду дозволяє заощадити на дорогих сеансах вибілювання зубів у професійних стоматологів. Рецепт розчину з пероксиду водню для
вибілювання зубів
:

 1. Змішайте 100 мл кип’яченої води і не більше 30 мл трипроцентного перекису водню;
 2. Особливо важливо не додавати більшу кількість пероксиду, це може бути небезпечно для слизової порожнини рота і емалі зубів;
 3. Полощіть рот два раз на день, не більше, упродовж тижня.

При грибку нігтів

Для багатьох грибок нігтів стає серйозною проблемою, хоча на початковій стадії захворювання симптоми проявляються у вигляді всього лише маленьких косметичних дефектів. Починати терапію перекисом водню краще всього саме на цьому етапі хвороби, так підвищується вірогідність позитивного результату. До народних засобів лікування грибка нігтів належать терапії з використанням яблучного оцту, часнику, йоду, ванночки з морською сіллю і содою і багато інших.

Перекис водню має схожі з цими продуктами антисептичні властивості і користується великою популярністю.

 1. Підготуйте 3% оцет і перекис водню, вибілювач, вату або серветки, вазелін і олія чайного дерева;
 2. Змішайте інгредієнти в однакових пропорціях і намочіть отриманим розчином вату або серветку. Прикладіть змочений шматочок до проблемного нігтя і тримайте до тих пір, поки не припиниться шипіння;
 3. Додайте в тазок з теплою водою трохи вибілювача і опустите в нього нігті на декілька хвилин. Сполосніть нігті теплою водою і витріть їх м’якою тканиною;
 4. Зробіть суміш з вазеліну і олії чайного дерева. Інгредієнти мають бути в рівних пропорціях. Обробіть хворі ділянки отриманою сумішшю;
 5. У залежності, де проблемні нігті, надіньте шкарпетки або м’які рукавички. Продовжуйте подібні процедури упродовж одного тижня.

Прийом по методу Неумивакіна

Неумивакін Іван Павлович – це відомий радянський професор, володар престижних наукових премій, а також розробник програми космічної медицини. Окрім всього іншого Неумивакін відомий створенням методики лікування пероксидом водню. Усі лабораторні досліди професор випробовував на собі. Згідно з думкою доктора Неумывакина, призначенням медицини є об’єднання знань офіційних і народних засобів лікування.

Саме за цим принципом створювався метод використання перекису водню, за допомогою якого вилікувалися багато пацієнтів, у тому числі і дружина професора Неумивакіна.

 • Внутрішній метод включає застосування всередину розчинів перекису, її закапування і клізми;
 • Зовнішній метод має на увазі використання перекису в цілях дезинфекції;
 • Внутрішньовенне введення вважається найважчим і ризикованішим методом, для виконання якого потрібна наявність певних медичних навичок.

Захворювання, які виліковуються методом Неумивакіна:

 • Шкірні захворювання – бородавки, грибкові ураження;
 • Ендокринні захворювання – цукровий діабет проблеми з щитовидною залозою;
 • Інфекційні і вірусні проблеми;
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту – виразка, гастрит, запор, геморой;
 • Патології серцево-судинної системи – гіпертонія, варикоз, ішемічна хвороба серця;
 • Онкологічні захворювання;
 • Проблеми із зубами – пародонтоз, стоматит, карієс.

Особливо важливо застосовувати розчин з перекисом натщесерце. Ігноруючи це правило, ви ризикуєте отримати розлад шлунку або інші неприємні наслідки. План внутрішнього застосування перекису водню за методикою Неумивакіна:

 1. Розчиніть одну краплю перекису водню в двох-трьох столових ложках кип’яченої води. Засіб застосовується за дві години до їжі
  (або за годину після) три рази в день;
 2. Щодня збільшуйте розмір однієї дози на краплю перекису. Ви повинні дійти до десяти крапель три рази в день. Після подібної десятиденної терапії зробіть перерву на 2-3 дні, а потім починайте другий етап терапії відразу з десяти крапель перекису;
 3. Після другого етапу курсу знову зробіть перерву і починайте останню стадію лікування. Під кінець кількість перекису в одній дозі складатиме тридцять крапель. Ні в якому разі не продовжуйте збільшувати розмір порції, це може стати небезпечно. Закінчуйте терапію на тридцяти краплях.

Подібне лікування особливо ефективно при лікуванні внутрішніх інфекцій і профілактиці ракових захворювань. Результати клінічних досліджень, які професор Неумивакін проводив на собі і добровольцях, дали позитивний результат.

Протипоказання і шкода

Звичайне грамотне зовнішнє застосування перекису водню не представляє особливої шкоди. Проте передозування засобів для внутрішнього застосування може привести до опіків слизових оболонок, коліту або гастриту.

Протипоказання застосування перекису водню:

 • Алергічна реакція на препарат;
 • Наявність трансплантованих органів. Перекис водню стимулює роботу імунної системи, що може привести до відторгнення донорського органу.

Можливі неприємні наслідки використання перекису водню:

 • Ознаки простудних захворювань, наприклад, нежить, кашель або хворе горло;
 • Висипання на шкірі;
 • Втома, сонливість, загальне погіршення імунітету;
 • Розлади шлунково-кишкового тракту, нудота, печія.

Після застосування пероксиду водню підвищується кількість токсинів, що виводяться з організму, які потрапляють в кров зважаючи на зруйновані киснем мікроби. Неприємні наслідки використання перекису водню є природним результатом цього процесу.


Якщо після початку застосування засобу ви відчули якісь симптоми погіршення здоров’я, необов’язково відразу припиняти терапію. Можна спробувати зробити невелику перерву на 2-3 дні і зменшити дозу ліків. Якщо подібні заходи не подіють, переключіться на інший метод терапії.

Top