Лікувальні властивості винограду, ампелотерапія

Про те, що виноград має лікувальні властивості, відомо дуже давно. Методи лікування різних захворювань за допомогою винограду, дістали навіть спеціальну назву — ампелотерапія.

Ампелотерапія порівнянна по ефективності з санаторно-курортним лікуванням на мінеральних водах. З давніх часів, виноград застосовувався для терапії, а також для того, щоб відновити сили і налагодити обмін речовин.

Склад і цілющі властивості винограду

Виноград насичений великою кількістю кальцію, заліза, міді, цинку і магнію. Саме через це виноград рекомендується тим, хто страждає серцевими захворюваннями.

У винограді багато вітамінів групи B, PP і С, а також каротину, фолієвою, бурштиновою і лимонною кислот. Виноград підвищує рівень гемоглобіну і стимулює діяльність головного мозку.

цілющі властивості винограду

Виноградна лоза є символом молодості і життя. Медики використовують практично все: шкірку, виноградні кісточки, сік, м’якуш і навіть виноградне листя. Виноградні кісточки містять антиоксиданти.

Які хвороби лікують виноградом

За допомогою винограду можна прекрасно впливати на артеріальний тиск і на здатність згущуватися крові. Річ у тому, що виноград містить флавоноїди. Якщо ви хочете відновити артеріальний тиск, вам щодня потрібно з’їдати не менше 60 виноградин. Якщо це робити регулярно, то ефект незабаром буде помітний.

Червоний виноград містить молекули ресвератрола, який покращує обмінні процеси в усьому організмі. Вживаючи червоний виноград, ви понизите рівень цукру у крові.

Сік винограду прекрасно тонізує. Окрім цього, виноградний сік використовують при астенії (виснаженні нервової системи). У винограді багато глюкози, фруктози і аскорбінової кислоти.

Які хвороби лікують виноградом

Цукор в ягодах винограду потрапляє в організм та кров без змін. При його вживанні підвищується тонус сердечного м’яза. Якщо у вас проблеми з серцево-судинною системою, то вам, неодмінно, потрібно їсти виноград.

Кісточки винограду містять речовини, схожі по складу з жіночим статевим гормоном фітоестрогеном. Виноград — прекрасний потогінний і сечогінний засіб.

Виноградний сік сприяє зниженню холестерину

Виноградний сік сприяє зниженню холестерину і його можна пити при простудних захворюваннях.
Виноград — прекрасна сировина для косметологів. Виноградні кісточки, можна ретельно розжовувати або збирати, просушувати і молоти в кавомолці.

До речі, м’ясо, приготоване у виноградному листі, дуже смачне. Їх додають також у будь-які салати і використовують при приготуванні зелених щі разом з щавлем.

 
 
Top