Лікування горла народними засобами — полоскання, компреси та інгаляції

Лікування горла народними засобами вже давно укорінилося в повсякденному житті людини. Таке лікування болю в горлі має масу переваг, головні з яких це дешевизна, простота в приготуванні і, звичайно, висока ефективність. За допомогою народних засобів можна вилікувати такі захворювання, як грибок горла, стафілококи, поліпи, ангіна, бронхіт, папіломи і набряк горла.

На жаль, рак горла навіть на початковій стадії не вийде вилікувати, але ви можете користуватися ними для профілактики, а також для збільшення ефективності основного лікування. Кісту в горлі теж не часто можна вилікувати народними засобами, тому в даному випадку вам необхідно покластися на рекомендації лікаря.
Разом з болем в горлі при інфекційних захворюваннях характерні такі симптоми:

 • почервоніння;
 • першіння в горлі;
 • сухість;
 • відділення мокроти і слизу;
 • кашель;
 • відчуття грудки в горлі;
 • хрипкість.

Якщо ви визначили у себе хоча б один з цих симптомів, то лікування горла народними засобами буде для вас найоптимальнішим варіантом. А дізнатися про те, як правильно лікувати хворе горло, ви зможете в нашій статті. Давайте розглянемо способи, за допомогою яких це можна зробити.

Лікування горла народними засобами - полоскання, компреси та інгаляції

Полоскання горла

Полоскання горла — це одне з ефективних народних засобів для лікування болю в горлі, запалення зв’язок і мигдалин. За допомогою полоскання можна лікувати горло як дорослим, так і дітям.
Також не заборонено полоскання і вагітним жінкам. Ця процедура допоможе зняти набряклість, поліпшити відтік мокроти і позбавити від піршіння і грудки в горлі.
Вам слід знати, що після полоскання горла не можна приймати їжу і пити впродовж години.
Також не рекомендується виходити на вулицю впродовж декількох годин після полоскання.

Лікування горла народними засобами - полоскання, компреси та інгаляції

Народні рецепти компресів

Компреси для лікування хворого горла теж дуже ефективний народний засіб.
Компреси бувають різних видів, деякі з яких не рекомендується ставити зовсім маленьким дітям або вагітним жінкам.
Давайте детальніше розглянемо, як правильно ставити компреси при болі в горлі.

 • Найпопулярнішим і ефективнішим на сьогодні являється горілчаний(спиртовий) компрес. Ставити його дуже просто, для цього треба усього лише змочити бавовняну тканину в горілці або 40% спирті, віджати так, щоб з тканини не крапало, а після цього прикласти компрес до горла. Зверху необхідно покласти шар з поліетиленової плівки і зав’язати горло теплим шарфом.
  Такий зігріваючий компрес допоможе зняти набряклість і біль в горлі, а також позбавитися від кашлю і полегшити відтік мокроти. Дорослим такий компрес треба тримати 3-4 години, а для дітей час необхідно зменшити до години або двох.
 • Ще один спосіб поставити компрес зажадає наявності капусти і меду. Свіжий капустяний лист слід обшпарити окропом, змастити медом і прикласти до горла, коли лист трохи охолоне. Зверху також треба прикласти плівку і зав’язати шарф. З таким компресом можна ходити не більше шести годин, а ставити його можна три рази на день.

Коли ставите компрес, відмінним рішенням буде ще і прогрівання ніг. Об’єднавши ці два способи лікування, ви доб’єтеся найбільш ефективних результатів.

Лікування горла народними засобами - полоскання, компреси та інгаляції

Інгаляції для лікування

Такий народний засіб як інгаляції — теж відмінне рішення для лікування горла в домашніх умовах. Особливо популярним колись була інгаляція над картоплею, але у наш час існує безліч різних олій і трав, за допомогою яких можна робити інгаляцію для лікування горла.
Для інгаляцій існує спеціальне пристосування, яке називається небулайзером. Але якщо немає можливості придбати його, то вам на допомогу прийде звичайний чайник або каструля. Все, що вам треба зробити — закип’ятити, додати в неї ефірні олії, евкаліпта, мати-й-мачухи, чебрецю або будь-яких інших рослин, потім накрити голову рушником, розташувати обличчя над парою і вдихати його ротом.Також варіант з інгаляціями ніхто не відміняв. Він хоч і старий, але ефективний в лікуванні ангіни, першіння в горлі, кашлі і інших симптомах і захворюваннях.

Домашні ліки

Народні засоби для лікування горла пропонують різні відвари і настої, за допомогою яких можна значно поліпшити стан людини при захворюванні. При цьому для приготування лікувальних найчастіше використовується: мед, імбир.
Також дуже часто використовуються відвари трав з додаванням ефірних олій. Ви можете комбінувати інгредієнти за своїм смаком, проте, перш ніж лікувати горло народними засобами, вам необхідно переконатися, що у вас або вашої дитини немає алергії ні на один із запропонованих інгредієнтів. Детальніше про лікування горла народними засобами у відео нижче.
Якщо протягом тижня після лікування горла народними засобами ви не помітили поліпшення, вам необхідно негайно звернутися до лікаря.

Лікування горла народними засобами - полоскання, компреси та інгаляції

Відео матеріали

 
 
Top