Лікування нежиті народними засобами в домашніх умовах

Нежить примушує мучитися. Днем соплі ллються градом, вночі дихати важко. Говорять, що нежить якщо не лікувати, то вона проходить за 7 днів, а якщо лікувати, то за тиждень. Це абсолютно не так, адже якщо не лікувати звичайну нежить, то вона може перетворитися на складнішу форму. Тоді тривалого лікування не уникнути.

Лікування нежиті народними засобами в домашніх умовах почате якнайскоріше, дозволяє уникнути неприємних ускладнень, викликаних звичайним запаленням слизової оболонки носа.

Ефективні методи для боротьби з ринітом

likuvannia negiti narodnimi zasobami v domashnih umovah

Прогрівання при нежиті

Процедура прогрівання протипоказана, коли з носа виділяється гнійний вміст. У інших випадках сміливо прогрівайте ніс за допомогою солі. Для цього сіль звичайна або йодована насипається в сковорідку і прогрівається. Після цього насипається в полотняний мішечок і прикладається до носових пазух. Стежте за температурою мішечка з сіллю, щоб не викликати опіки.

Легкий спосіб прогріти хворий ніс — намазати шкіру над крилами і пазухами носа йодом. Краще намазувати перед сном, оскільки йод не у всіх швидко вбирається. Щоб уникнути шкірних опіків від йоду, вранці змащуйте ці ділянки дитячим кремом.

Промивання при нежиті

Давно забутий метод, але дуже дієвий — промивати ніс мильним розчином. Мило для цих цілей підійде звичайне господарське, а можна узяти і дігтярне, оскільки воно має дезинфікуючі властивості.

Промивання сольовим розчином прекрасний засіб у боротьбі з нежиттю. У склянці окропу розчиніть щіпку солі, додайте крапельку соди і краплю йоду. Спробуйте по черзі вдихати теплий розчин в кожну ніздрю. Потім ретельно прочистите носові ходи (висякайтеся).

Цей же розчин застосовують і з однією лише сіллю, але можна узяти не звичайну кухарську, а морську. Ефект буде кращий, ніж у розрекламованих засобів від нежиті.

Промивати носові пазухи і ходи можна і відваром евкаліпта. Для цього заваріть окропом столову ложку висушеного листя евкаліпта. Проваріть хвилин 5. Потім відцідіть і полощіть ніс.

Промивати ніс бажано часто, близько 5-6 раз на добу. Адже бактерії розвиваються дуже нестримно і здатні опускатися вниз по дихальних шляхах, викликаючи болі в горлі і кашель.

Краплі з підручних засобів проти нежиті

В якості крапель можна використати сік буряка. Краще розвести його кип’яченою водою в співвідношенні 1:1.
Цибульний сік, мед і вода беруться в такому співвідношенні — 1:1:2. Закапувати по 2-3 краплі хоч би двічі в день.

Сік каланхоє дозволяє ефективно прочистити пазухи носа. Лист рослини нарізається, свіжовіджатий сік закапується в кожну ніздрю. Приготуйте носову хустку. Адже цей сік дратує слизову оболонку носа і викликає бурхливе чхання.

Ароматичні олії

З нежиттю здатні боротися такі олії: цитрусові, ментолові, олія герані, ялицева. Відчувши перші ознаки застуди, декількома краплями будь-якою з вищезгаданих олії змастіть крила носа, скроні. Можна додати олію в аромолампу. Запалити свічку і подихати приємними випарами. Приймаючи ванну також крапніть декілька крапель у воду. Це дозволить розпрощатися з нежиттю всього за декілька днів. Ментоловою олією можна закапати ніс.

Інгаляції із застосуванням трав

Евкаліпт дуже хороший засіб для інгаляції. Для цього заварюється столова ложка сухої сировини на 200 мл води. Після закіпання зніміть з вогню і дайте трохи охолонути, потім накрийте голову теплим махровим рушником, нахиліться над ємністю з відваром евкаліпта і вдихайте цілющі випари.

Соснові бруньки також підійдуть для цієї процедури. Дихати парами необхідно як можна довше, поки є випари. Постарайтеся не обпектися паром. Після процедури не можна виходити на вулицю. Простежте, щоб в приміщенні також було досить тепло.

Якщо з носа пішли гнійні виділення, прогрівань слід уникати. Оскільки тепло провокує і прискорює збільшення кількості гнійних бактерій.

Усі процедури, описані вище бажано проводити в комплексі. Тоді лікування нежиті народними засобами в домашніх умовах дасть позитивний результат. І чим раніше почати лікування, тим швидше прийде
полегшення.

Top