Лікування запору народними засобами в домашніх умовах

Кожна людина хоч раз в житті переживає таке неприємне відчуття, як неможливість дефекації. Якщо це буває зрідка, то можна все виправити, з’ївши продукти, що мають послаблюючу дію. У тому випадку, коли це буває регулярно, слід звернути увагу на своє здоров’я.

Процес звільнення кішківника багато в чому залежить від харчування і фізичної форми людини. Масаж м’язів живота також допомагає звільнити кішківник.
Лікування запору народними засобами в домашніх умовах пропонує декілька варіантів:

  • очисні клізми;
  • лікарські трави;
  • продукти, стимулюючі процес звільнення;
  • профілактичні заходи.

Очисні клізми

Клізма — застосовується як дієвий і швидкий засіб для усунення запору. Для проведення очисних заходів за допомогою клізми існують деякі протипоказання: тріщини і виразки в задньому проході, всілякі запалення і кровотечі. Клізми бувають масляні — для очищення кішківника знадобиться соняшникова олія, можна узяти і звичайний вазелін. Для проведення процедури олію підігрівають до 38 градусів, і вводять в задній прохід.

Тепла олія розслабляє м’язи кішківника, а також робить калові випорожнювання слизькішими, що сприяє звільненню. Цю клізму необхідно робити з урахуванням часу дії — 10 годин. Тому найкращий час для такої клізми — увечері перед сном.

Гіпертонічна клізма проводиться із застосуванням звичайного сольового розчину. Сольова клізма розм’якшує вміст кішківника і сприяє м’язовому скороченню. Час дії цього розчину близько 15 хвилин. Після введення вмісту клізми слід полежати деякий час на боці для кращого розчинення калу.

Народні засоби, що допомагають в лікуванні запору

likuvannia zaporu narodnimi zasobami v domashnih umovah

  • листя сени хороший засіб від запору. На одну велику ложку висушеної і подрібненої сировини знадобиться склянка окропу. Усе це настояти і процідити. Пити тричі в день по одній столовій ложці.
  • кора крушини настоюється на горілці три тижні. Для цього знадобиться 0,5л горілки і столова ложка сухої кори. Приймати перед їжею за 30 хвилин по маленькій ложці.
  • корені кульбаби (1 ст. ложка) добре промити і порізати, всипати в киплячу воду (200мл). Проварити протягом півгодини, дати настоятися і процідити. Пити до їжі по чарочці (50 мл).
  • листя алоэ деревовидного сприяють звільненню кішківника. Один з рецептів із застосуванням алоэ і меду: на 1 частину подрібненого листя рослини додати 2 частини рідкого меду. Ретельно перемішати і залишити на добу. Ліки готові. Приймати уранці, відразу після пробудження, по 1 чайній ложці. Снідати можна за годину.
  • свіжий сік картоплі пити до їжі по 100мл. Лікування продовжувати два тижні.
  • добре зарекомендував себе і деревій. Він має здатність розгонити жовч, а та, у свою чергу, чинить послаблювальну дію.

Профілактика і харчування при запорі

При схильності до запорів, обмежте споживання жирного м’яса і риби, хлібних і кондитерських виробів, молока. А ось кисломолочні продукти бажані до вживання, оскільки сприяють процесу травлення і покращують мікрофлору кішківника, а це корисно впливає на увесь організм. Курага, яблука, чорнослив, натуральний мед, буряк також викликають послаблюючий ефект. З каш дуже корисною вважається вівсяна, вона здатна налагодити травлення. При недотриманні режиму харчування частенько виникає запор.
Харчуватися слід кілька разів в день, притому велика частина їжі повинна доводитися на першу половину дня. На вечерю не перевантажуйте шлунок. Вночі процеси травлення сповільнюються, тому їжа виявиться баластом, що веде до проблем з організмом.


 
 
Top