Липовий мед: користь і шкода

Мед відомий людству з дуже давніх часів. Корисність липового меду підтверджена медициною. Цей продукт не має собі подібних за змістом корисних вітамінів і макроелементів. Липовий мед, який щойно відкачали, має строкатий аромат і структуру рідини зі злегка бурштиновим або зеленуватим відтінком. Смак липового меду може бути з гірчинкою, але це компенсується чудовим післясмаком. Під час зберігання мед змінює свій колір.

Десь приблизно на третій місяць або ж раніше, перетворюється на тверду масу — кристалізується. Якщо мед з додаваннями сторонніх речовин, такими як вода або цукор, меду не кристалізується тривалий час.

Липовий мед: користь і шкода

Мед є таємницею для вчених, до його складу входять близько 400 сполук і речовин, у чому напевно і полягає магія цілющості.

Мед з квіток липи складається на 20 відсотків з води, основна кількість складають глюкоза та фруктоза, що залишилася частина складається з сухих речовин. 6-8% займає мальтоза, яка позитивно впливає на кишечник.

Мед складається з таких корисних речовин:

  • тіамін;
  • рибофлавін;
  • пантотенова кислота;
  • піридоксин;
  • нікотинова кислота;
  • біотин;
  • ніацин;
  • токоферол;
  • аскорбінова кислота.

Неймовірна ефективність меду полягає в практично унікальному поєднанні вітамінів та інших речовин. Це робить мед унікальним продуктом.

Продукт, вироблений бджолами, включає в себе кислоти (органічні й ні), які дуже корисні для  організму. Кислоти органічного походження привносять меду кислуватий присмак і володіють антибактеріальними властивостями. Дана видатна риса відрізняє липовий мед від всіх інших.

Крім видатних гастрономів якостей, у меду з липи значне зміст позитивних рис. Мед має протизапальні, потогінні якості. Тим самим будучи надзвичайно корисними при лікуванні нежиті, ларингіту, трахеїту, синуситу і бронхіальної астми. Для лікування стоматиту і ангіни розчиняють невелика кількість у воді і прополіскують ротову порожнину.

Мед не слід додавати в гарячу воду. При дії високих температур лікувальні якості меду знижуються.

Липовий мед допоможе при безсонні, розчинивши ложку меду в склянці молока і випивши його на ніч. В парі з козячим молоком часто використовується при лікуванні туберкульозу.

Нетрадиційна медицина радить використовувати липовий мед як засіб від опіків, екзем та гнійних запалень. А в косметиці популярність меду не знижується на протязі багатьох років. Хороший мед буде корисний як дитячому організму так і пристарілому. Всього одна чайна ложка на день, при регулярному застосуванні здатна зміцнити імунітет, поліпшити роботу серця і підняти настрій.

Липовий мед: протипоказання

Протипоказання до вживання бджолиних продуктів маються у діабетиків або у людей страждаючих алергічним діатезом.

Липовий мед протипоказаний чоловікам, оскільки липа це жіноче дерево, і в ній містяться багато жіночих гормонів.

Лікування аерозольним методом не рекомендоване людям з астмою, міокардитом, серцевою недостатністю, розширеними альвеолами.

Липовий мед: користь і шкода, якщо зробити перелік, то користь переважає. Але як і в будь-якій справі потрібно знати золоту середину. Наприклад, майбутнім мамам або вже годуючим, медом не варто захоплюватися, зловживання може привести до розвитку алергії у дитини.

Баночка меду стане відмінним подарунком для всіх членів сім’ї.

 
 
Top