Лужні інгаляції — склад і застосування для дітей і дорослих.

Робити лужні інгаляції можна як дорослим, так і дітям. Лужні інгаляції — відмінний спосіб лікувати сухий і мокрий кашель та нежить, також, такі інгаляції допомагають полегшити стан хворого при ларингіті, фарингіті, бронхіті і навіть при підвищеній температурі. Якщо правильно приготувати розчин для лужної інгаляції, то перші результати ви побачите вже через три дні.

Робити лужні інгаляції можна як дорослим, так і дітям.
Існує велика кількість способів і пристосувань робити це в домашніх умовах. Перший спосіб, який ми розглянемо в нашій статті, зажадає наявності спеціального пристосування для інгаляцій, яке називається небулайзер.

Використання небулайзера

Інгаляція небулайзером — найефективніший спосіб лікування захворювань дихальної системи. Небулайзер є спеціальним апаратом з маскою, всередину якого заливається розчин. Маска надівається на обличчя і хворий вдихає пари розчину.

Дуже важливо контролювати температуру води, щоб хворий не обпалив дихальні шляхи гарячою парою. Вдихати розчин для інгаляції треба обережно і повільно.

Небулайзер для інгаляції хороший тим, що доставляє усі лікувальні компоненти безпосередньо в легені через усі органи дихання, завдяки чому ефективність такої процедури стає вище. Робити інгаляції за допомогою небулайзера можна як дорослим, так і дітям.
Коли ви починаєте лікування лужними інгаляціями за допомогою небулайзера, кількість процедур може складати 8 раз на день. Поступово вам слід скоротити цю кількість до двох, щоб організм не звикав до такої процедури.
Для проведення лужної інгаляції за допомогою небулайзера можна використати два варіанти:

  • Приготувати лужний розчин самостійно, змішавши 0.5 чайних ложки
    соди з теплою кип’яченою водою.
  • Купити готову лужну мінеральну воду, подібну Боржомі.

Зробивши розчин для лужної інгаляції, заливайте його в небулайзер, після чого можете починати обережно вдихати лужні пари. Це посприяє швидкому виведенню мокроти з організму, завдяки чому одужання настане набагато швидше.

Лужні інгаляції - склад і застосування для дітей і дорослих

Як зробити лужну інгаляцію в домашніх умовах?

Але що робити, якщо небулайзера удома немає? Як зробити лужну інгаляцію в домашніх умовах без використання небулайзера? Існує два способи, за допомогою яких можна легко зробити лужну інгаляцію вдома.

  1. Перший спосіб найпростіший і примітивний, він прийшов до нас ще з часів юності наших бабусь. А полягає він в наступному: приготувавши лужний розчин або купивши лужну воду, ви повинні залити її в звичайну каструлю і довести до кипіння.
    Після цього треба накинути на голову рушник і акуратно розташувати обличчя над парою. Будьте акуратні! Регулюйте висоту і положення обличчя так, щоб не обпектися. Встановивши каструлю, починайте вдихати пару носом або ротом, залежно від локалізації захворювання. Продовжуйте не менше 7 хвилин.
  2. Другий спосіб — більше вдосконалена версія першого. Все відбувається аналогічно, тільки тепер вам знадобиться не каструля, а пластмасовий інгалятор, який ви можете придбати в аптеці.
    Він є двома пластмасовими чашами, які з’єднуються між собою, а зверхху встановлюється підставка для обличчя. Ви наливаєте лужний розчин в інгалятор, фіксуєте обличчя на підставці і починаєте обережно вдихати.

Такі домашні інгаляції можна проводити дорослим, дітям і навіть вагітним. Лужний розчин допоможе вивести залишки мокроти, знищити бактерії і прискорити відступ хвороби.
Робити лужні інгаляції дуже просто в домашніх умовах. Головне — контролюйте температуру пари, щоб не обпалити собі органи дихання. Постарайтеся зміцнити імунітет до зими, щоб не простудитися і не шукати способи лікування.

Лужні інгаляції - склад і застосування для дітей і дорослих

 
 
Top