Металевий присмак у роті при вагітності

Металевий присмак при вагітності відчувають багато жінок. Як правило, він буває найчастіший в першому триместрі. Коли смак металу у роті тільки з’являється, він може бути не чітко виражений, його важко описати. Враховуючи, наскільки це часто поширено і як мало, в порівнянні з нудотою, йому приділяється уваги, у багатьох жінок виникає питання, що це таке, які причини і що можна зробити, щоб позбавитися від нього. Відповіді на усі ці питання розглядатимуться в цій статті.


По-науковому це називається дисгевзія — патологія, при якій відбувається розлад смакових відчуттів. Дисгевзія — звичайна ознака вагітності в першому триместрі. Найчастіше у жінок спостерігається кислий або металевий смак в цей час і який зберігається навіть тоді, коли ви не їсте.

Металевий присмак у роті при вагітності

Багато жінок описують такий стан неначе п’ють з металевої чашки або як присутність чогось іржавого металевого у роті.

На жаль, ранкова нудота, яка також часто буває в цей час, погіршує ситуацію. Деякі жінки, які не відчувають ранкової нудоти, не відчувають і смаку металу. Але інші навіть за відсутності нудоти все одно відчувають такий присмак.

Металевий присмак при вагітності причини

Фактично, причина чому виникає такий присмак у роті під час вагітності, не відома. Існує тільки ряд припущень, які можуть викликати ці відчуття.

Гормони. Відомо, що вагітність викликає зміни гормонального фону в організмі жінки. В цей час починає вироблятися більша кількість одного гормону під назвою — естроген. Цей гормон серед інших функцій, також робить вплив на відчуття смаку.

По мірі збільшення в організмі цього гормону, збільшується його вплив на смакові рецептори. Смак змінюється кожного разу, коли зростає кількість естрогену в організмі жінки.

Нюх. При зміні гормонального фону відбувається і зміна нюху. А нюх і смак тісно пов’язані між собою. У багатьох вагітних жінок відзначається різке неприймання деяких запахів. Причому, поза вагітністю вони спокійно могли на них реагувати і вони, навіть, їм подобались. Цим можна пояснити і той факт, чому деякі жінки не переносять певні запахи і їжу впродовж усієї вагітності.

Затримка води в організмі жінки. Під час вагітності організм утримує більше води. Це може впливати і на зміни смаку і може бути однією з причин, що викликають металевий присмак.

Є припущення, що такі відчуття можуть служити гарантією того, що жінка:

 • Може не їсти ті продукти, які шкідливі для майбутньої дитини;
  Дати зрозуміти, що вона повинна включати в свій раціон більше продуктів, що містять кальцій і залізо.
 • Також такий стан деякі пов’язують з результатом дії токсинів, що виділяються лімфатичними вузлами і захисними функціями організму, щоб не була завдана потенційна шкода плоду, що розвивається.
 • Та все ж наявність смаку металу у вагітних жінок залишається загадкою. Адже він буває навіть тоді, коли жінка нічого не їсть, або її їжа безсумнівно безпечна.

Як позбавитися від металевого присмаку у роті

На жаль, на сьогодні важко контролювати таке відчуття і ще важче позбавитися від нього повністю. На щастя, відчуття металевого присмаку у роті має тенденцію з часом зменшуватися і проходити.
Більшість жінок страждають таким явищем тільки в першому триместрі. Далі, у міру розвитку вагітності, смак металу відчувається все слабкіше або зникає зовсім.

По мірі розвитку вагітності, заспокоюється гормональний фон і організм жінки просто пристосовується до свого стану. Але деякі жінки можуть відчувати смак металу упродовж усіх 9 місяців і з цим треба просто навчитися жити.

Зазвичай зменшити такі неприємні прояви можуть допомогти соуси. Вони збільшують вироблення слини, яка допомагає «змити» їх. Правда, є і інша сторона: надмірне слиновиділення може дратувати смакові рецептори і відчуття заліза може тільки збільшитися.

Що ще може допомогти полегшити неприємний металевий присмак?

 • Часте чищення зубів;
 • Чищення язика зубною щіткою;
 • Полоскання ротової порожнини рідиною, пропускаючи її крізь зуби;
 • Пиття води з лимонним соком або соком лайму;
 • Вживання цитрусових, таких як апельсини, грейпфрут або ананасів, ківі;
 • Вживання ферментованих (квашених) продуктів, таких як огірки, корнішони, оливки;
 • Зелені яблука;
 • Виключення цукру зі свого харчування або зниження його кількості;
 • Жувальна гумка може поліпшити смак у роті;
 • Полоскання ротової порожнини теплою водою з сіллю або содою.

Сольовий розчин готується з однієї чайної ложки солі і склянки води (250 грам). Можна полоскати розчином соди: 1/4 чайної ложки на склянку води. Полоскати кілька разів на день, щоб нейтралізувати рН у роті.

Можна пити холодну воду, якщо дозволяє погода, або просто воду кімнатної температури. Рідину для полоскання і жуйку, звичайно, треба вибирати натуральну, без хімічних складових, барвників, спирту.

Іноді наявність металевого смаку можуть викликати деякі домішки або ліки, які призначає лікар. Запитайте лікаря про побічні ефекти і якщо є можливість, то замініть їх на інші.

Безумовно, постійне відчуття металевого присмаку не дуже приємне відчуття. Але це не вважається якоюсь патологією вагітності, і воно пройде саме з течією вагітності. Але навіть якщо це не станеться і неприємний присмак зберігатиметься впродовж усього періоду вагітності, доведеться потерпіти. Все ж мами готові на багато випробувань заради своїх дітей.

Що може означати поява смаку металу у роті розповідає лікар

 
 
Top