Мускатний горіх користь і шкода

Мускатний горіх являє собою плід тропічного мускатника запашного, прекрасного вічнозеленого дерева, яке може плодоносити до 50 років. Мускатний горіх — плід, про який складаються легенди. Аромат мускатного горіха пряний і чуттєвий — це один з найсексуальніших ароматів. Пряністю, якою є мускатний горіх, широко і давно використовується протягом декількох тисячоліть усіма народами світу. Мускатний горіх, при всіх цінних лікувальних якостях має і деякі негативні сторони.

Мускатний горіх користь і шкода

Застосування мускатного горіха в медичних цілях

 • Мускатний горіх застосовується при безсонні, завдяки антидепресивній та заспокійливій дії;
 • Пряність покращує травлення і значно підвищує апетит;
 • Доброякісні пухлини, у тому числі мастопатія. Він має антиоксидантну дію і є засобом профілактики онкологічних і аутоімунних захворювань;
 • Підвищення імунітету, профілактика ГРЗ та інших вірусних захворювань. Можна застосовувати як полівітамінний засіб;
 • Збільшує здатність до навчання і ефективно покращує пам’ять, застосовують при атеросклерозі;
 • Варикозне (на будь-якій стадії) розширення вен за рахунок поліпшення кровообігу і підвищення еластичності судин;
 • Лікування артриту, міозиту, ревматизму та інших суглобових захворювань. Містить ефективні дози вітамінів і мікроелементів для здоров’я кісткової тканини;
 • Еректильна дисфункція у чоловіків і сексуальні розлади у жінок. Споконвіку мускатний горіх застосовувався як афродізіака. Його додають в багато добавок для лікування імпотенції;
 • Застосовують в косметології для додання аромату будь косметичному засобу. Косметичні засоби з мускатним горіхом пом’якшують шкіру, надають блиск і м’якість волоссю;
 • Використовують засіб при метеоризмі і при діареї, знижує процеси бродіння в кишечнику;
 • Деякі цілителі радять давати маленьку кількість горіха дітям для полегшення болю, при прорізуванні зубів;
 • При гіпертонії і тахікардії нормалізує тиск і знижує частоту серцевих скорочень;
 • При анемії підвищує рівень гемоглобіну (містить залізо і фолієву кислоту);
 • Як знеболюючий засіб при головному та зубному болю;

Мускатний горіх використовують в дієтах. Збільшує вироблення інсуліну, так як в кров рівномірно надходять рослинні кислоти. Пропадає почуття голоду і поліпшується травлення.

Лікарі, із задоволенням, призначають невеликі дози горіха для профілактики і лікування багатьох поширених захворювань. Так мускатний горіх більше корисний чи шкідливий — чаша терезів схиляється все-таки в сторону користі.

В кулінарії цей горіх незамінний. Для створення неповторного смаку і запаху страв з рису, картоплі, випічки, грибів і т.д. Господині всього світу і провідні кулінари широко застосовують цей горіх. Цей «чудо-горіх» — універсальний засіб для лікування захворювань і відмінний кулінарний засіб.

Протипоказання для мускатного горіха

Протипоказання для мускатного горіха

На світі немає продуктів, які не мають протипоказань. Ефірне масло (як, втім, і багато інших масла) не можна застосовувати при епілепсії, грудному вигодовуванні, вагітності та індивідуальній непереносимості.

При високих дозах мускатний горіх може викликати галюцинації, ейфорію, тахікардію, порушення координації рухів, непритомність, головний біль, пітливість, підвищення температури. Але це може статися тільки при значному перевищенні дози (понад 1 кг на 10 кг ваги).

Застосування в адекватних дозах попереджає багато хвороб, робить їжу смачнішою і додає казковий аромат косметичним засобам.

 
 
Top