Насіння льону — корисні властивості

Насіння льону - корисні властивості

Ще в далекому кам’яному віці насіння льону вживали в їжу. У біблії згадується про насіння льону як про добавку до хліба, а так само з нього робили масло. Насіння льону як лікувальний засіб першим відкрив Гіппократ. Він застосував відвар з них при шлунково-кишкових хворобах. Пізніше на Русі насіння стали застосовувати як засіб для пом’якшення та очищення. Було відмічено його бактерицидну властивість.

У минулому столітті, багато дієтологів вивчили властивості насіння льону. Його почали з успіхом вживати в дієтології. Це натуральний засіб допомагає людині в лікуванні деяких захворювань.

У таких розвинених країнах як у Німеччині насіння льону додають при випічці хліба. На одного жителя в рік в середньому припадає близько 1,5 кг насіння. У Канаді його застосовують як окремий повноцінний продукт, що входить в хлібобулочних виробів.

Льон багатий клітковиною, клейковиною, жирами та протеїнами. До протеїнів відноситься альбумін (близько 20%) і глобулін. Білок по харчової цінності оцінюють в 90 од. (за 100 взяли казеїн).

Цілющі якості насіння льону

Насіння льону багате поліненасиченими жирами, основою яких є альфа-линолієва кислота або АЛК. Вона входить в клітинні мембрани, сприяє розвитку мозку. Якщо забезпечити безперервне надходження АЛК в організм, то можна збільшити в’язкість крові, зменшити артеріальний тиск за рахунок розширення судин, збільшити антистресові показники організму.

Цілющі якості насіння льону

Під час вживання насіння льону організм отримує омега жирні кислоти. Наш організм не здатний їх синтезувати, але вони відіграють важливу роль у життєдіяльності людини. А мікроелементи, токофероли, бета-каротин і вітаміни сприяють швидкому засвоєнню жирів.

У продукті міститься до 40% харчових волокон, клітковини з них 8%. Вона допомагає м’яко очистити наш кишечник від застійних явищ.

Селен, який входить до складу допомагає позбутися доброякісних пухлин, перешкоджає їх утворенню, покращує зір, виводить з організму важкі метали.

Лігнани або «рослинні гормони» мають антибактеріальні властивості. Вони допомагають організму в боротьбі з вірусами і застудами. Обволікаючі властивості насіння допомагають позбутися кашлю. Незамінне воно і при харчових отруєннях. Полісахариди перешкоджають всмоктуванню токсинів.

Як приймати лляне насіння

Найчастіше його подрібнюють і тільки потім вживають в їжу. Але необхідно пам’ятати, що його треба запивати великою кількістю рідини. Заздалегідь не варто розмочувати насіння, воно окислюється і стає непридатними. Так само не варто на кілька днів молоти їх з тієї ж причини. Бажано змішувати розмелене насіння з медом у пропорції 1:1. Можна додавати мелені насіння в хлібобулочні домашні вироби, салати, каші.

Як приймати лляне насіння

Якщо ви вирішили просто очистити організм, то можна обмежитися 5 гр. в день. Під час лікування його приймають два рази по 4 гр. Курс можна продовжити до одного місяця. Потім подивіться на результат і після відпочинку можете продовжити.

Лікування хвороб лляним насінням

  1. Захворювання серця. Коли в крові збільшується холестерин, стінки кровоносних судин втрачають свою еластичність, збільшуються бляшки. Вони не дають можливості нормально пропускати потік крові. Насіння льону сприяє розсмоктуванню тромбових бляшок, очищає судини, збільшує їх еластичність, чим перешкоджає утворенню закупорок артерій і знижує ризик серцево-судинних захворювань.
  2. Ракові захворювання можуть виникнути через порушених метаболічних процесів. Балансу можна досягти за допомогою лігнанів. Вони забезпечують протираковий ефект. Насіння льону з іншими продуктами, які багаті вітамінами, здатні уповільнити цей процес, а іноді й зупинити його.
  3. Шлунково-кишкові захворювання. Всім, у кого проблеми з очищенням кишечника, допоможе дієтична клітковина льону. Полісахариди допомагають обволікати шлунок, сприяють протизапальної реакції під час гастриту і виразки.
  4. При астмі необхідно вживати його всього лише до 10 днів, і вже помітні результати.
  5. Людині, хворій на цукровий діабет необхідно, щоб у кров надходив інсулін. Це може забезпечити лляне насіння. Його жирні кислоти очищають печінку і змушують виробляти цей гормон.
  6. Насіння допомагає при набряках і затримці води в організмі.
  7. Під час стресів в організмі відбуваються руйнівні процеси, виробляючи токсичні речовини, наш організм сам собі завдає шкоду. Лляне насіння діє як заспокійливе.
 
 
Top