Німіють пальці ніг: що робити?

Німіють пальці ніг незалежно від віку, і причини оніміння дуже різноманітні — від нешкідливих, легко усунених, до серйозних, що вимагають медичної допомоги. Супутні онімінню симптоми — це легке поколювання, холодні кінцівки, відчуття, що ноги постійно мерзнуть.

Чому німіють пальці ніг

Порушення кровообігу в ногах. Може бути викликано носінням неправильного (вузького, тісного, на високому каблуці) взуття, довгим сидінням в статичній позі, надмірним навантаженням на ноги. Цю причину легко усунути, позбувшись від незручного взуття і змінивши положення тіла.

Німіють пальці ніг: що робити

 1. Німіють пальці на ногах і через проблеми з судинами — звуження судинного просвіту також порушує кровотік. З цієї причини найбільше страждають великі пальці ніг.
 2. Дефіцит вітамінів групи В, заліза і магнію.
 3. Травми — перелом пальця, сильний забій пошкоджують нервові закінчення. Цим і пояснюється оніміння.
 4. Оніміння пальців ніг неврологічного характеру має свою медичну назву — неврома, периферична нейропатія. Якщо залишити цю причину без уваги, то оніміння може поширитися на всю стопу, супроводжуватися больовими відчуттями і привести до виникнення ран, що важко гояться.
 5. Цукровий діабет, атеросклероз, міжхребцеві грижі, остеохондроз — діагностування цих хвороб теж допомагає відповісти на питання: «Чому німіють пальці ніг?» В цьому випадку виниклу проблему треба обов’язково вирішувати спільно з лікарем.

Чи можна боротися з проблемою власними силами?

Боротися з онімінням пальців ніг (якщо воно не з ряду симптомів серйозного захворювання) можна власними силами.

 • Підходити до вибору взуття розумно — вибирати зручність і комфорт, воліючи їх красі. Широкий носок, невисокий каблук, колодка повинна залишати для стопи трохи вільного простору, щоб ви могли поворухнути пальцями.
 • Вдома нормалізувати кровообіг в кінцівках можна, просто походивши босоніж по квартирі.
 • При сидінні намагайтеся не схрещувати ноги.
 • Масаж — онімілий палець можна спробувати розім’яти, потягнувши на себе і покрутивши з боку в бік.
 • Ванночки для ніг з морською сіллю, контрастний душ.
 • Здоровий спосіб життя, переоцінка харчових звичок — пристрасть до алкоголю, куріння, непомірне споживання кави викликають спазм судин, погіршуючи кровообіг.

Рецепти народної медицини при онімінні пальців ніг

 

Рецепти народної медицини при онімінні пальців ніг

Іноді повністю усунути симптоми оніміння або полегшити стан допомагають народні засоби.

 • Обгортання на ніч медом. Палець, що німіє, намазується медом і бинтується. На ногу надівається носок.
 • Контрастні ванночки вкупі зі скипидарною маззю. Поперемінно занурюйте пальці ніг то в холодну, то в гарячу воду — 5 підходів по 30 секунд. Потім змащуєте кінцівки скипидарною маззю і одягаєте на ніч шкарпетки. Такий метод сприяє зміцненню судин і нормалізує кровообіг у кінцівках.
 • Зігріваючий рецепт, сприяючий приливу крові до кінцівок. Натерти на ніч пальці камфорною маззю і надіти шкарпетку.
 • Метод ченців Тибету. Налити в ємність гарячої води і занімілим пальцем із силою надавити на дно. Такий спосіб швидко повертає чутливість в пальцях.
 • Лікувальне притирання. Для приготування потрібно літр води, кам’яна сіль (ст. л.), 10% нашатирний спирт (5 ст. л.), Камфорний спирт (10 г). Інгредієнти змішуються до повного розчинення солі. Специфіка застосування — втирати в суглоби на ніч.

Якщо власними силами впоратися не виходить, або оніміння повторюється із завидною частотою — поспішіть звернутися до лікаря, щоб встановити причину і вчасно почати її лікування.

 
 
Top