Обліпиха — корисні властивості та протипоказання

Обліпиха - корисні властивості та протипоказання

Якби треба було скласти список найкорисніших ягід, що ростуть в наших широтах, то цей список, безсумнівно, очолювала б обліпиха. Ця чудова ягода щедра не тільки на врожай (обліпиховий дерева в кінці літа просто потопають в ягодах), але і на лікувальні властивості. Обліпиха допомагає практично при будь-яких недугах! Втім, є у неї і протипоказання. Дана стаття допоможе вам не загубитися в лавині інформації про корисні властивості обліпихи і познайомитися з найбільш частими випадками її застосування.

Властивості обліпихи можна умовно розділити на дві групи: безпосередньо лікувальні властивості і косметичні.

Корисні властивості обліпихи

Спектр лікувальних властивостей обліпихи вкрай великий, від захворювань кишечника до облисіння; різняться і способи вживання цієї корисної ягоди. Всупереч розхожій думці, корисніше всього не свіжі ягоди обліпихи, а масло обліпихи, так як воно володіє великою кількістю корисних речовин, аніж не перероблені ягоди. Але про все по порядку.

Корисні властивості обліпихи

Свіжі ягоди. Перш за все, завдяки насиченості вітамінами (А, В1, В3, С) обліпиха є прекрасним засобом, щоб впоратися з весняним авітамінозом і зміцнити здоров’я організму в цілому. Високий вміст вітамінів та інших корисних речовин також сприятливо впливає на стан шлунково-кишкового тракту: відвар з листя обліпихи заспокоїть ваш кишечник і прискорить процес травлення.

Кашка з плодів обліпихи широко використовується офіційною медициною в якості протизаражувального і ранозагоювального засобу. Обліпиха володіє прекрасними регенеруючи ми властивостями, тому її часто застосовують при опіках різного ступеня тяжкості, а також при інших захворюваннях шкіри (пігментні плями, порізи, рубці).

Широке застосування знаходять також різні відвари. Наприклад, відвар з ягід і листя обліпихи допоможе при ревматизмі і подагрі, а відвар з насіння послужить прекрасним проносним засобом.

В цілому, можна сказати, що обліпиха — це, перш за все, прекрасний засіб при болях від різних запальних процесів. Застосування обліпихи в таких випадках зводиться до простого правила: якщо запалене всередині, значить, треба приймати обліпиху всередину (у вигляді різних відварів, настоянок або в свіжому вигляді). Якщо ж запалення зовні, наприклад, на шкірі, то і ягоду слід застосовувати зовнішньо, у вигляді примочок або мазі.

Обліпихове масло: корисні властивості

Тепер перейдемо до найцікавішого. Корисні властивості свіжих ягід обліпихи ні в яке порівняння не йдуть з дією, яку чинить на організм масло обліпихи! Завдяки переробці, ягоди віддають усе найкраще, що в них є, завдяки чому масло обліпихи містить в собі вкрай високу концентрацію всіх вітамінів і мінералів, що містяться у свіжій ягоді.

Обліпихове масло: корисні властивості

Обліпихова олія має такою кількістю корисних властивостей, що перерахувати всі, напевно, буде дуже складно. Але ми спробуємо! Ось деякі з цих властивостей: загоювальну, антибактеріальну, заспокійливу і т.д. Масло обліпихи застосовується навіть при лікуванні ракових захворювань і променевих ураженнях шкіри!

При ангіні, грипі та інших ГРЗ обліпиховою маслом рекомендується змащувати горло і закапувати в ніс.

Крім усього спектру застосування, перерахованого вище, масло обліпихи також застосовується при обмороженнях, різних виразках, захворюваннях верхніх дихальних шляхів, «жіночих» хворобах. Масло обліпихи також знайшло своє застосування в лікуванні захворювань, пов’язаних із зором. Обліпиха допомагає відновити уражені клітини рогівки ока, застосовується при кон’юнктивіті, дефектах рогівки ока і опіках.

Обліпиха — косметичне застосування

Звичайно, завжди корисно знати, які захворювання можна лікувати за допомогою обліпихи, але куди приємніше використовувати її корисні властивості в більш приємному випадку, а саме, для створення і підтримки власної краси. І стосується це не тільки жінок!

Обліпиха - косметичне застосування

Перша, і одна з найважливіших косметичних властивостей цієї чудової ягоди, зацікавить швидше чоловіків, ніж прекрасна стать. Відвар з обліпихи — чудовий засіб проти випадіння волосся і облисіння! Якщо немає можливості самому зробити відвар, то можна купити шампунь з екстрактом обліпихи в магазині, благо зараз ця ягода широко застосовується косметологічними компаніями. Корисні властивості обліпихи поліпшать стан ваших волосяних цибулин, зроблять ваше волосся більш довгим, густим і блискучим. Лікарі рекомендують також робити маски для волосся з обліпихи.

Уже не раз говорилося про сприятливий ефект, який обліпиха надає на шкіру. Крім загоєння опіків і рубців, крем з вмістом обліпихи зробить кращим колір обличчя, тон шкіри більш рівним і допоможе значно зменшити кількість зморшок.

Обліпиха: протипоказання

Як і у будь-якого продукту, у обліпихи є свої протипоказання. На щастя, їх небагато. Перш за все, варто пам’ятати, що обліпиха є вкрай сильним засобом з підвищеним вмістом біологічно активних речовин. В ягоді особливо багато каротину, який може викликати алергічну реакцію при серйозних порушеннях імунітету.

 
 
Top