Олія обліпихи в ніс — користь і використання при нежиті

Коли приходить пора застуди, і організм людини піддається масовим атакам різних бактерій і вірусів, кашель і нежить просто неминучі.
Олія обліпихи в ніс — це відмінне рішення, оскільки цей засіб точно допоможе вам позбавитися від нежиті. Також олія обліпихи відмінна тим, що її можна використати навіть при гаймориті, аденоїдах, фарингіті і поліпах.

Олія обліпихи неодноразово допомагала позбавитися від хропіння, зволожити слизову оболонку при сухості в носі, а також просто зміцнити імунітет організму.
Олія обліпихи не протипоказана для дітей, грудничків і вагітних жінок. Якщо правильно дотримуватися пропорцій, то шкоди цей засіб не зможе завдати.

Користь олії обліпихи

Ось список основних переваг закапування носа олією обліпихи:

 • Обліпиха — потужний антиоксидант, що дозволяє їй протистояти злоякісним новоутворенням, а також попереджати серцево-судинні захворювання.
 • Цей засіб знімає різного роду запалення, а також прискорює регенерацію тканин.
 • Олія обліпихи стимулює імунітет і допомагає йому боротися з вірусами і бактеріями.

Це далеко не повний список достоїнств олії обліпихи, але факт в тому, що їм можна лікувати не лише нежить. Така олія використовується для змазування зовнішніх отворів носа, а також для інгаляцій, які прискорюють одужання.

При цьому слід пам’ятати, що олія обліпихи в ніс протипоказано дітям, яким ще не виповнилися два роки, оскільки в цьому віці вони не здатні затримувати дихання.
У зв’язку з цим, олія обліпихи може потрапити в дихальні шляхи, через що виникнути серйозні проблеми. Також слід переконатися, що у дитини немає алергії на цей засіб, якщо їй виповнилися три роки і ви вирішили крапати ніс олією обліпихи.

Олія обліпихи в ніс - користь і використання при нежиті

Як використати олію обліпихи?

Дуже часто олія обліпихи використовується з іншими продуктами, які схожі за своїми властивостями. Наприклад, нерідко олію обліпихи об’єднують з соком цибулі або з часником. Також для інгаляцій використовується олія обліпихи в сукупності з олією евкаліпта або з настоянкою прополісу. Всього існує декілька способів використати олію обліпихи для лікування нежиті. Давайте розглянемо їх детальніше.

 • Перший спосіб — це, безпосередньо, краплі в ніс. Крапати ніс олією обліпихи треба три рази в день через рівний проміжок часу. Перед цією процедурою необхідно спочатку промити ніс фізрозчином. Всього такі краплі слід крапати не більше трьох днів підряд, після чого необхідно зробити паузу.
 • Ще один не менш ефективний спосіб позбавитися від нежиті, це змазування внутрішніх стінок носа олією обліпихи.
  При цьому її не треба розводити ніяким розчином, а ніс заздалегідь також варто промити.
 • Також можна робити інгаляції з олією обліпихи. Для цього треба додати дві краплі олії на літр гарячої кип’яченої води, після чого вдихати пару упродовж 20 хвилин. У день такі інгаляції можна робити не більше двох разів.
 • За допомогою олії обліпихи можна робити так звані компреси. Для цього необхідно змішати 35 грамів олії обліпихи, чотири грами соку календули, 20 грамів
  какао — масла, яке треба заздалегідь розтопити на паровій лазні, і по 15 грамів прополісу з бджолиним *медом.
  Усе це слід гарненько розмішати, після чого в отриманій суміші змочити два ватні тампони і вставити їх в ніс на півгодини.

Що стосується дітей, то дитині необхідно закопувати від трьох до п’яти крапель в одну ніздрю залежно від віку. В цілому ж олія обліпихи в ніс допомагає швидко позбавитися від нежиті і у дітей, і у дорослих, тільки не забувайте радитися з лікарем перед застосуванням такого засобу.

Top